Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Cikk a terrorizmus ellen (? )

Howrselove kérdése:

Cikk a terrorizmus ellen (? )

Figyelt kérdés
Cikket kell írnom (történelemből) a terrorizmus ellen.Érvelni kell amellett, hogy a terroristák tettei elvetendő és helytelen cselekedetek. Nincs ötletem hogy mit írjak és holnap be kell adnom.

2017. ápr. 5. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Jézusom, tényleg ilyen szinten politizálnak manapság az iskolákban?
2017. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát nem is én írtam a töri könyvet :P
2017. ápr. 5. 13:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó, akkor szigorúan történelmi példákkal érvelj a terrorizmus ellen, ne aktuálpolitikában. Gondolok itt az anarchistákra, akik a legszélesebb körben művelő alakjai voltak. Ez szerintem menni fog. Az eredményt is látod, hogy nem volt sikeres, könnyű érvelni ellene. Érvelhetsz az ókori, Római Birodalomban élt zsidókról, akik szintén terrorista eszközökhöz nyúltak. Itt is érvelhetsz amellett, hogy miért nem volt hatékony a politikai érdekérvényesítő készsége.
2017. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2017. ápr. 5. 13:46
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Továbbá egyes történészek szerint a sztálini/hitleri birodalmak is terrorista módszerekkel működtek. Itthon a Rákosi/Kádárkorszak jó példa erre. Szintén lehet ellene érvelni. De mellette is érvelhetsz, hogy miért volt hatékony az az U.S terrorista módszer, hogy nem katonai célpontra, hanem 2 népesebb városban atomhasadásos láncreakciót indítunk el. Ez is beleillik a terrorizmus definíciójába.


Esetleg egyszerűen megemlítheted, hogy miért nem jó az a fajta megfélemlítés, hogy egyest kapsz, ha nem vagy hajlandó politikai témakörben kifejteni a véleményedet.

2017. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi az ötleteket

az utolsó mondat nagyon tetszett

megy a zöld kéz

2017. ápr. 5. 13:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért baj az ha köze van a politikához?
2017. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Töri érettségiben is lehet ilyesmi kérdés a jelenre vonatkozóan , ne töltse ki?
2017. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs ötleted hogy az ellen érvelj, hogy ártatlanokat mészárolnak le agymosott vallási fanatikusok? Az elég baj.
2017. ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!