Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most utólag a 2008-as népszava...

Most utólag a 2008-as népszavazásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Hogy felfrissítsem emlékeiteket ugye ezen népszavazáson kellet dönteni a a vizitdíj, a képzési hozzájárulás és a kórházi napidíj megszüntetéséről avagy megtartásáról .


Gazdaságilag hol tartanánk ha ezen intézkedéseket akkor nem törölték volna el ? Élhetőbb lenne most az ország ? Előbbre lennénk ? Akik akkor még nem töltötték be a szavazási korhatárt hogy szavaztak volna akkor ?


Bármilyen vélemény érdekel ?!


2017. márc. 7. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Akkor is sajnáltam, hogy leszavazták a vizitdíjat, most is sajnálom. 300 forintot diákként is ki tudtam volna simán fizetni, de érezhetően kevesebb nyugger volt a várótermekben..

Szóval kár érte.

2017. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

1-es,most komolyan az a bajod,hogy a nyugdíjasok el tudnak menni orvoshoz?

Te is leszel öreg,mondták már?

Egyébként szerintem nem lenne nagy változás,szimplán több pénzt tudtak volna ellopni....

Ha akarnák,akkor lenne pénz EÜ-re,csak kevesebb stadionunk lenne.

Ráadásul olimpiára is lett volna pénz,pedig a teljes EÜ rendbetétele kevesebbe kerül,mint az olimpia rendezés...

2017. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan sz.r lenne nagyjából.
2017. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%

2# azt hiszem neked nem esett le, hogy miről szól a vizitdíj. Arról van szó, hogy nem a táppénzcsalók foglalják a helyet és töltik az időt a várólista felduzzasztásával, hanem csak az fordult volna orvoshoz, akinek tényleg szüksége van rá.


És látod, vizitdíj nélkül ez lett, romokban az egészségügy. Egy fogtömés időpontfoglalásra másfél hónapot kellett várnom. Az időpontfoglalásra. Érted?

2017. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"1-es,most komolyan az a bajod,hogy a nyugdíjasok el tudnak menni orvoshoz? "


Szerintem 1-es nem erre céloz. Hanem hogy meggondolják és nem mennek el feleslegesen.

Egyet ismertem, aki olyan egészséges Volt, hogy én szeretnék annyira egészséges lenni, de mindig fél órával rendelési idő előtt ott Volt, csak hogy ő legyen az első.

Őróla a kortársai is hasonló véleményen voltak.

Na az ilyenek meggondolták volna hogy elmenjenek-e csak azért hogy kipanaszkodják magukat, ha ez a panasz 300ft-ba kerül.

2017. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

"És látod, vizitdíj nélkül ez lett, romokban az egészségügy. Egy fogtömés időpontfoglalásra másfél hónapot kellett várnom."


Ez 2003-2004-ben is így Volt az akkori barátnőmmel. Az orvosa 1 hónapra adott időpontot, miutan felnyitotta a fogat. Természetesen felajánlotta a hogy a fizetős magánrendelésén hamarabb is tudja fogadni.


Szóval ehhez nem kellett lerohasztani az egészségügyet.

2017. márc. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Már akkor is tudható volt ez a népszavazás a Fidesz "stratégia" része. Jobbára ezzel a népszavazással tudtak nagyon jó adatbázist kiépíteni 2010-re. Semmi más célja nem volt a Fidesznek csak annyi hogy a kormányt gyengítse és ellenük hergelje a népet. Én jól emlékszem a 300 Ft-os díjra, nem ült bent a váróban 10-20 öreg csak azért hogy beszélgessen az orvossal, mert tény az hogy a legtöbbjük beképzeli idősen a betegséget és rohan orvoshoz, ott lebeszélik a panaszt, közbe kiderül nincs is baj de már telik az idő...én ezt tapasztaltam mert édesanyám rákkal küzdött, nem egy ilyet láttam akinek keresnivalója nem lett volna ott de unta a panellakásban a banánt és elment orvoshoz.
2017. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor is az volt a véleményem, mint most: felháborító, hogy az Alkotmánybíróság egyáltalán engedélyezte.

Számomra abszurd, hogy szavazni lehessen olyasmiről, hogy kelljen-e fizetni valamiért.

Világos, hogy az emberek döntő többsége arra fog szavazni, hogy ne kelljen.

Az Alkotmánybíróság meg is kapta jutalmul, hogy egy csomó tagjukat nem újították meg, a hatáskörüket pedig erőteljesen csökkentették. Szervilis, hiú öregurak ülnek ott.

2017. márc. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!