Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha valamilye...

Miért van az, hogyha valamilyen történeli esemény háttere nem ismert, pl. Kennedy gyilkossság, vagy a most aktuális 11.11, ezzek lapcsolatban az emberek mindjárt hiteltelenítenek?

Figyelt kérdés
Ha ezekkel kapcsolatban tesz fel valaki kérdést, akkor mindjárt jönnek az egybites, magukat nagyon okosnak képzelő emberek, és elkezdenek repoidozni (vagy mi), meg mindenféle szélsőséges elmélettel hitelteleníteni, holott szerintem velük össze nem mérhető tudású embereknek is vannak kétségeik, illetve nem 100%-ig ismertek a tények.
2016. szept. 12. 07:57
1 2
 1/20 Shai-Hulud ***** válasza:
81%

Például azért, mert ezek a tények háttere teljesen ismert.

Valószínűleg tájékozódnod kellene, mert ha még a 9/11 nevét sem pontosan ismered, a tényeket, és azok hátterét hogyan is ismerhetnéd? Az ikertornyok elleni támadás minden körülménye, lefolyása pontosan ismert, ezeket több szakértő, több cég vizsgálta és elemezte, egymástól függetlenül is azonos következtetésekre jutottak.

Tudjuk, hogy az összeesküvés-elmélet hívők tábora is hatalmas, de eddig még semmi konkrétumot nem tudtak felmutatni, csak azt szajkózzák, hogy "én nem hiszem el, hogy...". Ezzel csak az a baj, hogy a történések nem attól függenek, hogy valaki elhiszi, vagy nem.

Komoly, "velük össze nem mérhető tudású embereknek" nincsenek kétségeik, a fizika törvényeinek ismeretében belátható, és logikusan végigkövethető, ami történt.


De az emberek szeretik a rejtélyes dolgokat, az izgalmakat, az érdekes, különleges eseményeket, szeretnek "bennfentesnek", "jól értesültnek" tűnni, ezért is néznek akciófilmeket, horrort, ezért választanak extrém sportokat, vagy hogy egészen "köznapi" dolgot mondjak, ezért szeretnek pletykálkodni...

És ezért szeretnek mindenféle nagyon titkos információk tudójának feltűnni, akik még azt is tudják, hogy melyik gonosz háttérhatalom szövetkezett a CIA-val, hogy az amerikai kormány utasítására saját állampolgáraikat irtsák ki...

Hát ez valóban sokkal izgalmasabb dolog, mint az, hogy az acél merevítők mekkora hőterhelést bírnak ki, vagy mikor lágyulnak, vagy hogy mekkorát robban egy üzemanyaggal feltankolt 747-es.

2016. szept. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%

"n ismert, ezeket több szakértő, több cég vizsgálta és elemezte, egymástól függetlenül is azonos következtetésekre jutott"


Hát persze :D

Esetleg te azokat vetted figyelembe. :D

Megnézném, hogy ki az, aki letud úgy lövéseket adni, mint Oszi tette, mert valahogy a bajnokoknak se ment utólag. Persze ezt neked mondhatom, úgy hogy max légpuskával lőttél :D

2016. szept. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Shai-Hulud ***** válasza:
61%

Katonatiszt vagyok, 1981-ben végeztem Szolnokon, a Killián György Repülő Műszaki Főiskolán.

Lőttem légpuskával is, ez igaz. De szerintem nálad több fegyvert próbáltam már ki. :-)

2016. szept. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"mert ha még a 9/11 nevét sem pontosan ismered, a tényeket,"


Reggel még kávé előtt igen, elírtam. Egyébként meg emlékszem pontosan a napra. Amikor apám külföldről hazajött, én a rádióból meg a netről hallottam és olvastam a dolgot, és mentünk délután a media marktba és ott kérdezte a tv-knél hogy mi történt? Ugye utazás közben nem hallotta semmit az egészből.


Szóval elég felületesen megítéltél, mert tévedtem, akkor már ugye totál hülye vagyok témához, és semmit sem tudok róla.

Ha a többiről is ilyen gyorsan vonsz le következtetéseket, akkor nem tudom igazad van-e.:P


Egyébként viccet félretéve, 9/11-et lehet hogy eléggé alátámasztották.

Kennedy-t a mai napig nem.


Viszont azt nem értem, hogy ha ennyire komolytalanok a "konteósok", akkor mi szükség van ekkora ellenpropagandára, és azonnal hitelteleníteni?

Ha én elkezdeném terjeszteni, hogy az oroszok nem vonultak ki 90-től, hanem itt élnek földalatti bunkerokban, és mindig az aktuális politika nekik jelent 26 éve, akkor maximum legyintenének egyet, hogy "szegény bolond"...

Ezzel ellenben a többi témáról akkora ellenpropaganda megy, és mindenki tudja a tuti, jobban mint maga az aki ott volt.

2016. szept. 12. 09:23
 5/20 anonim ***** válasza:
19%

Katonatiszt vagyok, 1981-ben végeztem Szolnokon, a Killián György Repülő Műszaki Főiskolán."


Ezek szerint kár volt.

Bár az évszám alapján max nyugdíjas vagy.

2016. szept. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
#5 Mondd csak, az nem zavar hogy nem is ugyanarról beszéltek? Személyeskedés helyett inkább elolvashatnád újra, hátha akkor rájössz hogy ő a 9/11-ről írt, te meg Kennedyről.
2016. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
19%

A kérdés kiterjed mindkettőre.

Másrészt ő ezt nem jelezte, hanem nyomta tovább a hülyeséget.

Illetve ő is személyeskedett, valamiért az nem zavar téged.

2016. szept. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan, ahogy az első válaszoló írta. A jenki kormány mindenre választ adott, hogy meri ezeket bárki kétségbe vonni? Megbízható, komoly, állami alkalmazásban álló szakemberek dolgozták ki a válaszokat.

És itt is a falon igenis berepült a Boeing, látod, mekkora területet gyalultak le a szárnyai?

[link]

Ha nem látod, akkor sajnos beszámíthatatlan összesküvéselmélet-hívő vagy.

2016. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Shai-Hulud ***** válasza:
75%

"ha ennyire komolytalanok a "konteósok", akkor mi szükség van ekkora ellenpropagandára, és azonnal hitelteleníteni?"

Például azért, hogy ne terjesszünk már hülyeségeket, mert a végén még elhiszi valaki. Mint ahogy te is elhiszed azt, amit valaki valahol kitalált, és terjeszteni kezdte...


"És itt is a falon igenis berepült a Boeing, látod, mekkora területet gyalultak le a szárnyai? "

Érdekes, hogy még véletlenül sem a térfigyelő kamera felvételeit találtad meg. :-)

De tudom, azt meghamisították.

A szemtanúkat, túlélőket meg lefizették/megfenyegették/megzsarolták, hogy hazudjanak...

Igen, ez mindenütt így szokott menni. :-D


"Ezek szerint kár volt."

Hogy kár volt-e, azt annak kellene(kellett) eldöntenie, aki a diplomámat kibocsátotta. (Neked van olyan? :-D) Az a vizsgabizottság nem úgy ítélte, mint te.


"Bár az évszám alapján max nyugdíjas vagy."

Nem, még nem vagyok nyugdíjas. A hivatásosok korengedményes nyugdíjazása nem kötelező volt, hanem lehetőség. (De már azt is megszüntették.)

De azt hiszem, nem ez volt a kérdés.

2016. szept. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
@zoligyerek Aha, egy lapos alumíniumdarab (szárny) aztán nagyon bele fog gyalulni egy vasbeton épületbe... Remélem csak trollkodsz.
2016. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!