Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a baj a kommunizmussal?...

Mi a baj a kommunizmussal? Miért rossz? Egyáltalán milyen a kommunizmus? Milyen politikai irányzat?

Figyelt kérdés
Lécci ne írjatok olyat, hogy kérdezd meg a szüleid/nagyszüleid, mert őket kérdeztem és azt mondták, hogy mert sz*r volt és kész. Valamint légyszi ne linkeljétek be a wikipedia idevonatkozó cikkét, mert elolvastam, de nem igazán értettem a lényegét. :S Bunkó válaszokat nem kérek.
2010. ápr. 6. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Soha a világ egyetlen államában sem volt még kommunizmus. A nagyszüleid sem tudnának mit mondani erről.
2010. ápr. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
A kommunizmus egy csodaszép ábránd, de egyrészt soha senki sem tudta még megvalósítani, másrészt az emberi természetet ismerve soha nem is fog sikerülni. Ha nem értetted a wikipédia cikkét, akkor azt sem fogod érteni, amit itt leírnak. De majd töriórán tanuljátok nyolcadikban.
2010. ápr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

A kommunizmus egy szélső baloldali, elméleti (utópikus) államszervezet, ahol mindenki egyenlő kéne, hogy legyen... Angliában kísérleti telepeket hoztak létre az 1800-as évek elején de azok mind bedőltek rövid időn belül...


A világon kommunista osrzág még nem volt, ennek néheny elvét és ötletét vette át a Marxizmus és a szocializmus, de tökéletesítve, működésképessé szervezve és kiegészítve más gondolatokkal ,elméletekkel...


Remélem kielégítő válasz volt...

2010. ápr. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért, hány éves vagy? Ha idős, akkor nem értem, hogy miért nem érted.

Amúgy, ha wikiről nem tudtad megérteni, akkor mi most hogy magyarázzuk el neked érthetően? Csak mert én nem tudom.

2010. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
15 vagyok (8.-os, de a törioktatás a sulinkban kb 0...).
2010. ápr. 6. 22:37
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Egy olyan államforma ami túlélésre neveli az embereket.
2010. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert nem lehet megvalósítani (csak kis, néhány tucat fős közösségekben). Akik viszont állam szinten próbálkoztak vele, azok elnyomó tekintélyuralmi rendszert hoztak létre.
2010. ápr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2%

Borzasztosag.Egypartrendszer.Felkapaszkodott parasztok akik meg akartak valtani a vilagot.Tonkretettek Mo-ot.Ma is ok kormanyoznak.Egy kommunista rosszabb mint egy 7 feju sarkany.Nincs szolasszabadsag{most sincs},maguk kenye kedve szerint iranyitjak az orszagot.

Hozza kell tenni,hogy a mai 'kommunista" uralom mar nem arrol szol mint regen.Fordult a kocka,sajat zsebul kitomogetesevel foglalokoznak a tetvek,mit nem banva az orszag sorsat.


Tudom a wikipedia unalmas,de ez nem:


http://www.youtube.com/watch?v=Ig8y4RAsYTA


Erdemes vegignezni.



Szebb Jovot!

2010. ápr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

"Borzasztosag.Egypartrendszer.Felkapaszkodott parasztok akik meg akartak valtani a vilagot.Tonkretettek Mo-ot.Ma is ok kormanyoznak.Egy kommunista rosszabb mint egy 7 feju sarkany.Nincs szolasszabadsag{most sincs},maguk kenye kedve szerint iranyitjak az orszagot.

Hozza kell tenni,hogy a mai 'kommunista" uralom mar nem arrol szol mint regen.Fordult a kocka,sajat zsebul kitomogetesevel foglalokoznak a tetvek,mit nem banva az orszag sorsat.


Tudom a wikipedia unalmas,de ez nem:


http://www.youtube.com/watch?v=Ig8y4RAsYTA


Erdemes vegignezni.



Szebb Jovot!"


Érdekes, az előtted szólók miért tudtak normálisan fogalmazni? Ráadáasul jól összefoglalva leírni a kommunizmust?

Elég szánalmas unintelligens megjegyzéseid vannak. Nem a kurucinfóról kéne tanulni a történelmet...

2010. ápr. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

No én megpróbálom felvázolni hogy is nézne ki a kommunizmus. Légyszi ahol tévedek javítsatok anyázás nélkül. :)



A kommunuzmus egy olyan államforma mely leginkább az ősközösséghez hasonlítható. Mindenki képességei és erejéhez mérten dolgozik, termel. A megtermelt javak egy közös kosárba kerülnek melyből mindenki igényei szerint vesz ki.


Gakorlati példa:

Mondjuk te pl asztalos vagy, egy bútorgyárban dolgozol és gyönyörű bútorokat készítesz. Ezért nem kapsz egy fillér fizetést sem, de ha bemégy a boltba neked is ingyen adják a kenyeret.


Ehhez ugye elengedhetetlen, hogy mindenki becsülettel dolgozzon, és csak annyit vegyen el amennyire szüksége van.

2010. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!