Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Cionizmusnak mi a lényege...

Handsomeboy kérdése:

A Cionizmusnak mi a lényege azon kívül hogy legyen a zsidóknak egy független államuk? Politikai értelemben szélsőséges ideológiának minősül?

Figyelt kérdés
cionizmus,Izráel

2016. okt. 22. 14:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
33%
nem, minden saját állammal nem rendelkező népnek van ilyen törekvése. Nyilván van ahol a terror eszközéhez nyúlnak bizonyos csoportok az ügy érdekében pl Baszkföld de ettől nem lehet az egész mozgalmat szélsőségesnek nyilvánítani.
2016. okt. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
38%
Igen, szerintem szélsőséges. A baszk függetlenségért harcolók többsége nem akar senkinek se előnyt adni az állampolgárság megszerzéséhez csupán a vallása miat, míg Izrael igen.
2016. okt. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
72%
mióta van olyan, hogy baszk állampolgár ? gondolt át újra
2016. okt. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
38%
Próbáld meg újra értelmezni a mondatot.
2016. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
23%
Bár nem értem mire jó, hogy értetlenkedsz. Még ha hülyeséget is írtam volna, akkor is pontosan tudod, hogy Izraelbe néhány papír bemutatásával szabadon letelepedhetnek egyesek, míg akiknek nincsenek ilyen papírjaik, azoknak szinte lehetetlen.
2016. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
70%
Ha kijelentem, hogy a házad, ahol eddig éltél, az holnaptól kezdve az enyém, mert Isten nekem ígérte akkor szélsőségesnek számítok?
2016. okt. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
38%
Most akkor a lepontozók szerint a hazatérési törvény nem is létezik, csak én találom ki? Én mást sejtek a hátterben.
2016. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
40%

Alapjába véve a cionizmus közel sem szélsőséges. De van szélsőséges ágai.


És igen ,alapjába a zsidó állam létéről szól és pont.

Mivel ez már létezik ezért cionizmus ma már csak úgy "üzemel" ,mint izraeli nacionalizmus.

2016. okt. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
36%

"Ha kijelentem, hogy a házad, ahol eddig éltél, az holnaptól kezdve az enyém, mert Isten nekem ígérte akkor szélsőségesnek számítok?"


Teljesen lokott a peldad. Az a fold a Zsido Kiralysagok ota nem volt a zsidokon kivul egyetlen nepnek sem a hazaja es orszaga/allama. Az ott a zsidoknak a haza.A zsidoke volt, az ma is, es az is marad. Pont.

2016. okt. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
53%
Egyebkent Magyarorszag a kommunistak alatt csak formailag volt fuggetlen, megsem jut eszebe ketsegbevonni senkinek sem azt, hogy ez magyar fold. (ES NE IS JUSSON!). A palesztinok meg meg csak formailag sem voltak fuggetlen allam soha. Akkor milyen alapon acsingoznak a zsidok hazajara?
2016. okt. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!