Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol lehet és meddig aláírni...

Pacsirta Péter kérdése:

Hol lehet és meddig aláírni az olimpia ellenes kampányt?

Figyelt kérdés
Én és sok barátaim is olimpia ellenesek vagyunk!

#ghik
2017. febr. 2. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
"sok barátom" - vigyázz, mert ha rosszul íros adlá, érvénytelen lesz!
2017. febr. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Érvényesen akarok szavazni egy határozott NEM-el nem kérünk az Olimpiából!
2017. febr. 2. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:

gugli?

Pl Corvin, Nyugati meg vagy még fél tucat másik csomóponton

Csak fővárosiak írhatják alá


Elvileg kérnek személyit.


Aki aláírást hamisít oda, hogy érvénytelenítse az aláírásgyűjtést, az semmivel sem jobb annál, mint aki nem, vagy érvénytelenül szavazott októberben. Ezt tartsátok szem előtt, fideszesek. Ha kiírják a népszavazást, akkor menjetek el szavazni. Ez a lényeg, nem a kiskapuzás.


És megjegyezném, hogy aki hamis adatokkal írja alá, az törvényt sért:

"47. Módosító rendelkezések

97. § A Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény 350. §-a és az azt megelőző alcím-megjelölése helyébe a következő rendelkezés lép:

„A választás, népszavazás és európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűncselekmény

350. § (1) Aki a választási eljárásról szóló törvény vagy a népszavazás kezdeményezéséről, az európai polgári kezdeményezésről, valamint a népszavazási eljárásról szóló törvény hatálya alá tartozó választás, népszavazás és európai polgári kezdeményezés során

d) jogosulatlanul aláír, hamis adatokat tüntet fel,

g) meghamisítja a választás, a népszavazás, a népszavazási vagy az európai polgári kezdeményezés eredményét,

bűntettet követ el és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2017. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fene sem akar hamisítani nem nekem való az én mindig érvényes dolgokkal szerettem dolgozni!
2017. febr. 2. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt az oldalon van egy térkép:

[link]


Ha rákattintasz a kis lila jelekre a térképen, akkor kiírja mettől meddig szoktak ott lenni. Ezen kívül te is letöltheted, kinyomtathatod az ívet. Oda adod pár barátodnak, aláírják.. aztán be lehet küldeni, vagy odaadni az egyik pultosnak. Sőt, ha írsz nekik lehet el is jönnek a papírért.

Ha te nyomtattad ki a papírt, akkor az "aláírást gyűjtő polgár" részt üresen is hagyhatod, majd ők kitöltik.


Nem lehet gyűjteni munkahelyen épp dolgozó emberektől, iskolákban, meg ilyesmi helyeken. De egyébként bárhol az utcán, bármikor.

2017. febr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Pesti így csak drukkolni tudok nektek, remélem lesz népszavazás és leszavazzátok ezt az elmebeteg ötletet!
2017. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ én sem vagyok pesti de érdemes benyújtani azt is akik nem pestiek lássák országosan van ez a együtt döntés!
2017. febr. 4. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!