Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az anarchizm...

Mi a véleményetek az anarchizmusról? Létrejöhet?

Figyelt kérdés
2016. jún. 22. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy baromságnak tartom, mivel arra épít, hogy az emberek alapvetően tök jófejek és ha nem lenne állam, akkor minden tökéletes lenne. Ennek egyszerűen nincs értelme, mivel az emberek alapvetően állatiasak és nem is az állam, hanem az ösztöneik miatt.


Amúgy meg már létrejött, mivel létezik egy ideje. :D

2016. jún. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hmmm...én ellenzem a nacionalizmust ,de nem támogatom az anarchiát. Pont.


Üdv!

2016. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tartósan nem működne, az emberek ehhez túl önzők, és túlságosan vágynak a hatalomra. Kis csoportokból egyre nagyobb, egymással versengő csoportok lennének, majd gyorsan ott tartanánk megint, mint ahol vagyunk. Amíg az ember olyan, mint most, nem tudna tartósan anarchiában élni.
2016. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jo lenne, mert vege lenne ennek a gazdagok uralta feudalis orokos mokuskerek vilagnak, es mindenki a sajat tuleleset biztositana, szabad lenne, azt csinal amit csak akar. Kar hogy sose fog megvalosulni, maximum egy atomhaboru utan.
2016. jún. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"mindenki a sajat tuleleset biztositana, szabad lenne, azt csinal amit csak akar"


Korábban írtam már, miért nem működne, szerintem te nem gondolkodtál el még rajta, milyen is lenne az anarchizmus a gyakorlatban: jé, itt egy szabad föld, ültessük be, neveljünk csirkéket! -így Géza bá, meg Juci néni. Zoli bá meg boldogan halászik közben, és süti a vízparton a halát. Aztán jön Lákátos Rámbó a bandájával, és visznek mindent, mert megtehetik. Ha Géza bának, Juci néninek, meg Zoli bának van egy kis esze, keres egy nagyobb társaságot, és együtt folytatják; akár végül elmennek 10 emberrel, és elverik Lákátos Rámbó csapatát -aki rájön, hogy ő túl gyenge a 8 emberével, és keres egy nagyobb, fegyveres csoportot, aminek a része lehet.


Ki szerint működhet az anarchizmus, gondolkodjatok már egy kicsit?!

2016. jún. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen egy anarchista rendszerben normalis lenne a szabadrablas, en is azt csinalnam. Az erosebb gyoz es eletben marad ennyi a tortenet..
2016. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Könnyen lehet, hogy nem te lennél az erősebb! ;) Idővel pedig biztosan te lennél a gyengébb. Közben pedig szülessenek ugye gyerekek, akik el is legyenek látva oktatással, étellel, stb.


Az anarchizmus sokak számára vegetálás lenne egy félelmetes, maximálisan bizonytalan világban, a rettentően kevés, aki pedig viszonylagos biztonságban élne -már akkor, mikor épp nem harcol egy másik csoporttal-, le lenne maradva sok tekintetben attól, amit egy normális társadalomban egyébként könnyen elérhetne/megszerezhetne. Még a munka is több lenne az erősebbeknek is.


Abból is látszik amúgy, hogy mennyire nem vagy képben, hogy azt hiszed, te lennél az erősebb, miközben állítólag jelenleg téged a szabad rablástól csak a rendőrségtől való félelem tart vissza. Anarchiában próbálj meg rabolni, inkább előbb, mint utóbb leszúrnak vagy felkötnek!

2016. jún. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyébként hallottam már hasonlóan beszélni pár emberkét, legutóbb egy szerencsétlen pasit: anarchiában szeretne élni, hogy rabolhasson. Nőknek mesélte, hogy ő nem kocsmai szinten verekszik, szóval neki ez az anarchiában való élet lenne az igazi, ez a mostani meg hát ilyen szörnyű elnyomás, ami ellen még a legerősebbek -mint ő- sem tehetnek semmit. A szomszéd szobából hallgattam, és kedvem lett volna benyitni... -mivel tőlem párszor már megijedt szegényke, aki vaságyastól 70 kiló, pedig csak ránéztem. Biztosan menne neki is a szabadrablás anarchiában -el tudná venni a nyalókát (vagy reálisabban nézve a zsemlét) a gyerekektől, illetve el tudná lopni a kirakott száradó ruháit egyeseknek. Az anarchiában hogy tudna már olyantól lopni szerencsétlen, akinek van is valamije?!


A szabadrablás kedvelőinek ez a mostani rendszer jobb, mint az anarchia, csak ezt a szabadrablásra vágyó szerencsétlenek nem merik belátni, mert be akarják csapni magukat úgy, hogy ellenük az egész világ állt fel, másként nem is lehetne; őket csak így lehet legyőzni. Kis szánalmas, maguknak is hazudó csicskák.

2016. jún. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
világosan leírtam az ötös hogy az anarchizmus önmagát számolná fel. hamar létrejönnének a békés és az agresszor miniállamok és elég sokáig állandó háborúk lennének, mire néhol ideiglenes béke lenne.
2016. jún. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Helyes válasz ***** válasza:
Nem.Rend a lelke mindennek.Nézz körül a teremtett világban,hogy milyen harmóniában műköbnek az égitestek pl.,vagy a te szervezetedet.Anarchia=pusztulás.
2016. jún. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!