Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A rendszerváltás előtt angolul...

A rendszerváltás előtt angolul lehetett tanulni vhol?

Figyelt kérdés
2016. máj. 4. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, akkor is volt anglisztika.
2016. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehetett, nemcsak az iskolákban, de rengeteg nyelviskola is volt. Én angoltagozatos voltam általánosban.
2016. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még a közoktatásban is volt angol nyelv: általános iskolában inkább csak szakkörként (hiszen kötelező volt az orosz, mellé meg nem mindenhol erőltették a második nyelvet), de jobb szakközépiskolákban, gimnáziumokban általános volt az angol, a német és a többi nyugati idegen nyelv oktatása.
2016. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is angolt tanultam az orosz mellé. Sajnos éppen annyira vették komolyan, mint az oroszt (A tanárunkat volt, hogy óráról vitték a "mosolygóra").

Oroszul és angolul is az iskolától függetlenül, akkor tanultam meg amikor nagyon kellett (az oroszt Rigában, az angolt multiknál alkalmazottként)

2016. máj. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetett volna? Komolyan az egyik nagy félelmem, beigazolódni látszik, miszerint fel fog nőni egy olyan generáció, akikkel még azt is el fogják hitetni, hogy 89 előtt a nap se sütött az országban...
2016. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó írja, pont ez lesz sajnos!

Nemcsak hogy angolul lehetett tanulni, hanem templomba is lehetett járni, sőt nyugatra utazni is lehetett (én jártam Svájcban, az NSZK-ban, Franciaországban).

2016. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
4-es válaszoló: voltál letteknél ezek szerint akkor? :D
2016. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Yehudina ***** válasza:

Közg. külker. szakos technikumba jártam (1961-65.), ahol a fele osztály angolt, a másik fele németet tanult, és az orosz nem volt kötelező. 7. órában tanultuk egy ideig, de annyira gyengék voltunk oroszból, hogy a 3. év után a tanárunk feladta. Ugye hihetetlen, pedig így igaz.

Van még kérdés? Szívesen válaszolok egyéb nyalánkságokra is, pl. egy régebbi kérdés: kötelező volt-e a KISZ-tagság? Nem. Mi nem is voltunk még KISZ-tagok sem.

2016. máj. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!