Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a baj az atomerőművekkel?

Mi a baj az atomerőművekkel?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy a korrupció meg a szabálytalanságok ( no meg persze a titkosítások miatt ) baj van azzal, hogy az oroszokkal csináltatjuk.

De úgy alapból mi a baj az atomerőművekkel? Vagy ha nem ilyen körülmények között lenne csináltatva, támogatnátok?


2016. okt. 1. 13:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Az a bajuk hogy orosz. Ha német vagy Luxemburgi cég lenne akkor senki nem siránkozna. Amúgy Franciaország Németország is tele van erőművekkel mert sokkal hatékonyabb mint a szél meg a nap. Nagyjából mint egy karavella meg egy mai motoros hajó között akkor a különbség.
2016. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%
A "sötétződek" szoktak időnként hisztizni, hogy milyen veszélyesek. Persze annyira nem környezettudatosak, hogy belássák: egy átlag szénerőmű milyen iszonyú mennyiségű szennyet okád a légkörbe, neeeem az rendben van, de az atomerőmű a fújfúj monnyonle, me' Csernobil meg Fukushima...
2016. okt. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
nos, nem egy helyen levezették már, hogy annyi pénzt ölünk bele, amit sosem fog visszatermelni, gyakorlatilag nem volt közbeszerzés, csak az oroszok mondtak egy árat, mi meg rábólintittunk.
2016. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy kettes írta, kissé veszélyesek tudnak lenni, volt már pár elrettentő példa. Ráadásul a trend a megújuló energiaforrások irányába mutat.


A politikai részét meg leírtad.

2016. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%
Mutat a francokat, legfeljebb a hibbant politikusoknál. A zöldvicc erőművek alapvető fizikai korlátai gátolják meg, hogy használhatóak legyenek.
2016. okt. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Baluba ***** válasza:
81%

1) Az atomengergia nem megújuló energiaforrás, az uránkészlet véges. Ez nem nagy probléma, mer telég messze vagyunk a kifogyástól.

2) Bár maga a termelés teljesen zöld, a képződő hulladék nagyon gondos kezelést igényel, és komoly környezetvédelmi és egészségügyi kockázatot jelenthet.

3) Balesetek. Papíron nem történhet oylan dolog, ami balesethez vezet. Papíron Csernobil és Fukushima sem történhetett volna meg. Papíron nem zuhanhatnak le repülők. De a valóság más tészta, ahol az emberek hibáznak, előre nem látható események történnek. Így ez igenis komoly kockázat.


Ennek ellenére nekem nincsen problémám az atomenergiával, főleg, ha fosszilis erőműveket vált ki.


De a jelenelgi kormány energiapolitikája rengeteg sebből vérzik, köztük az általad említett gondok Paks 2-vel.

2016. okt. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

A radioaktív hulladékot legalább el lehet helyezni koncentráltan. A szutyit amit a szénerőmű kéménye kipöfögtet a levegőbe, soha az életbe nem lehet összekanalazni a légkörből sehogy. Az vígan terjeng, és itt-ott szennyez. Ha valóraválna a "sötétződek" nagy álma, és az összes atomerőmű bezárna, kb. hatvanszor ennyi szénerőműre lenne szükség, aztán törhetnék az okos kis buksi-fejüket, hogy a maradék 5 évüket tüdőrákkal vagy hörghuruttal akarják majd leélni. De semmi gond nincs, csak környezettudatosan, hajrá!

Lepontozni pedig én is tudok, rögvest be is mutatom.

2016. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Baluba ***** válasza:
72%
7-es: Ki írta itt, hogy szénerőműveket szeretne? Én még soha, egyetlen környezetvédőt sem hallottam szénerőmű mellett kampányolni atomenergiával szemben. Ennek ellenére tagadhatatlan, hogy az atomenergiának is megvannak a maga kockázatai.
2016. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%

Mi a baj?


1. Elavult, múltszázadi technológia

2. Életveszélyes, bármikor bekövetkezhet a baj, elég egy figyelmetlenség, vagy egy környezeti katasztrófa

3. Eladósodunk Oroszország felé


4. Ez a legsúlyosabb probléma vele: Az atomhulladék tárolása hatalmas összegeket emészt fel, évezredek kellenek hozzá, hogy semlegessé váljon, addig pedig súlyosan sugárzó. Elég egy környezeti katasztrófa és az atomhulladék bejut akár a talajvízbe is. Ha elfelejtődik az atomhulladék tárolók helyei, ezer év múlva pedig valakik ráakadnak, máris megtörtént a baj.

2016. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

"3) Balesetek. Papíron nem történhet oylan dolog, ami balesethez vezet. Papíron Csernobil és Fukushima sem történhetett volna meg."


Ez így nem helytálló. Csernobilról és az összes grafitmoderátoros reaktorról már úgy 1948 óta mindenki tudta, hogy a pozitív üregtényező miatt bizonyos feltételek teljesülése ( vagy nem teljesülése ) katasztrófához vezet. Ez nem volt titok, a Szovjetunión kívül nem is volt üzemben máshol ilyen reaktor. A csernobili katasztrófa sem történt volna meg, ha nem szegik meg az összes megszeghető biztonsági utasítást. Valamelyik balti országban egészen kétezer valameddig üzemelt egy ugyanolyan reaktorral szerelt erőmű, mint ami Csernobilban is volt, csak ott rendeltetés szerűen használták...


Fukushima egy egészen más eset. Egy olyan vidéken, ahol gyakoriak a Richter 5+ os földrengések és a szökőárak, oda én nem építettem volna közvetlenül az óceánpartra atomerőművet..


A paksi balesetnél is azzal volt a gond, hogy a tisztítási műveletet végzők hülyeséget csináltak, aminek a kivitelezését a felügyelő hatóság jóváhagyta..


Azt viszont helyesen írtad, hogy ahol az emberek hibáznak ott lehet gáz, a repülésben is és az atomenergiában is.


Kérdező:

Az atomerőművekkel nincs baj, ha kellő körültekintéssel épülnek meg és normálisan vannak üzemeltetve. Ha lenne egy mutyi mentes előre mutató energetikai terv,ami gazdaságilag nem deficites és aminek a bázisát egy atomerőmű adja, azt én simán támogatnám.

2016. okt. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!