Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyarok általában miért...

A magyarok általában miért ennyire "autófétisesek"?

Figyelt kérdés

A kormány is népszerűsíti magát vele.Például 9 forintról 15 forintra emeli a cégek által kifizethető "benzinpénzt".


Ebben az autófétisben, a vidékiek meg a budapestiek (főleg a budaiak) eléggé hasonlítanak.

Nagyon sokan azt mondják, hogy a tömegközlekedés proli, piszkos, nem steril, nem fűt, nem hűt....stb

Ezért, ők kocsit használnak, mindenhova azzal mennek, még a szomszéd boltba is.


A márka általában fontos.Nem véletlenül mondják, hogy a BMW a magyarok kedvenc márkája.Általában szeretik a német prémiumautókat, de a legnépszerűbb a BMW.

A lényeg, hogy fellehessen vele vágni.



Van egy közlekedésmérnök ismerősöm.Na, ő tipikus mintapéldája az autófétisnek.

Egyszer le is rajzolta, hogy hogy kellene Budapestnek kinéznie szerinte.

A forgalmasabb helyeken 4x4 sáv, a kevésbé forgalmasabb helyeken 2x2.Aztán, megspékelte, magasban, föld alatt tekergő utakkal is.Sok épületet pedig lebontana, ami "akadály".

A villamoshálózatot meg egy az egyben felszámolná.


Tömegközlekedést a föld alá vinné, amit lehet metróra.A metrót meg átnevezné városi vasútra és menne a felszín felett is.

De, a közúttal sohasem kereszteződne, nehogy megzavarja az autósokat.


Amikor ezt elmesélte, azt mondtam, hihetetlen.



2016. aug. 21. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

" hogy a BMW a magyarok kedvenc márkája."


Ebben nincs igazad. Én pont azt látom hogy mindenki a BMW-t fikázza, mert a 3 éves BMW zsenánt, de a 10 éves susuki nem, mert ő azt 10 éve újonnan vette, és milyen csóró már az aki 3 éves mercit meg BMW-t vesz.


Én úgy vettem észre hogy az audisok vannak maguktól nagyon elszállva.


A többi meg mindt talál magának indokot, hogy miért nem kell neki német prémium. "Neki az alap opel pont jó, mert a BMW-n csak a jelet kell kifizetni."

Vagy A VW-es megmagyarázza hogy az övénél aztán jobb prémiumabb autó nem is létezik. Mit neki lexus, jaguár, ferrari és társai...

A skodás meg megmagyarázza hogy az tulajdonképpen polcwágen, és "az alap VW árából ő aztán full extrás skodát vesz, és az pont ugyanaz a minőség mint a VW, csak hát a műanyag olyan zörgős fos." Tehát mégsem ugyanaz...


Szóval minden cigány a maga lovát dícséri, a többi meg hülye...

2016. aug. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A közlekedésmérnök ismerősödnek igaza van :D


Ha nem lenne kocsim akkor is inkább gyalogolnék.A tömegközlekedési eszközökhöz nekem kell igazodnom,sokszor kell emberek között nyomorogni,kényelmetlen stb Volt ebben részem nagyon sokáig úgyhogy én büszkén vállalom azt hogy "autófétisem" van :D

2016. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2#


De különböző okokból nem tömegközlekedik az ember.

Magyaroknál azért nem teszem, mert belémköt a kancigány a villamoson, németeknél meg azért nem, mert majdnem annyiba kerül a jegy mintha autóval mennék, és autóval nem vagyok időhöz kötve.:)

2016. aug. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem használom a tömegközlekedést mert brutál drága. Autóval ketten menve sokkal olcsóbban jön ki az ember benzint + amortizációt számolva. És nincs helyhez, időhöz kötve sem. Meg több cuccot tud vinni. Ezért.
2016. aug. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Az újgazdag prolik motorizált szentháromsága a BMW-Mercedes-Audi triumvirátus. Aki ezek közül vezet egyet az már igazi játékosnak minősül a kopasz, hurkás nyakú, napszemüveges vállalkozó kasztban. Ezek az emberek egy olyan korban nőttek fel, amikor az ígéret földje Németország volt és minden, ami onnan jött az egyet jelentett a megkérdőjelezhetetlen tökéllyel. Amerika túl messze volt és a szoci propaganda amúgy is erősen savazta állandóan a nyugati világ többi részével együtt, a legközelebbi dolog, ami hasonlított a Kánaánra az az NDK volt és az onnan kiáramló csudálatos gépszörnyek, amikben a kor nagykutyái utaztak a dauerolt hajú, válltöméses kosztümöt hordó csajaikkal a shotgun-on, hisz a keleti blokkban a német luxusautók voltak az élet értelmei, a végső cél a létezésben, amire minden ember az egész életén keresztül vágyott és akinek sikerült elérnie az megvalósította a szegény ember amerikai álmát. Azok az izzadt tarkójú, a férficsöcsüket kiemelő izompólót hordó újgazdag esztergályosok az előbb említett kordban nőttek fel és akkor vert gyökeret a szívükben a vágy a szentháromság valamelyikének birtoklására és azóta minden valamirevaló a szocializmusban szocializálódott hájfejű vállalkozó beszerzett egyet ezen autók közül. Az ilyen embereknek a tömegközlekedés olyan, mint a bor sznoboknak a Koccintós, egyszerűen zsigerből gyűlölik, mert ez a szöges ellentéte az ő vágyálmaiknak. Eleve azért vezetnek ilyen autókat, hogy megkülönböztessék magukat a hitvány pórnéptől, mármost ezzel a söpredékkel együtt utazni számukra egyet jelent a pokolra szállással.
2016. aug. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%
5# Beszéld csak ki ami bánt. Ez jó út a gyógyulás felé.:)
2016. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Nem igazán értem az ilyen begyepesedett gondolkodást.

Piacgazdaság van, mindenki olyanautót vesz és azzal utazik, amivel akar - fizesse meg és ennyi. Ő dóga. Ha valaki a Sokára gerjed, jó. Ha az Audira, nekem az is jó. Ha a francia márkáktól ejakulál, nekem az is jó. Közöm?!

Ennyi.

2016. aug. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pontosan...

Én is csak azt utálom amikor valak meg akarja magyarázni hogy csak az a jó amit ő vett és mindenki hülye, szmob vagy csóró aki mást.

2016. aug. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Például nekem konkrétan olcsóbb az autó és napi két órát spórolok meg vele az utazási időn, ennyivel több időm marad bármi másra. Család, hobi, stb.


A tömegközlekedés viszont így nem csak drágább és lassabb, de kényelmetlenebb, megbízhatatlanabb. Mi a lóherének utazzak akkor azzal?

2016. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

"Nem véletlenül mondják, hogy a BMW a magyarok kedvenc márkája."


Én még fehér embert BMW-ben nem láttam, de mindegy... Van, ahol őket is magyarnak nevezik...

2016. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!