Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem vált soha egységes...

Miért nem vált soha egységes országgá Európa német anyanyelvű része?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy létezett olyan, hogy Német-Római Birodalom, de az tudtommal inkább államszövetség volt, nem ország. Igaz, hogy soknemzetiségű volt, de pl. Franciaország is, mégis ma egy országot alkot, ill. Lengyelország (a 3 felosztás előtt), Magyarország is. (tisztában vagyok vele, hogy akkor a mai értelemben egységes ország- fogalom nem teljesen valósult meg, de ha ezt figyelmen kívül hagyjuk, Magyarország pl. annak számított, a Német-Római Birodalom viszont nem. (most hagyjuk figyelmen kívül Hitler próbálkozását, és ne jöjjön senki azzal, hogy mi lett volna jó és mi nem, mert csak kíváncsi vagyok, hogy ott miért nem jött létre tartósan egy nagyjából központosított terület (vagyis ország), hanem inkább államszövetség volt.)

2016. nov. 2. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
1866-ban lezajlott porosz–osztrák–olasz háborúban a Porosz Királyság győzelme miatt.
2016. nov. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
Mert ezek a germánok annyira hülyék, hogy még egymással sem jönnek ki.
2016. nov. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Mert a háttérhatalom nem engedi.


Túl erősek lennének...

2016. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3


És ez miért is lenne rossz a háttérhatalomnak?

2016. nov. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Amikor a Verduni szerződés 843-ban 3 részre osztotta a Frank Birodalmat, a Keleti Frank Királyság már akkor 4 hercegségre tagolódott, gyakorlatilag Madarász Henrik 919-es megkoronozása az ország végét jelentette.

962-ben, amikor I. Ottót császárrá koronázzák és kialakul az NRB, az sem egy teljesen egységes birodalom, inkább egy magyarellenes szövetség, igaz ekkor valamennyire egységesnek tekinthető, de a császárok hatalma meglehetősen törékeny volt és annak megtartása érdekében gyakran adományoztak birtokokat. Így a császári hatalom a püspökök, érsekek kinevezésén és azok haderején, birtokain alapult.

De amikor VII. Gergely pápa kiadta 1075-ben a Dictus papaet, ez is elveszni látszott.

A rendelet után a pápa és a császár harca, kölcsönös kiközösítés teret adott egy német polgárháborúnak, amit így gyakorlatilag az egyház nevében vívtak, emiatt volt pl a Canossa-járás, 1077-ben. A császár ugyan vissza tudta verni a felkelést, de ezzel a pozíciója megrendült, az elkövetkező évtizedekben pedig a császárokat az invesztitúraharc olyannyira meggyengítette, hogy a császári cím gyakorlatilag csak némi tekintélyt adott a császárnak, a tényleges hatama kicsi volt.

Így a császár már nem tudta egységesíteni a birodalmat.

Az 1700-as években vistont egy új hatalom, a Porosz királyság jelent meg.

Napóleon idejében az NRB megszűnt, így viszont Napóleon halála után út nyílt a poroszok megerősödésére.

A poroszok és a Habsburgok ellentétbe kerültek. A Habsburgok ekkor egy osztrák vezetésű Nagy-Német Birodalmat akartak létrehozni, ellenben a poroszok győzelmével ez lehetlenné vált.

2016. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Németek szerették volna többször is egyesíteni, de úgy kb 1879től kezdve mindig meghiúsították a franciák, az angolok vagy az oroszok.
2016. nov. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Utolso elotti! A Nemet Romai Birodalom marhara nem egy magyarellenes szovetseg volt... Ugyanugy meg akartak magukat vedeni minden mas neptol nemcsak a magyaroktol.
2016. nov. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Próbálkoztak, csakhogy ott volt Poroszország, meg a Habsburg Birodalom is és jött a két dudás egy csárdában esete, hogy kinek a vezetésével jöjjön létre az egységes Németország. Na ebből lett egy szép háború, míg végül az osztrákok kiszorultak a német egységből.
2016. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Ez ugyan a kérdéstől már kissé eltér, de váloszolnék Erika Berger!

Valóban nem igaz, hogy csak a magyarok ellen volt célszerű ez a szövetség, tekintve, hogy az NRB hatalmas területen jött létre és például északról a vikingek is komoly fenyegetést jelentettek vagy mondjuk a kialakuló másik keleti szomszéd, a Lengyel Fejedelemség (I. Mieszko nagyjából ekkortájt fogta össze a polán, viszlyán törzseket és ez is egy jelentős politikai erőt jelentett a térségben) is fenyegetést jelenthetett és ellenük is praktikus volt ez a "tömörülés", de az NRB egyértelműen a magyar ellen aratott győzelmek (Merseburg, Augsburg) hatására és a további fenyegetés elkerülése érdekében tudott létrejönni.

2016. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát azért az sem egyértelmű, hogy ki a "német". Egyes szláv népek között sincs nagyobb különbség, mint a szászok, bajorok, svábok stb. között.
2016. nov. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!