Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Homofóbnak tartjátok azokat a...

Homofóbnak tartjátok azokat a politikusokat, akik eltörölnék a bejegyzett élettársi kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Tehát nem szeretné, ha meleg párok örökölhetnének egymás után, nem szeretné, ha kapnának információt egymás egészségügyi dolgairól vagy nem szeretné, hogy az összeférhetetlenségi szabályok rájuk is vonatkoznának.
2016. máj. 13. 13:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak eltörli, de van helyette más alternatívája, akkor nem.


Így hogy kifejtetted, természetesen igen.

2016. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy akik ilyeneket akarnak, azoknak ott lapul a zsebében az alternatív törvényjavaslat.
2016. máj. 13. 14:36
 3/24 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, szerintem te el vagy tévedve.


A bejegyzett élettársi kapcsolat nem az azonos neműekre lett kitalálva.

2016. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Te vagy eltévedve, mert bizony rájuk lett kitalálva.
2016. máj. 13. 15:09
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Igen,annak tartom.
2016. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem homofóbnak tartom, hanem ostobának.
2016. máj. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 kovpet ***** válasza:

Hármas:


2009. évi XXIX. törvény, 1. § (1)

"Bejegyzett élettársi kapcsolat akkor jön létre, ha az anyakönyvvezető előtt együttesen jelenlévő két, tizennyolcadik életévét betöltött, azonos nemű személy személyesen kijelenti, hogy egymással bejegyzett élettársi kapcsolatot kíván létesíteni."

2016. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azt hittem lesznek olyanok is, akik nem tartják homofóbnak. Azért gondoltam ezt, mert a felmérések szerint még mindig csak a lakosság alig több, mint fele támogatja a bejegyzett élettársi kapcsolatot. Vagy véletlenül lettek ilyenek a válaszok vagy egyes válaszolók jó dolognak tartják a homofóbiát, és ezért nem is jelentett nekik gondot homofóbnak nevezni az ilyen politikusokat vagy mégegy lehetőséget tudok. Hogy a lakosság majdnem fele, aki betiltaná, is azt érzi, hogy teljesen indokolatlanul rúgná fel olyan emberek kapcsolatát
2016. máj. 14. 12:41
 9/24 A kérdező kommentje:
Mármint olyan emberek kapcsolatát, akik ilyen kapcsolatban élnek.
2016. máj. 14. 12:43
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Basszus, annyira demagóg otromba hazugság rögtön homofóbnak nevezni valakit, aki másként gondolkodik a házasságról, mint kulturális intézményről.


Ez mutatja a tőről metszett liberális kettős mércét.


Azaz, a tolerancia liberális felfogásban arról szól, hogy azt tolerálom, aki ugyanúgy gondolkodik, ahogy én.



Elmondom a tökéletes analógiáját a dolognak.


Kb. olyan, mintha engem kutyaellenesnek vagy kutyafóbnak vagy kutyagyűlölőnek bélyegeznének azért, mert a kutyámat nem engedem be a hálószobába.

2016. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!