Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem gondoltatok még arra,...

Nem gondoltatok még arra, hogy a régi rendhez kellene visszatérnünk?

Figyelt kérdés

Hazánk és a Nyugat egyaránt eltávolodott a gyökereítől, tradícióktól.


A francia forradalom és az abból származó világ teljesen szétzilálta a hagyományos rendet.


A hagyományos rend alatt a középkori rendszert értem, amikor királyok uralkodtak Európa felett, a nemesség irányította az országok életét, nagy szerepet kapott a kereszténység stb stb


Az emberek a mai világban teljesen eltávolodtak a szellemi világtól és az olyan értékektől mint a haza, család, vallás stb.

Helyette az anyagi javakat, az élvezeteket tartják fontosnak. Az individualizmus teljesen felemésztette őket.


A vörös-liberális felforgató eszmék szétverték a tradícionális rendet pl forradalmakkal: francia forradalom, 1917-es orosz forradalom, 1918-19-es őszirózsás forradalom stb stb


Jó példa erre ez a videó: https://www.youtube.com/watch?v=aOfdg1pvtIE


Nem gondoljátok, hogy a régi rend volt a normális rend?



2016. máj. 4. 09:45
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

'Az elmúlt 25 év szavazásait figyelembevéve nem elég élénken... vagy pont, hogy túlságosan is?'


Megítélésük is teljesen más. A nagyon brutál Rákosi-érát pár kivételtől eltekintve a legtöbben elítélik. A langyi Kádár-éra már vitatottabb rész.

2016. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

Arról nem én tehetek, hogy itt néhányan nem értik amit írtam: A nagyszüleim, dédszüleim meséltek az akkori állapotokról ÉS arról is, hogy az ő nagyszüleik és dédszüleik mit meséltek nekik.

Tehát mindig tovább adták egymásnak a dolgokat, hogy milyen állapotok voltak akkor stb

Mivel én ősi nemesi családból származom.

Az egyik felmenőm anyai ágon törökverő hős volt az 1500-as években.

Sok generációra vissza tudom vezetni a családfámat.


A kommentek még inkább alátámasztják amit írtam, hogy átmosta az agyatokat a liberális propaganda.

2016. máj. 4. 12:53
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, azzal büszkélkedsz a családfából, akivel akarsz, senki nem akadályoz benne. Ha szimpátiát érzel a középkor iránt, az sem zavar. De egyetlen dolgot soha ne tégy meg: erővel rátukmálni mindenkire egy letűnt kor szokásait.
2016. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, de te még mindig nem érted, hogy a Középkor jelző a világtörténelemben 10 évszázadot ölel fel.

Ehhez képest, te nem írtál semmi konkrétat csak bemondtál pár szót, meg hogy a neked meséltek, de miről meséltek az egy szóval sem írtad, egyetlen konkrétumot sem, hogy Ferenc József idejébről, Mária Terézia koráról vagy I. Lipót koráról beszélsz. Mondjuk ezek közül egyik se a középkor. Az 1500-as évek is Korai újkornak mondják.

2016. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked: Mikszáth - Beszterce ostroma. Pongrácz gróf szimpi ember ;)
2016. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 Alain Delon ***** válasza:
100%
22-re: Szóval te is csak egy élősdi nemes akarnál lenni a tömegeken, azért ez a középkor-rajongásod?
2016. máj. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

# 22/25 Időpont ma 12:53


Arról pedig nem én tehetek, hogy nem érted amit mi írunk. Még ha el is hiszünk minden hazugságot amit mondasz, meg amit neked a szüleid hazudtak, akkor is egy érv megdönthetetlen:


Annak a szűk rétegnek a véleményével érvelsz, akiknek a középkor egyértelműen előnyös volt.


Ez olyan, mintha 100 év múlva a nemzet gázszerelőjének az unokáját kérdeznéd meg milyen volt a 2010-es évek.

2016. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

"Annak a szűk rétegnek a véleményével érvelsz"


# 27-es én komoly érvet nem láttam a kérdés óta. Alapvetően hiányos történelem tudással, a konkrétumok nélkül csak nagy vonalakban említett dolgokat olvastam. Egyedüli érve annyi, hogy "én ősi nemesi családból származom.", amivel inkább önmagát akarja alátámasztani, hogy azért lenne valaki, mert ilyen családja van és nem azért, mert tett is bármi jelentős dolgot.

2016. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Te akarod az emberek agyát átmosni,de szerencsére annyi hülye nincs az országban,aki bedőljön újra egy rabszolgatartó,vallási propagandával maszlagnak.


Én ennek pont az ellenkezőjét szeretném,kis társadalmi különbségek,a vallási propaganda kiiktatása a közéletből(hinni a templomban lehet,szívesen látnak bárkit)..

2016. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Az ősi nemesi családokról jut eszembe az urasági kocsis panasza:


Az apám gróf vót, a fiam gróf, csak én vagyok büdös paraszt!

2016. máj. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!