Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik online hírportálokat...

Gotland kérdése:

Melyik online hírportálokat tartod az alábbiak közül a legkorrektebbnek, legolvashatóbbnak, leginkább szubjektívnek? (Lehetőleg 2-3 lehetőséget válassz)

Figyelt kérdés

- 888.hu

- Magyaridok.hu

- Pestisracok.hu

- Origo.hu

- HVG.hu

- Index.hu

- 444.hu

- 168ora.hu

- Alfahir.hu

- 24.hu

- Kuruc.info

-


2016. júl. 16. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen, viszont a fontos hírek az Index,Origo,444,Hvg-n jelennek meg....ezekből dolgozik a többi javarészt. Ha megnézed még a Kuruc.info is az Indextől veszi át a legtöbb hírt. Engem igazából a hír érdekel és azért olvasok több portálon ugyan arról. Korrektség egy médiára sem mondható el itt ezek közül, de nem is azt keresem, hanem a híreket.
2016. júl. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Ebben a sorrendben?

-index

-origo,

-vs.hu (nem írtad de kellett volna)

-hvg

-444.hu (inkább szubjektív, de olvasható)


Többit nem is nézem. 888.hu-t csak ha nevetni van kedvem.

2016. júl. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

- Origo.hu

- HVG.hu

- Index.hu


Az a legjobb, ha ezt a hármat olvasod. Vagy ebből kettőt. Az a lényeg, hogy ne csak egy helyről tájékozódj. Meg még negyediknek esetleg a 24.hu


Ha a objektivitás a lényeg, akkor ezeket meg messziről kerüld:

- 888.hu

- 444.hu

- Alfahir.hu

- Kuruc.info


(Amúgy szerintem a kérdéseddel gáz van: "legkorrektebbnek, legolvashatóbbnak, leginkább szubjektívnek". Az régen rossz, ha egy hírportál szubjektív. Ha szubjektívet akarsz, akkor leírtam, hogy miket kerülj, olvasd azokat.)

2016. júl. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Ezek közül szerintem az alfahír olvasható. Sokan támadják, mert jobbikos, de én nem gondolom róla csak ez miatt, hogy rossz hírportál lenne. Mivel többnyire külpolitikát követek, ezért elmondhatom, hogy meglepően képben vannak a dolgokkal.


A 888.hu-t meg azért támadja mindenki, mert állítólag fideszes. De én különösebb fidesz propagandát nem vettem benne észre. Csak a balliberálisok szerint mindenki fideszes, ha nem akar fél millió afrikait Magyarországra.

Összegezve viszonylag ez is olvasható.


A Magyar Időkkel és a Pesti Srácokkal nagyjából ugyanaz a helyzet mint a 888-al, annyi különbséggel, hogy a Magyar Idők komolyabb oldal és talán hitelesebb is.


Az Origónak az az előnye, hogy sok hír van rajta és elég széleskörű a választék. De ami a politikát illeti itt-ott találok kivetnivalót.


A HVG-t és 24.hu-t kevésbé találom hitelesnek az Origónál, bár a 24.hu néha kellemesen meglep.


Az Indexet erősen kerülendőnek tartom. Igaz, hogy sokk cikk van rajta, de ami a politikát illeti, kész katasztrófa az egész.

A 444 és 168 óra meg még az indexnél is rosszabb, aki nem akar teljes sötétségben lenni a politikát illetően az soha nem olvassa ezt a két hírportált,


Végül pedig a Kurucinfó. Ennek a hírportálnak nem is igazán az a baja amiket ír, hanem ahogyan írja, ha nem lennének ennyire zsidózós és cigányozós hangnemben megírva a cikkek, akkor sokkal jobb lenne.

Viszont elgondolkodásképpen olvasd el ebben a kérdésben a #9 kommentet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__788..

(szerintem azért ez érdekes)

2016. júl. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
Legkorrektebb az alfahir.hu és a kuruc.info, az általam ismertek közül egyedül ezeken nem olvastam még szándékos hazugságot vagy csúsztatást. A 444.hu pont az ellentéte, azon igazat nem nagyon olvastam még. Szubjektívnek viszont mindegyik erősen szubjektív.
2016. júl. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
Az igazság nem szubjektív, hanem objektív. Aki elhallgatja, meghamisítja az igazságot vagy beleviszi az újságírásba a saját magyarellenes, kisebbségi érzéseit, az nem objektív. Ezért: kuruc.info, alfahir. Az origo szódával még elmegy. A ballib hírportálok egyenesen magyarellenesek.
2016. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az igazság nem szubjektív, hanem objektív. Aki elhallgatja, meghamisítja az igazságot"


Eddig totál igazad van, de aztán...


"vagy beleviszi az újságírásba a saját magyarellenes, kisebbségi érzéseit, az nem objektív. Ezért: kuruc.info, alfahir."


Mert az objektív, ha fog egy "újság" egy cikket valami igazi hírportálról, beleír egy zsidózást, cigányozást, libsizést és kiadja mint "saját" cikket? A kuruc és az alfahír pont ugyan az mint a 444, csak a másik oldalról.

2016. júl. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%
#7 Lehet, hogy a kurucon cigányoznak meg zsidóznak, viszont igazakat írnak az említett két népcsoport tagjairól. A 444-ről ugyanez nem mondható el a magyarok témájában.
2016. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aham, és mitől lesz egy cikk igaz, ha fogod és beleírsz mindenféle forrás nélkül 3-4 totál oda nem illő cigányozást? Mert egy az egyben copy paste más híroldalakról, aztán beleírnak maximum 2 mondatot.
2016. júl. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!