Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kitörhetnek tüntetések amiatt...

Kitörhetnek tüntetések amiatt hogy több száz forinttal drágulni fog egy doboz cigaretta Magyarországon? Begőzölnek az emberek vajon emiatt?

Figyelt kérdés
[link]
2016. máj. 3. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
:D:D:D
2016. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tothp ***** válasza:
54%
szerintem még mindíg túl olcsó.
2016. máj. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

olcsónak nem mondanám, pl. Ausztriában 4-5 euró egy doboz cigi.


Viszont az órabérek is 8 eurótól kezdődnek.


TEhát mintha otthon 300 forint lenne egy doboz..

2016. máj. 3. 21:44
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Tüntetni senki se fog, nincs értelme, nincs eredénye.

De majd szépen fel fog virágozni a cigicsempészet és a feketekereskedelem, a kormány meg lesheti, hogy nem lesz meg a tervezett adóbevétel.

Hát majd megemelnek más adókat is, ami nem csak a dohányosokat fogja érinteni...

2016. máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Sokan már úgy is töltik maguknak.


Amúgy meg nehogy már pont emiatt lázadjanak fel a magyarok a Fidesz ellen.

Szánalmas lenne...

2016. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Már most sokan Ukrán dohányt szívnak, és már nem is a kamionnal való áthozás a kizárólagos járható út. Olyan technikákat dolgozik ki az Ukrán és Magyar együttműködve hogy a Nav csak leshet majd.
2016. máj. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Miért tüntetnénk? Ez nem a magyarok stílusa. Mi csak hőbörgünk egyet a monitor/tv előtt, szídjuk egy kicsit a Zorbánt meg a rendszert, benyeljük az emelést és folytatjuk a szánalmas robotmunka életünket.
2016. máj. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

A nagyon kevés olyan húzás egyike, amiben egyetértek a Fidesszel. Kiszámolták szakemberek, hogy jelenlegi fogyasztás mellett dobozonkénti 1500Ft környékén lenne nullszaldós a dohányzás (kb. 80 milliárddal több bevétel lenne szükséges): a jövedéki adóbevételek egyenlőek lennének a dohányzással kapcsolatos állami kiadásokkal (főleg eügyi), illetve a dohányzás miatt korábban elhalálozott emberek által be nem fizetett adók hiányával.


Aki cigizni akar az tegye, de 1. az én orrom alá ne merjen füstölni se munkahelyen, se buszmegállóban, se szórakozóhelyen és 2. fizesse meg az elkerülhetetlenül bekövetkező, átlagnál sokkal magasabb egészségügyi kiadásokat a balf.sz szokása miatt.


[link]

2016. máj. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Itt az igazi kutatás: [link]


Nem lehet másolni, de az utolsó oldalon részletezik a dohányzással kapcsolatos 2010-es állami kiadásokat és bevételeket.

2016. máj. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én leszokóban vagyok, remélhetőleg engem már nem fog érinteni az áremelés, szóval békaphatják.

Aki a megnövekedett TB kiadásokat hozza fel, igaza van. Fizesse meg mindenki a saját ellátását. Kezdjük mondjuk a 3 millió nyugdíjassal és a további 2 millió potyautas herével.

2016. máj. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!