Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az oktatásban miért nem...

Az oktatásban miért nem foglalkoznak többet a romák kultúrájával, szociális érzékenységre tanítással, szociális igazsággal?

Figyelt kérdés

Az iskolákban oktatni a roma kultúráról, annak megismeréséről.


A helyzet az, hogy Magyarországon a lakosság a 30-as években él.Sokszor én sem akarom elhinni, de amikor 13-14 éves kamaszoktól olyanokat hallok, hogy hátba kellene rúgni a migránsokat, akkor nagyon csalódott leszek.

Egyszerűen, nincs fejlődés.

Ennek az oka, hogy a szülők is ilyenek és a gyerekeiket is így nevelik, vagyis az ilyen emberek sohasem fogynak el, hanem újratermelődnek.


A fejlődés elérése érdekében, az oktatáson kellene javítani.

A fejlett nyugat-európai országokban,például Hollandiában kiskortól toleranciára nevelik az embereket,illetve,hogy álljanak ki a szociális igazságtalanságok (szexizmus,rasszizmus,idegenellenesség) ellen.



2017. jan. 29. 20:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
15%

m én tájékozódom szennylapokból először :-"


Helyette előíteletes vagy és általánosítasz.

2017. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
9#, Politico mint szennylap? 😂😂
2017. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

'Az a rendszer a fasisztrák uralma volt.


Soha többet.'


Kövezzetek meg, ha rosszul tudom, de úgy rémlik, a Horthy-korban keresztény-konzervatív felfogás volt divatban.

2017. jan. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
32%

# 11/13 Időpont ma 21:43


NEm, tapasztalt :-)


# 12/13 Időpont ma 21:47


Mondom először. Mert azt be nem meséled nekem, hogy nem utólag próbáltál találni egy angol nyelvű cikket a 888-istenbizatudmegg.hu páros után reménykedve :-D

2017. jan. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14#, öngól. A politico az eredeti cikk, a hozzá vezető link meg ott van a magyar cikkben. 😉
2017. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
50%

Ezek szerint a magyar szennylap sem maga találja ki a cikkeit, hanem átvesz megbízható oldalaktól és linket is ad?!

Mik vannak, mi? 😮

2017. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
63%

1#-es vagyok.

A Horthy-rendszernek sok hibája volt, de Teleki Pálig nem volt számottevő a fasiszta nyomás. Amint beléptünk a világháborúba, onnantól kezdve lett nagyobb a német nyomás. Volt különbség az antiszemita és antiszemita között.

A kérdésedre válaszolva az iskolákban nem csak ez a hiba. Ez csak az egyik gond, hogy nem tanítanak szociális érzékenységre. El kéne jutni odáig először, hogy normális oktatás legyen. Az első válaszommal első sorban arra céloztam, hogy az akkori rendszerben - a kornak megfelelően - viszonylag normális oktatás volt.

2017. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolák úgy általában sem foglalkoznak a gyerekek nevelésével, csak oktatással és annak eredményessége is sokszor kétséges, gyenge. A tanárok hozzáállása is általában olyan, hogy az ő feladata a tananyag leadása, elmondása, jó esetben alapos elmagyarázása, megértetése, nem pedig a szociális, társadalmi nevelés, felkészítés a megfelelő életre. Ha lenne ilyen cél, azt sem lenne könnyű véghezvinni. Ha napi 6-8 órában megpróbálnák átnevelni a gyereket a tanárok, de teljesen mást tanul otthon a szüleitől, rokonságtól, környezetétől, médiából, délután, este, hétvégéken, nyári szünetben, akkor úgy is utóbbi lesz a domináns hatás.
2017. jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

# 15/18 Időpont tegnap 21:55


Ilyen magyar szövegértelmezési képeségekkel megáldva nehéz lehet :-D De akkor fogyi üzemmódban:


Biztos vagyok benne, hogy előbb a szennylapot olvastad, leszartad a forrást, és csak miután belekötöttek, akkor nézted meg. Onnan tudom, hogy ilyen szennylapokat ilyen emberek olvasnak. Ennyi. :-)


Többet sajnos nem tudok tenni érted.

2017. jan. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19#, aki elolvassa a magyar cikket az ki se tudja kerülni a forrást, mivel bele van írva a szövegbe. Így keresni sem kell.


Egyébként meg te abba kötöttél bele hogy a hír csak kamu lehet, mert "szennylap" hozta le. Kiderült hogy nem kamu, valós intézet valós felmérése.

Azaz ide vezet a rohadt nagy liberalizmus.

2017. jan. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!