Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jobb lenne, hogyha állampolgár...

Jobb lenne, hogyha állampolgárságszerzésnél nemzetiségi, etnikai feltételeket is teljesíteni kellene?

Figyelt kérdés

Az államnak készítenie kellene egy listát az "engedélyezett" etnikumokról.Természetesen nem hasra ütésre,hanem bizonyos szempontokat vizsgálva.

Például, mennyire hasonlít az államalkotó néphez,mik a közös kulturális gyökerek.

Így, minden őslakos európai etnikum lehetne egy másik európai állam állampolgára.


De, a hasonló népek, mint például az argentin, orosz,fehérorosz nemzetiséghez tartozók is kaphatnának állampolgárságot.

De, akár egy dél-afrikai búr is.


Viszont, akinek semmi köze a kontinenshez,az nem.Így könnyen megakadályozható lenne, hogy mindenféle jöttment arab,afrikai állampolgárságot szerezzen.

Jelenleg, minden európai országnak nagyon lebutított az állampolgári vizsgája.

Az a baj vele, hogy szó szerint akárki lehet állampolgár, nincsenek komoly feltételek.



2017. febr. 10. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem.Ez hatalmas baromság lenne és a mindenféle jött ment afrikai megjegyzés külön visszataszító gondolkodás.

Nekem volt afrikai származású osztálytársam,ő már itt született,de apukája úgy menekült ide,mert az országában háború volt,két lehetősége volt vagy ott marad és meghal a harcok közben vagy eljön ösztöndíjjal ide.Mióta elvégezte az egyetemet dolgozik,ahogy a felesége is, gyerekük is szorgalmas,tisztelettudó,az egyik legkedvesebb ember volt az osztályban,merem állítani,hogy ők hasznosabbak a társadalmunk számára,mint sok züllött törzsgyökeres magyar.

2017. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy nemzet csak az etnikai összetétele miatt nemzet.Magyarországot nem véletlenül az a neve, ami.


Mivel, 100 százalékosan homogén ország nincs, ezért törekedni kell arra, hogy a kisebbségek hasonlóak legyen a többséghez.

Például, magyarként simán lehet horvát faluban lakni.Na, de cigányfaluban?

Azért, erős a különbség.

2017. febr. 10. 16:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Töltöttél el mostanában időt európai országokban, nagyvárosokban? Pl. London, Párizs, Hollandia, Barcelona, stb....?
2017. febr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, a kérdést részben emiatt tettem fel.

Sok helyen tapasztalható az európai kultúra jelentőségének csökkenése, a muzulmán kultúrkör erősödése.

2017. febr. 10. 16:20
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Én sokat utazom Európában. Kb. havonta, mindenfelé. Azt látom hogy a nyugatibb országokban rengeteg bevándorló él, elsősorban az alacsonyabb szintű munkákat végzik, érthetően, hiszen valahol el kell kezdeni... Mindenki teszi a dolgát. Muszlim, kínai, néger, akárki. Nekem öröm volt látni hogy mosolyognak az emberek egymásra anélkül, hogy azt néznék hogy ki honnan jött.


Tudod, minden csak nézőpont kérdése. Te azt keresed az "idegenekben" hogy mi az ami neked nem tetszik bennük. Én azt szoktam keresni az emberekben hogy mi az amit szeretni tudok bennük. Tudod miért? Mert így boldogabb életet élek. És talán ők is. Javaslom, próbáld ki. És nem kell jönni nekem a terroristákkal meg hasonlókkal. Az egy más tészta. Arra megoldás kell. De a rasszizmus az nem az.

Nagyon kártékonynak tartom azt a fajta hangulatkeltést amit pl. te magad is csinálsz azzal, hogy ilyen kérdéseket írogatsz ki, természetesen céllal. Ki kell szűrni a kártékony egyéneket egy társadalomból és segíteni azokat akik hasznára akarnak lenni egy közösségnek. Ennyi és nem több ami egy jó nemzethez kell.

2017. febr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet róla szó, de akkor ne beszéljünk ÁLLAM POLGÁRSÁGRÓL, hanem csak nemzetiségről.
2017. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Szimeon ***** válasza:
Málészájú tudósok készítettek egy olyat, hogy európaisági index. Ezt kiszámolták az összes európai országra. Vannak ebben gazdasági, szociális mutatók, de nemzeti jellemzők is. E szerint az index szerint a magyarok soha nem lehetnek igazán európaiak - az ok nagyon egyszerű, nagy súlyt kapott az indoeurópai hivatalos nyelv. A magyar nem indoeurópai nyelv, a perzsa vagy a cigány viszont indoeurópai nyelv - ők tehát európaibbak mint a magyarok, vagy a finnek.
2017. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pl. Romániában "jelentős" számú magyar él. Hiába európai nemzet mindkettő, hiába román állampolgárok a magyar nemzetiségűek is nem akarnak beolvadni. Ami Románia mint nemzetállam szempontjából nem ideális, feszültséghez vezet sokszor olyan régiókban is ahol nem is láttak még élőben magyart. A politikusok kölcsönösen szeretik egymás ellen uszítani a románokat és magyarokat. Ez ha nincs Trianon akkor megtörténhetett volna Magyarországgal is, ami egy plusz konfliktusforrás lenne. (Persze érdekes lenne elgondolkodni milyen előnyökkel jár az együttélés)


Szóval szerintem az állampolgárságot újonnan érkezők esetében ahhoz kéne kötni, hogy akarnak-e magyarok lenni. Mert "megtérhetsz" te akkor is ha afrikai vagy meg akkor is ha szír. Ellenben hiába vagy európai fehér ha csak azért mész ki Svédországba, hogy az ottani juttatásokon élősködj, nem leszel az új országod hasznos tagja.


#5 én meg azt látom, hogy még mondjuk Londonban multi-kulti van addig vidéken ott is felgyújtják az üres házakat, hogy nehogy bevándorlókat telepítsenek a falujukba.

Szerintem a békés együttélés a saját országomban csak úgy elképzelhető, ha a jövevények alkalmazkodnak és nem nekem kell tolerálnom a másságuk.(a túlzott toleranciával és az ész nélkül nyújtott segélyekkel a nyugat átesett a ló túlsó oldalára)

2017. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez egy rasszista ötlet, nem támogatom. Támogatnám viszont adott esetben a vallási diszkriminációt annyiban, hogy inkább keresztények jöjjenek, mint muszlimok. Én nem a fehér Magyarországot/Európát szeretném megvédeni, hanem a keresztény Magyarországot/Európát. mert szerintem a keresztény kultúrkörhöz tartozás, és az emberi jogok elfogadása a lényeg igazából az európaiság szempontjából, és ezt teljesítheti egy színes bőrű is. Én ismerek római katolikus kenyai nővéreket, akik itt osztanak ételt a magyar szegényeknek, és magyarul is egész jól tudnak. Na én pl. őket sokkal inkább tudom annak a keresztény Magyarországnak a részének tekinteni,amit elképzelek, mint a fehér melegházasság, és abortuszpárti ateista szélsőliberálisokat.
2017. febr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kicsit lemaradtál, Magyarország már rég nem keresztény ország. Kulturális szempontból pedig az iszlám már része legalább a Honfoglalás óta. :p
2017. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!