Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarország erősödik a...

Magyarország erősödik a forint meg egyre kevesebbet ér, hogyis van ez?

Figyelt kérdés

Régebben mikor gyerek voltam 10-15 éve emlékszem 20.000Ft ért a penny-be egy halom kosár dolgot vettünk a szüleimmel, manapság bemész a Lidl-be és egy kis szatyor dolog 7-8ezer forint. Ép a legolcsóbb dologok csak sajt, szalámi, paradicsom, vaj, keksz stb.


Vagy például 2010 fele egy országuti (ha lehet annak nevezni egy hulladék Neuzer-t) belépő kerékpár 60-70ezer volt nem vicc testbike.hu néztem

Neuzer basic, most ugyanaz 100-120ezer Ft.


Áfa is régen néztem 5% volt régen, most 27% de már utálom ezt a rendszert


Már annyira utálok dolgozni, mert a hó végén allig marad pénzem, hiába sporólok akkor is elmegy a pénz másra.


Ti, hogy látjátok ezt?



2016. dec. 25. 16:39
 1/10 Psycho ***** válasza:
100%

"Magyarország erősödik a forint meg egyre kevesebbet ér."

Az egyik fele nyilvánvalóan hazugság... :/ És valószínűleg nem az a fele, amelyikről leírtad a pontos adatokat.

Egyébként én is ezt érzem. A fizetések reálértéke egyszerűen zuhan.

2016. dec. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor ezek szerint nem vagyok egyedül ebben a kérdésben.
2016. dec. 25. 16:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország "erősödik" - és az árak is... :-(

Nyáron a Lidl-ben 115 ft volt a tej (a 1,5 %-os!, amire szerintem még ez is sok, mert tiszta víz), jól rászoktam (előtte nem ittam, mert bár nagyon szeretem, de nem volt rá pénzünk) aztán elkezdték apránként emelni. Most ugyanaz 165 ft! Majdnem 50 %-os áremelés!!

A hús áfáját hiába csökkentették, kb. 2-3 hónapig volt olcsóbb - mostanra már ugyanannyi - vagy drágább - mint előtte. 1 kg oldalas 1.400 ft, de mire???

Sajnos a zöldség, gyümölcs sem olcsó, soha annyira kevés gyümölcsöt nem ettünk, mint idén nyáron.

300 ft egy fej jégsaláta? A kígyóuborka szintén... nem bírok a gyerekemnek vitamint tenni a szendvicsébe, mert arra már nem futja, pedig már annyi felé dolgozom, hogy többet már nem bírok. De éljünk egészségesen!!...

van egy közért, rendszeresen 1.000 - 1200 ft /kg-ért vettünk sajtot - a minap már csak 1500-1900-ért volt...

Gondolom azért, mert jan. 1-től csökken az áfája, ezért jól meg kellett emelni, hogy legyen miből csökkenteni.

Tényleg nagyon lehangoló, hogy a kisember alig bír megélni.

Régen legalább tudták, hogy "Kenyeret és cirkuszt a népnek!" A cirkusz megvan, a kenyér nincs... :-(

2016. dec. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Az Orbán-kormány alatt a trend az volt, hogy egyre kevesebbet ért a forint. Az elején még 250 forint körül volt az euró, most már 300 fölött, hála Matolcsynak. Emellett vannak kisebb ingadozások, nemrég pl. hallottam, hogy egy kicsit erősödött a forint az euróval szemben. De ez csak néhány forintnyi különbség, hosszútávú következtetéseket nem kell levonni az ilyesmiből.
2016. dec. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnálatos, én multivitamin, kalcium, magnézium tabikat veszek pennybe azt iszom
2016. dec. 25. 17:19
 6/10 A kérdező kommentje:
Mit tett Matolcsy?
2016. dec. 25. 17:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Atkonvertalja a kozpenzt maganpenze

A program amit hasznal pallasz athene domus apjaf@ca alapitvany vagy mi

2016. dec. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A k... anyját azt, egyre jobb gyurcsány is lopott bőven be is valotta, hogy csak a pénzt lopta négy évig semmi mást.
2016. dec. 25. 21:24
 9/10 A kérdező kommentje:

Orbán Viktor, nekem idáig mint ember szimpatikus, meg úgye megvédte mo-t a sok köcsög migránstól gyurcsány meg ide akarja hozatni őket, hogy megőljenek minket és asszonyokat erőszakoljanak.


szóval látni azt, hogy probál tenni valamit.

2016. dec. 25. 21:28
 10/10 Psycho ***** válasza:
100%

Nem a Gyurit akarom védeni, per pillanat egy politikus sincs a színtéren, aki szimpatikus lenne, de azt tudni kell, hogy az őszödi beszéd másról szólt. Ami a köztudatban elterjedt, az részben médiamanipuláció, és karaktergyilkolás. És nem, nem (csak) a fidesz a felbujtó, utóbbi az időzítésért volt felelős (választások előtt). Gyurcsány a saját pártját akarta átvilágítani, mert átláthatatlanok voltak a pénzforrások és kiadások (nemhogy az állami kassza, még az mszp-s budzséről sem lehetett tudni, mi fán terem). Erről szól az a beszéd. Viszont a saját emberei torpedózták meg, szellőztették ki az egészet - nyilván, akiknek ez az átvilágítás nem volt érdeke.



A Viki migránspolitikája valahol érthető, én sem szívesen látom őket errefelé, de nem szabad megfeledkezni arról, hogy 10.000 migránsból van max 10-100 amelyik golyót érdemelne, a többi közt diplomás mérnökök, orvosok is vannak, csak hát a média nem őket fogja felkapni. Az viszont igaz, hogy ha mind a 10ezret kint tartjuk, nem jön be az a pártucat.



Viszont a szememben ennyi. A Vikiék politikája arról szól, hogy a saját haverjaikat jó helyzetbe hozzák (érdemes megnézni kik nyernek állami pályázatokat, és milyen a pályázatok szövege - általában ctrl+c, ctrl+v), és bebetonozzák a saját hatalmukat salátatörvényekkel (lásd választási törvény) - mert megtehetik. Ja, és ott lopnak, ahol lehet. Biztos forrásból tudom, hogy egy-egy EU-s pályázat pénzeinek kb. a 90%-át teszik zsebre (ezt egy korábbi minisztériumi munkatárstól tudom, aki vezető pozícióban volt).



És nem, én most nem az ellenzéknek tapsolok, mert az kb nincs, töketlenebb mint egy partra vetett hal aszály idején. Egy olyan erőt sem látok, amelyikkel azonosulni tudnék.

2016. dec. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!