Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha nyugat-európában olyan...

Ha nyugat-európában olyan nagy a jólét és gazdagság, honnan hozzák az rengeteg 15-20 éves fostalicska autókat?

Figyelt kérdés
Úgy értem nyugaton kik járnak a 18 éves rozoga autókkal kell ? Ami átszámolva odakint 50.000ft és 200.000ft között vannak. Ha valaki az úgymond európai bér-ért dolgozik akkor ne hogy ne engedtessék meg magának hogy egy 7-8 éves autót vegyen 2-3 havi béréért ami néz is ki valahogy üzembiztos és biztonságosabb.
2016. aug. 25. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ez most burkoltan megint annak a bizonygatása hogy nyugaton mégsem élnek olyan jól az emberek? El kell szomorítsalak ott tényleg sokkal jobban élnek, bármit mond a Fidesz. Autó ide vagy oda.
2016. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki ragaszkodik az autójához, én is saját Opel Vectrámhoz, ami most 15 éves. Tudnék újabbat venni, de nekem ez megfelel. Meg ami bevált, azt miért cserélném le? :D
2016. aug. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nyugaton a 15-20 éves autókat vagy a roncstelepre viszik, vagy eladják azoknak a magyaroknak, akik nyugati autóval akarnak villogni.
2016. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Osloban legalább annyi 10-20 éves autót látni, mint itthon. Szerintem nem az a mércéje a jólétnek, hogy pazarló mófon mindenki pár évente új autót vesz.


Jó, hogy nem azt kérdezed, miért nincs mindenkinek a nyakában aranylánc.

2016. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Én még itthon se látom, hogy mindenki 20 éves ladákkal járna. Épp ellenkezőleg, kimész az útra, és csilivili, modern autókat látsz leginkább. A különbség csak annyi, hogy nyugaton saját pénzből, itt meg hitelből veszik az emberek.
2016. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amit én látok: Osztrákokhoz átmész talán még több régi kocsi van mint itt. Viszont állítólag minden hatodik háztartás 1M-os megtakarítással rendelkezik. A németeknél (vagy akár az amerikaiaknál) dívik új autót venni. De itthon is ugyanez a helyzet; van valamid, de megjelenik egy újabb, jobb. Vagy megveszed rögtön vagy vársz míg elromlik az ami megvan s majd utána. Mentalitás kérdése, ennyi.
2016. aug. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Mivel abszolút veterán autók is tudnak (önmagukhoz képest) jól menni, tudnak kiglancoltak lenni, ezért nem feltétlenül a kor a meghatározó.

2. Nem mindegy az arány. Szegénység mindenütt van (sőt, nő), de különböztessük meg, hogy 5-10% régi, vagy 60-70%.

3. Lényeges különbség egy régi, de jól karbantartott, minőségi motorral ellátott autó, és egy lerobbant, évek óta kefét, vizet (az eső nem számít) nem látott autó között. Ez utóbbiakból errefelé látni sokat.

4. Ott az autók amortizálódása lényegesen magasabb, ezért egy 8-10 éves autó alig ér valamit. Nagyon sok kereskedő állt rá arra, hogy ezeket hozza ide. Itt lényegesen drágábban, de még mindig olcsón adj el. A magyar munkaerőnek erre talán még telik (de erre is egyre kevesebbnek).

2016. aug. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt a sutyerák kérdést.. Attól hogy jobb az átlag életszínvonal még nem jelenti azt hogy mindenki vadonat új Bugattival rohangál.


Amúgy meg úgy van ahogy az egyik válaszoló írta. Ezeket a kocsikat általában roncstelepekről hozzák. Itthon rengeteg hülye van aki 500.000 forintért megvesz egy 20 éves roncs BMW-t csak azért hogy elmondhassa hogy BMW-vel jár, ahelyett hogy venne egy 7-8 éves alacsonyabb kategóriájú kocsit. Rengeteg BMW meg Mercedes furikázik Magyarországon ami már szemét kategória.

2016. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Baluba ***** válasza:
Az előttem írókat kiegészíteném azzal, hogy sokkal több autó jut egy főre, mint itthon. Azaz nem ritka, hogy egy 4 fős családnak akár 3-4 autója van, amikor közül vannak újak, vannak régiek.
2016. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én Németországban lakom, és nem nagyon látok az utcán 10 évnél idősebb autókat. De tényleg nem ettől függ a jólét és gazdagság, nagyon sok embernek nincs is autója egyáltalán, attól még nem szegény.
2016. aug. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!