Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti helyesnek tartjátok, hogy...

Ti helyesnek tartjátok, hogy állami megemlékezésen /az állami lobogó félárbócra eresztése a veronai buszbaleset áldozataiért elrendelt nemzeti gyásznapon/ egy katolikus püspök mond imát?

Figyelt kérdés
Állami szertartás.
2017. jan. 23. 13:50
1 2
 11/20 anonim válasza:
63%
Én magam is imádkoztam az elhunytakért, családtagjaikért, és az életben maradottakért is, mivel hívő vagyok, kötelességemnek éreztem. Amúgy vasárnap Mo. összes templomában elrendelték a megemlékezést, nálunk is így volt.
2017. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
71%
10 év alatt ~6000 (!) közúti halálos emberáldozat történt Magyarországon, ebből 290 gyermek. Évente átlag 25-30 gyermek hal meg utakon. A Veronai szörnyű tragédia (mert igen, egy csapás, egy hihetetlen tragédia) napján Székesfehérváron a saját házába, a saját ágyába fagyott meg, hűlt ki egy 11 éves kisfiú. Lehet szent misét és imádkozásokat folytatni egy felfújt eset kapcsán és lehet propagandát csinálni egy balesetből, ahogy Navracsics elcsukló hangon sajtótájékoztatót tart, de a kettős mércét meglátni már több kell, mint a bulvársajtót bújni. A kisfiú családjának nem írt Orbán megrendítő nyílt levelet. Pedig Magyarországon egy gyermek fagyhalála kormányzati bűn. Remélem lesz gyásznap és napokig tartó hír idén is azért a 30 gyerekért, akik hirtelen, baleset következtében fognak idén is meghalni az utakon. Ja, vagy nem? Miért nem? Miért nem rendezett misét a kihűlt gyerekért a katolikus egyház? Ja, az a gyerek élete gondolom kevesebb odafigyelést érdemel, mint a sítúrázóké. Pedig megfagyni sem leányálom. És ez "csak" egy. Szerintetek egyetlen gyermek hűlt ki idén? Éhen is halnak ám. Azok költségeit miért nem vállalja át a kormány? Miért nem megy ki három mentőautó hozzájuk ingyen, mint Veronába? Miért nem cuppan rá mindenki? Mert ez a bulvár. És Ti bekajáljátok a propagandát.
2017. jan. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

14.58.


Teljesen igazad van. De amiket példának felhozol, azok közül csak a balesetek hasonlóak.


A megelőzhetőek esetében felelősségre is vonják, akiket kell. Még ha nem is eléggé.


A kérdésre még; ott volt a református püspök is, szerintem. Biztos olyan vallásúak voltak a baleset áldozatai. Szerintem.

2017. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Tehát legyen államvallás Magyarországon?
2017. jan. 25. 09:06
 15/20 anonim válasza:
11-es vagyok. Katolikusként mondom, én nem ítélek el senkit a vallása miatt, sőt azt sem, aki nem hisz semmiben, nem vagyunk egyformák és szerintem így kerek a világ, hogy sokfélék vagyunk.
2017. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező! Magyarország alapvetően egy keresztény, katolikus ország. Ha ez neked nem tetszik, akkor nem mi vagyunk itt rossz helyen, hanem te!

Másik dolog: Egy ilyen esemény kapcsán beírni ide egy uszító kérdést, enyhén szólva is kulturálatlanságra vall, de feszegeti a kegyeletsértés határait is!

Majd nézz utána a "szégyen" és a "lelkiismeret" szavaknak, mert az eddigi beírásaid alapján egyiket sem ismered.

2017. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

9.21.


Mi az uszító a kérdésben?


Én sem tartom helyesnek ezt a túlfokozott irányított empátia kampányt.


Valamilyen okból ez a 16 ember sokkal fontosabbnak van feltűntetve, mint mások, majd kiderül, miért. Könyörgöm, az Ensz főtitkár, a pápa, minden nagyágyú nyilatkozik. Nincs dolguk, vagy mi?


A hírek is csak az érzelmeinken játszanak, direkt úgy fogalmaznak, hogy elérzékenyüljünk, meghatódjunk. Gyerekeknek hívják a gimnazistákat.


Már meg se merjen szólalni, akinek túlzás a katonai tiszteletadás, hivatalos állami-kormány gyász, mert egyből érzéketlen antiszociáls társadalom selejtjének titulálják. Most mutatják be, hogy milyen könnyű a liberális média dolga az emberek gondolkodásának irányításában.

2017. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy sokak számára félreérthetően tettem fel kérdést. Nem a kegyelettel, nem az állami szertartással kapcsolatban vannak kételyeim, hanem az állam és a vallás viszonyával . Ha ez egy tragikus esemény kapcsán merül fel, akkor sem mellőzhető kérdés.
2017. jan. 26. 10:43
 19/20 anonim ***** válasza:
36%

Nem volt félreérthető. Nagyon is jól látni mi a szándékod, és továbbra is az a véleményem, hogy teljesen mindegy, hogy te mennyire utálod az egyházat, és az is mindegy, hogy neked mennyire tetszik, vagy nem az egyház és az állam kvázi "együttműködése" ilyen téren.


Nagyon érzéketlen és bunkó embernek kell lennie, aki ilyen tragédia után, azzal a céllal, hogy belerúgjon az egyházba, és a politikai nézeteit hangoztassa, képes itt provokálni, és vitára uszítani!


Az pedig, hogy ennek teret biztosítanak, minősíti az oldal üzemeltetőit is!

2017. jan. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
36%

Nem volt félreérthető. Nagyon is jól látni mi a szándékod, és továbbra is az a véleményem, hogy teljesen mindegy, hogy te mennyire utálod az egyházat, és az is mindegy, hogy neked mennyire tetszik, vagy nem az egyház és az állam kvázi "együttműködése" ilyen téren.


Nagyon érzéketlen és bunkó embernek kell lennie, aki ilyen tragédia után, azzal a céllal, hogy belerúgjon az egyházba, és a politikai nézeteit hangoztassa, képes itt provokálni, és vitára uszítani!

2017. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!