Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A migránsok nem tudnak evőeszk...

A migránsok nem tudnak evőeszközzel enni?

Figyelt kérdés

Tegnap Szabadkán egy igen ismert gyorsétteremben jártam. 3 migráns ült egy asztalnál (nagyjából 20 év körüliek). Nem néztek ki szakadtan, kértek italt, utána pedig roston sült húst, körettel, tányéron. Amikor kihozta a felszolgáló, nekiestek kézzel, csak úgy folyt minden mindenfelé. Aztán mikor látták másoktól, hogy errefelé szokás az evőeszközök használata, az egyik megrpóbálta legalább késsel felszeletelni a húst, de nem ment neki. A másik kettőnek esze ágában sem volt.

Én nem értem, ez feléjük normális? Engem sokkolt.


2017. febr. 23. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom honnan johettek, de a kulonbozo orszagokban kulonbozo az etkezesi kultura. A kinaiak pl.: palcikaval esznek. Az indaiakrol tudom, hogy naluk kezzel szokas enni. Nyilvan a tobbi nepnel is valtozo.
2017. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg tényleg nem! Rengeteg országban nem hagyomány a késsel-villával evés, ezek gyanítom betévedtek egy ilyen helyre, aztán korábban ilyen terítéket legfeljebb filmen láttak.
2017. febr. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

A késsel, villával, kanállal evés az európai típusú ételekhez kell.

Távol-Keleten szinte elemeire szedik az alapanyagokat. A pálcika a praktikus.

Számos országban pedig kézzel esznek. Nem taplóságból, elhiheted. Legalább olyan komoly illemtana van a kézzel evésnek, mint nálunk az evőeszközökkel.

Csak jobb kézzel szabad az ételt a szájhoz emelni, a bal kéz tisztátalan.

A szaftos ételeket kenyérfélékkel kanalazzák, tunkolják.

Pl. a török lecsó hasonlít a mienkhez, de lágy tojás van benne. Isteni tunkolni, kanállal nem olyan jó.

Azok a menekültek, akik nomád életet éltek, nagy-nagy nyomorban, azoknak a mi világunk olyan, mintha más csillagrendszerbe kerültek volna.

Az, hogy próbáltak igazodni, ellesni másoktól szokásainkat, nagyon nagy dolog. Feltételez egyfajta intelligenciát.

2017. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Hogy tudnának? Mégis, ki tanitotta volna meg őket?
2017. febr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Ha elmész Kínába, te tudsz pálcikával enni? Na ugye! Neked ez a furcsa, nekik az. Nem minden ember egyforma.
2017. febr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

A kulturált európai netezők tudnak kulturáltan, európai módon kezeket nyomogatni?

Úgy látom, nem igazán. Az előítéletesség láthatóan nem tűri az értelmes válaszokat.

2017. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

"Ha elmész Kínába, te tudsz pálcikával enni?"


Hát nemtom, én itthon is tudok. Kínaban nehezebb?

2017. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Hát nemtom, én itthon is tudok. Kínaban nehezebb? - nyilván úgy értette, hogy ott találkozol először pálcikával.
2017. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
Szabadkán? Jaj, kiskoma. Az semmi. Én a múltkor itt, a fővárosban voltam a börger kingben, háb@zmeg voltak vagy harmincan, oszt mindenki kézzel evett. Pedig ez nem holmi kis szerb csevapicsi étterem, hanem az amerikai börger king!
2017. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Azt biztos nem tanulták a diplomásképzőben.
2017. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!