Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mást is lenáciztak már azért,...

Mást is lenáciztak már azért, mert elmondta, hogy szerinte a zsidók veszélyesek?

Figyelt kérdés
Pl: Hatalmas gazdasági jelentőségük és vagyonuk van, kormányokat befolyásolnak, a világgazdaságot nagyban befolyásolják, irtják a palesztinokat, rasszisták, stb.

2016. nov. 15. 21:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%
Egy szó nem igaz abból amit leírt.
2016. nov. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
14%
De sok itt a zsidó te jó isten.
2016. nov. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%

Hogy náci vagy-e, azt nem tudom (azt sem tudom pontosan mit takar a náci kifejezés), de hogy rasszista az biztos.


"UI: Ez mióta rasszizmus?"


Mármint az, hogy egy népcsoportot egyetemlegesen elítélsz és egy negatív jelzővel látsz el? Hát köznyelvben kb ezt hívjuk rasszizmusnak.


Hogy olyan egyszerű vagy, hogy azt gondolod valaki azért ilyen vagy olyan, mert bizonyos népcsoporthoz tartozik (pl azért van hatalmas gazdasági jelentősége mert zsidó, azért büdös mert cigány, stb).


Az, hogy ilyen konteókat is benyelsz, minthogy kormányokat befolyásolnak az bizony elég egyszerű gondolkodásra vall (szereted egyszerűsíteni a dolgokat: "én nem vagyok sikeres mert nem vagyok zsidó..". A befolyásolást.

2016. nov. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
62%

(lemaradt)


A befolyásolást a maga lehetősége szerint mindenki csinálja. Bármelyik csoport, kormány, cég vagy magánember, nem kell ehhez zsidónak lenni.

2016. nov. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%

Azért csak szólok, hogy a jelenlegi leggazdagabb emberek nagy része nem zsidó származású, vagy vallású.


Nem, az a baj, hogy én azt veszem észre, hogy a jobb oldalon a "zsidó" mint kvázi gyűjtőfogalom van jelen, és mindenkit, akit nem szeretnek, ebbe a kategóriába raknak bele, függetlenül attól, hogy tényleg zsidó származású, vagy nem.

2016. nov. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 meszike91 ***** válasza:
57%

"Hatalmas gazdasági jelentőségük és vagyonuk van"


Én ismerek egy zsidót. Nincs sok pénze.


"kormányokat befolyásolnak"


Az ismerősöm biztosan nem.


"a világgazdaságot nagyban befolyásolják"


Pénz nélkül ez sem megy neki.


"irtják a palesztinokat"


Ő még soha senkit sem ölt meg. De még csak nem is járt a Közel-Keleten.


"rasszisták"


A cigányokat nem szereti. Enyhén rasszista.



Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy csak konkrét személyeket lehet megítélni. Népcsoportokat nem. (az ismerősöm valós személy, nem kitaláltam)


Egyszer ki fogod nőni ezt. Lesz egy barátnőd és mindjárt nem a zsidókkal fogsz foglalkozni.

2016. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%
13, ti nagy antirasszisták bűnösnépezitek folyton a németeket vagy a magyarokat. Szlovákiában még törvény is van erről. A fent általatok védett nép vallása, kultúrája pedig konkrétan minden más népet alsóbbrendűnek nevez. Akkor ki is a rasszista? A valódi rasszisták, vagy az ezeket a rasszistákat elítélők?
2016. nov. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
44%

"ti nagy antirasszisták bűnösnépezitek folyton a németeket vagy a magyarokat."


Én ugyan egyiket sem büdösnépezem le.



"Szlovákiában még törvény is van erről."



Miről, hogy lebüdösnépezem a németeket meg a magyarokat?



"A fent általatok védett nép vallása, kultúrája pedig konkrétan minden más népet alsóbbrendűnek nevez."



Nem védtem semmilyen népet, általánosságban válaszoltam arra, hogy mi a rasszizmus.



"Akkor ki is a rasszista? A valódi rasszisták, vagy az ezeket a rasszistákat elítélők?"



Ha tényleg igaz, hogy egyes népek vallása, kultúrája más népeket alacsonyabb rendűnek tart, akkor bizony ők (is) rasszisták.

2016. nov. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A hívő zsidók rendesek.

A hitehagyott, a vallásukból csak 1-2, az egoizmusukat alátámasztó dolgot megtartó, de az identitásukat liberalizmusnak nevezett fehérgyűlölő rasszizmusra cserélőkkel van a a baj.

2016. nov. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!