Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lex CEU. Ez micsoda?

Lex CEU. Ez micsoda?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan ez folyik.

#CEU #eszik-e vagy isszák #merrehányméter
2017. ápr. 26. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Lex = törvény (általában azért írják így mert valami ellen hozzák)

A CEU meg Soros György által alapított egyetem ami már több mint 20 éve működik nálunk, de mivel a Fidesz ellensége a Soros György így olyan törvényt hoztak amivel ellehetetlenítik ezt az egyetemet is itt nálunk. Olyan feltételt szabtak a törvényben hogy államközi megállapodást kell aláírni Amerikai Egyesült Államokkal (és annak elnökével) mert oda van bejegyezve az egyetem, de ez lehetetlen és a Fidesz is tudja. Mivel USA elnöke nem írhat alá oktatásról semmilyen megállapodást, mert USA-ban az oktatás az olyan szinten kiemelt hogy nem állhat érdekében egy politikai pártnak sem. Független.

Hozzátenném, a CEU-n tanul és tanult több Fidesz kormánytag, és anno maga Orbán Viktor is a Soros Alapítvány ösztöndíjasaként tanult.

2017. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm választ, így már értem. :)
2017. ápr. 26. 14:45
 3/3 Krisz770627 válasza:
A Ceu egy new yorki székhelyű alapítvány, ami a Közép-Európai Egyetem(mint 1994-ben alapított, itt szabályoknak megfelelően működő magánegyetem) a c(central european university) tükörfordítása.. a lex ceu annyit tesz, hogy mivel az eredeti 1993-as felsőoktatásról szóló törvény rendeli államok közötti szerződés szükséges ahhoz, hogy -jelen esetben- amerikai diplomát is kiadhasson a magyar mellé, viszont ez a szerződés nincs meg, ennek ellenére a KEE megkezdhette a működését, ha magyar diplomát ad ki, amerikai akkreditációja nem volt... ez ment 204-ig,mikor az akkori kormány lehetővé tette, hogy elég egy tagállammal szerződést kötni, ekkor írta alá a ceu a new yorki kormányzattal a szerződést, ami elvben legitimmé tenné, de! mivel az eredeti törvény két állam közötti oktatási szerződést ír elő, így ez csak rész siker, annyi értelme volt, hogy a ceu használhatja az egyetem megnevezést, annak ellenére, hogy nem folytat alapképzést, nem végez kutatási tevékenységet, csak mesterképzést, illetve doktori képzést végez.. az ún. lex ceu az 1993. évi LXXX. törvényt hozza vissza, kiütve a 2004.évi LXI. tv rendelkezéseit.. ennyi.. amúgy két állam közt létrejöhet oktatási szerződés, nem elnök kell hozzá, hanem oktatási minisztérium vezetője... orbán soros alapítvány ösztöndíján tanult Oxfordban filozófia szakon 3 hónapot, utána hazajött, de előtte elvégezte az ELTE jogi karát.. még egy mondat a ceuról: ahhoz, hogy valaki elvégezhesse kell egy alapdiploma (pl.: jogi, szociológiai, bármilyen ) és utána vehet részt mester kurzuson a számára megfelelő szakon, de ez nem jelenti azt, hogy az usaban ezt a diplomát elfogadják...
2017. máj. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!