Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek megérné még...

Szerintetek megérné még vissza szerezni a trianonban elevett területeket vagy legalább a magyarok lakta részeket?

Figyelt kérdés

2016. jún. 12. 15:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%

#11


Kész, végem van...

Neked tényleg ennyi eszed van?

2016. jún. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%

"Mondjuk egy nagy bőrönd pénzzel? Esetleg kettővel?

Amerikaiak is megvették az oroszoktól Alaszkát."


Persze hogy megvették, mert:

- ott volt a szomszédban, és így az oroszok kikerültek a közvetlen közelségből

- és főleg, mert az oroszok ajánlották fel megvételre!


Később, amikor kiderült, hogy micsoda olaj, és egyéb drága ásványi kincsek rejtőznek a föld színe alatt, igen-igen megbánták, hogy szinte fillérekért adtak túl rajta!

2016. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 EagleHUN ***** válasza:

A Magyarok lakta részeket megérné visszaszerezni!

(Ráadásul az 1920-ban Magyar többségű részeket!)

2016. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
65%

'Kész, végem van...

Neked tényleg ennyi eszed van?'


Na akkor halljuk, mivel tudsz előállni?

Céloztam egy vértelen, háborúba nem kerülő lehetőségre, ha ennél jobbat tudsz, szeretném látni.

2016. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Megérné ha lehetne. De inkább a magyar részeket elsősorban.
2016. jún. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 EagleHUN ***** válasza:

Bocs 14, ha nem rám gondoltál: de én csak a kérdésre válaszoltam, a többi választ nem volt most időm átolvasni!

Így azt sem tudom te mit írtál!

Azaz válaszom nem neked szólt!

2016. jún. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 EagleHUN ***** válasza:
Ja bocs visszavonom, most már sikerült végigolvasni mindet. :)
2016. jún. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 EagleHUN ***** válasza:
66%

Valahol itt a gyakorin én is vázoltam már föl egy vértelen visszavételt. Gyakorlatilag pénzzel.

De nem a rossz szomszéd gazdagításával!

Kb az a lényeg hogy Magyar tulajdonú vállalkozások az elcsatolt részeken megoldják (Magyar a fölvételi teszt, vagy elvárás 2 idegen nyelv tudása az Angol és a Magyar pl :) stb... ebbe nem köthetnek bele!) hogy csak Magyarok dolgozzanak náluk, és "Tisztességesen" meg is fizetik őket!

Így a határ menti munkaerő piacról szépen kiszorulnak azok, akik nem tudnak és nem is hajlandóak megtanulni Magyarul! A Magyarul tudóknak lesz ott háza földje a keresetükből. És ha vállalkozást indít akkor ő is így fogja csinálni az alkalmazást!

Közben az ottani vállalkozások Magyar tannyelvű iskolákat, könyvtárakat stb... finanszíroznak!

Ez egy öngerjesztő folyamat lenne, csak rá kell beszélni a lehető legtöbb embert és vállalkozást!


Ez egy lassú vértelen folyamat (lenne)!

50-100 év is beletelik mire visszatanulja az ottani lakosság az eredeti anyanyelvét a Magyart!

Majd amikor a többség már csak így tud beszélni és az identitását is visszakapta lehet népszavazást tartani a függetlenségről, visszacsatolódásról, unionizálásról.

(Ugyanis eredetileg is unió voltunk ugyebár: "Magyar szent korona országai!" Nem egy ország!)

2016. jún. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Maximum csak a magyar lakta részeket, Szlovákia Szerbia és tudtommal Ukrajna esetében ez még oké is lenne, mivel a határ melletti sávban él a magyar kisebbség, Erdélyben viszont gyakrolatilag Románia mértan középpontjában. Onnan szerintem inkább betelepíteni kellene a magyarokat, az innen elvándorló/fogyatkozó népesség helyére.
2016. jún. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%

" 2#

Miből gondolod h ingyenélők a határontúli magyarok?"


Gondolom a saját példájából indult ki. :)

2016. jún. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!