Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A civilszervezeteknek nincs...

A civilszervezeteknek nincs túl sok joga?

Figyelt kérdés

Szerintem az olyan civilszervezetek,amik például fakivágások, vagy a tolószékes emberekért vannak egészen más kategóriába tartoznak, mint a politikai jellegűek.

Külön is kellene őket választani minden tekintetben.


Ugyanis, bizonyos civilszervezetek vádolhatóak akár államellenességgel is.

Például, mi Olaszországban milyen alapon segítik a migrációt vízitaxizással?.Milyen alapon segítik az embercsempészetet?

Egyáltalán,honnan van erre anyagi fedezetük?


Ez már bőven külpolitika,állambiztonsági jelentőségű ügy, nem civilekre tartozik.

Egy illegális bevándorló gyakorlatilag az állam ellensége.Az állam ellenségeit pedig nem kellene segíteni.Annak is örüljenek,hogy egy illegális bevándorlónak egyáltalán bármilyen joga is van.


Állambiztonsági,külpolitikai ügyeben való részvételt nem szabadna hagyni a civilszervezeteknek.

Főleg ezeknek, akik növelik az állambiztonsági kockázatot azzal, hogy a migrációt segítik.



2017. márc. 31. 19:00
 1/7 Molyember ***** válasza:
31%
De, túl sok joguk van. És ha már a migránspuszilgatókat sikerült kivágni az országból, dobjuk utánuk a korrupcióval foglalkozókat is, csúnya pattanások ők a maffiaállam szép arcán.
2017. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

A Fidesznek nincs túl sok joga?

Teljesen komolyan kérdezem.

2017. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

A jobboldal még két év után se tud különbséget tenni bevándorló és menekült között. Reménytelenek vagytok.


Amúgy egy civil szervezetnek kevesebb joga van mint egy állami szervezetnek. Szóval semmiképp sem lehet sok.

2017. márc. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudod mit jelent a politika. Had segítsek kicsit, felmentem a kedvedért a Wikipédiára: "A politika szó eredeti jelentése közélet, ebben az értelemben tehát mindenki, aki részt vesz a közéletben, tevékeny (aktív) vagy tétlen (passzív) politikát folytat. A politikával, közélettel, annak jelenségeivel foglalkozik a politikatudomány."


Éppen ezért ennek a mondatodnak semmi értelme:

"Szerintem az olyan civilszervezetek,amik például fakivágások, vagy a tolószékes emberekért vannak egészen más kategóriába tartoznak, mint a politikai jellegűek. "


A fakivágás is és tolószékes emberek helyzete is politika, mert a közösség ügyeivel való foglalkozást jelenti.


Mellesleg egy civil szervezet sem "segíti" a migrációt. Maximum annak áldozatain próbálnak segíteni, vagy annak a beilleszkedését, aki már eljött egy másik országba. Egy civil szervezetre is vonatkoznak Magyarország törvényei. A nemzetközi civil szervezetekre még ezenfelül olyan nemzetközi előírások is, amelyeket például Magyarország is aláírt. Amit embercsempészetről hadoválsz, annak semmi köze a civil szervezetekhez. Az embercsempészet = maffia. A civil szervezet az ételt oszt, oktatást nyújt, jogi segélyt ad, lakhatást segít teremteni, stb. Mindezt ingyen. És igen, ha egy kormány hülyeséget csinál, akkor az ellen fel emelik a hangjukat. Nem mint külföldi ügynök, hanem mint felelős (akár magyar) állampolgár.

2017. márc. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, hiszen még "2/3"-os többségük sem volt soha. Az az igazi túlhatalom, meg "túl sok jog".
2017. ápr. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kikova ***** válasza:

A civil szervezeteknek annyi joguk van, amennyit az egyesülési jog meghatároz.

Nekünk, állampolgároknak, annyi jogunk van, hogy ilyen civil szervezetet létrehozzunk, ha akarjuk.

Ha az "államnak" ez nem tetszik, és korlátozza a gyülekezési-egyesülési jogát az állampolgároknak, akkor nekik meg joguk van szétzavarni azt az "államot", ha úgy akarják.

Hiszen az állam se más, mint a polgárok által létrehozott nagy civil egyesülés.

2017. ápr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A civil szervezet az annyi, mint civil=értsd: polgárok szervezete. Bármilyen tevékenységre lehet civil szervezetet alapítani, hiszen demokrácia van, elvileg. A civil szervezeteknek nincsen a politikára tevőlegesen hatást gyakorló joga. Annyival több egy civil szervezet, hogy összetömörít több, sok egyformán tenni kívánó embert. Ha abban kívánnak együtt dolgozni hogy időseket segítenek a mindennapjaikban, akkor az egy ilyen civil szervezet. Ha tengerben fuldokló menekülteket akarnak kimenteni a vízből akkor ők meg egy olyan. Ha a választópolgárok kezéből kicsusszant, korrupt politikusok tevékenységeit akarják ellenőrizni, vagy feltárni, akkor meg olyan. Az, hogy egy ilyen szervezet honnan kap pénzt, az az ő dolguk. Soros pénzeli? Vagy én és a többi állampolgár? Hol ebben a gond?


Most Soros György szúrja a szemét az Orbán-rezsimnek )és minden hasonló rezsimnek a világon), mert alapítványaival, általa támogatott szervezeteivel alapvetően a globális korrupció, populista kormányzatok és megosztó, megbélyegző attitűdök ellen tevékenykedik. Ez nagyon nem jön jól Orbánnak, Trumpnak, Erdogannak, Putyinnak, stb.....

Nézzétek meg jól a múlt diktátorait, min rugóztak folyamatosan beszédeikben? Segítek: pont ugyanazok voltak a témák mint ami most a kormányunkban: idegenek ne szóljanak bele a belügyeinkbe (azaz a kormánymutyikba, szabadságjogok eltiprásába), illetve mind-mind a nacionalizmus mentén haladt előre, többé-kevésbé.


A történelem olyan szépen rajzolja elénk, hogy miből mi következik.... én nem értem az embereket, miért nem tanulnak belőle.

2017. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!