Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért félnek a munkátatók a...

Miért félnek a munkátatók a szakszervezet munkahelyen történő megjelenésétől?

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert bevennék a brokit. Megszűnne a kizsákmányolás.
2010. máj. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Röviden azért amiért az első mondja. A szakszervezet egy érdekvédelmi szervezet, ami a munkavállalók jogaiért áll ki szervezetten.
2010. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Igen, és a szakszervezet szorongatná a munkaadót ha az törvénytelenséget követ el. Márpedig szerintem mindenki tudja sok munkaadó már csak a jogtalan túlórákból, emberek be nem jelentéséből és a minimálbér alatti foglalkoztatásból él. Ezt pl úgy oldják meg hogy dolgozol mondjuk havi 200órát és megkapod a minimálbért, mondván mit sír a szád megvan a minimálod. Hát jahh.. csakhogy az 168-172 havi órára van előírva.
2010. máj. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Ismertem egy kis céget, dolgoztak kb. 40-en, és a főnök kitalálta hogy alapítsanak szakszervezetet, és ami a röhej, hogy a főnök lett a szakszervezet elnöke.

érdekes, mi

2010. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
csak az olyan szakszervezetnek van értelme amelyík képviselője nem az adott munka helyen dolgozik, a korábbi munkahelyemen csak bólintóknak becézték őket mivel inkább a vezetőség akaratát adták tovább, a jelenlegi m helyemen pedig egyáltalán nincs érdek képviselet.
2010. máj. 4. 20:28
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes.. Gondolom a főnök épp a dolgozók érdekeit képviselte önmaga ellen. xD
2010. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nos, én egy multinál dolgozom.És konkrétan meg lett mondva hogy NEM CSINÁLHATUNK SZAKSZERVEZETET mert a cég fogja magát és jövő év 1-jére átviszi a termelést máshova.Magyarországra is azért jöttek mert az előző országban szakszervezetet alakítottak a melósok.
2010. máj. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Egy nagy probléma van a magyar munkavállalókkal. A jogaikat sokkal jobban ismerik, mint a kötelességüket. Mindig csak a gonosz elnyomó multikról panaszkodnak.

Ha egy japán munkavállaló normájának a 70-80%-a a követelmény, akkor az már koncentrációs tábor a magyarnak.

A munkavállalók elvárják, hogy a munkáltató 100%-ig betartsa a munka törvénykönyvének a dolgozókra kedvező paragrafusait. De ha munkafegyelem betartásáról vagy hasonló a termelés érdekeit garantáló szabályokról van szó akkor már engedékenyebbek lennének magukkal szemben a munkavállalók.

Nincs munkakultúra Magyarországon. A szakszervezeti vezetőknek ugyanúgy fogalmuk sincs a munkakultúráról.

A munkáltatóknak pedig nincs szüksége olyanokra akik nem tudják értelmezni a konstruktív együttműködést.

2010. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

És tudod mi a baj a multikkal? Hogy csak kötelességeit ismeri el a munkásnak.

Ki nem fizetett túlórák, 200+ órás havi munkaidőre kicsengetnek minimálbért miközben te többmilliós nyereséget csinálsz a cégnek, aztán ha szólni mersz hogy nem lehetne emelni mondjuk egy tizest mert otthon gyűlnek a számlák és ha jövő hónapba ki kéne fizetni mindet mert ha nem tudom akkor főbe is lőhetem magam ere a válasz:

"nem muszály itt dolgozni".


A szabadágot nem is említem...


Fognak még lángolni itt gyárak...

2010. máj. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jajj mindjárt megsajnálom szegény munkaadókat, hogy nyomjam a nagyujjam a pi.csájukba.
2010. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!