Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megállítani a...

Hogyan lehetne megállítani a népesség fogyást?

Figyelt kérdés
Ha ti lennétek az ország vezetői, milyen intézkedéseket javasolnátok/foganatosítanátok annak érdekében, hogy visszafordítsátok a folyamatot ?
2017. febr. 16. 01:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Korrupció felszámolása, Egészségügy, oktatás^3, 30 even belül minden rendbe jönne. Utána pedig csábítóak lennénk mindenkinek, befektetés, bevándorlás(mivel nem egy nemzet jönne hanem sok kicsi individuum, igy asszimiláció lenne nem pedig etnikai diaszpóra...) na es ami a legfontosabb a saját hazájára évtizedek óta először büszke magyarok akik inkább itthon maradnak. Vagy 4 éves ciklusra ígérjek egy 5 éves tervet? :) Az mind hulyeseg.

Azt aláírom, hogy az egyénnek ez rövidtávon szar lenne de mint nemzet, ország középtávon nagyon jól járnánk...

2017. febr. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Dugni kell ezerrel, gumi nélkül.
2017. febr. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Fel kellene fogni,hogy a fejlett világból az ember nem akar visszamenni a kőkorba,ahol luxus helyett a pénzét gyerekre költi.

2017. febr. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A világot a túlnépesedés fenyegeti, te meg a népesség fogyást szeretnéd megállítani? Ez jó... Amúgy senkinek nem érdeke, hogy megállítsa. A fidesz-nek sem cálja egyáltalán, csupán a népszerűségüket tudják növelni ezáltal. Beszélnek róla,hogy megkéne állítani, de valójában semmilyen érdemi lépést nem tesznek érte.
2017. febr. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A "túlnépesedést" nem az emberek száma okozza, hanem a nyugati típusú társadalmak kapzsisága. Ha mind a 7mrd embernek (nem családnak) lenne egy 100 m^2-es háza naponta egy adag marhahúst enne (~300g) a többi növényi táplálék. Akkor összesen 710.551.1km^2-Rre lenne szükségünk ami a föld szárazföldi területének kb 1/239-ed része. Ebből én azt látom, hogy kényelmesen elférünk ha kőkorszakban gondolkodunk, de ha csapunk még hozzá modern ipart, hogy 21. századi életünk legyen, még akkor is maradna bőven hely. Azt semmiképp nem gondolom, hogy ha megállítanánk idehaza a népességfogyást, akkor lehíznánk a többi embert a világról (csak ebben az évben 7m ember halt meg bár milyen okból).
2017. febr. 16. 04:02
 6/16 A kérdező kommentje:
Tehát, ha a világ népessége egy átlag magyar életszínvonalon élne és nincs háború sem egymás ellen se a profitér, akkor azzal a kellemes helyzetben találná magát a föld népességének kb. 87%-a, hogy a golyóbis amin élünk 239 szer nagyobb mint amire szükségünk van. Jó lenne szerintem egy ilyen világban élni, de ahhoz előbb ne fogyjunk el ;)
2017. febr. 16. 04:12
 7/16 anonim válasza:
Én sem tennék semmit. Mongólia 3x akkora, mint Magyarország és csak harmad annyian élnek ott, mint Magyarországon, mégsem félnek a kihalástól. Most épp túlnépesedés van a világon. Szerintem az lenne a legjobb, ha mindenki használna kotont. Ha egy családban 4 gyerek van, arról a családról nekem már rossz véleményem van.
2017. febr. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Oké, de Mongóliához képest Magyarország egy paradicsom. Ha olyan növényviláguk lenne, mint amilyen nekünk van, biztos, hogy ennél jóval többen lennének. Ott van Irán. Valamivel kisebb egyáltalán nem barátságosabb mint Mongólia, a népessége mégis 77,5 millió.
2017. febr. 16. 08:57
 9/16 anonim ***** válasza:

Az intézkedések nem sokat érnek szerintem.


De ha példának állítanánk olyan többgyerekes embereket, akik celebként működnének, sokan követnék őket.


Ha arról beszélnek a celebek, műsorok, hogy hány országban jártak már, 40-50-ben, pl. akkor arra áhítoznak az emberek. Ha tetovált énekesek szerepelnek, akkor tetoválást akarnak, stb.


Nagyon jó példa a Novák Katalin, természetes, nem festett nő, jó példakép.

Vagy ott van a valamilyen Diána, szép szőke tudós, aki Mo-ra hazaköltözött, hogy gyerekei magyar iskolába járjanak. Neki is több gyereke van.

Még a Lázár János is jó példa, amikor elejtette, hogy a Tisza-tónál nyaral a családjával.



Meg kell szállni a médiát jó példákkal, hogy ne a gagyi mintákat lássák csak.


Sokat mutatni a közszereplőket a gyerekeikkel, unokáikkal. Nem láttam még sem az Orbán Viktort, sem a Kövért az unokáikkal. Pedig a Kövér jól meg tudja csiklandozni a bajszával a gyerekeket, az biztos.

Nem szégyen a család.

2017. febr. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szép naiv gondolatok:D


Azt meg kifejezetten rossz ötletnek tartom,hogy ilyen újgazdag sokgyerekes családokat példaként állítsunk be az átlag emberek számára.

Azok az emberek 100 másik ember életszínvonalán élnek,másokat kihasználva.


Pont az ilyenek miatt van az,hogy az átlag ember már 1 gyereket is nehezen nevel fel,mert ezeknek semmi sem elég,meg úgy vannak vele,hogy ezt is megtehetik,mert hatalmuk van.

2017. febr. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!