Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hova is tartozzon Erdély a...

Hova is tartozzon Erdély a Magyar net szerint?

Figyelt kérdés

Csak azért írom most a netes témakörbe mert a neten találtam egy cikket ami azt taglalta hogy mert Erdély mennyire vissza akar csatlakozni MO-hoz.


A szüleim ott éltek nagyon sokáig aztán gazdasági okokból MO-ra jöttek én itt nevelkedtem, vannak még Erdélyi rokonaim, unokatestvéremék nagynénémék stb.


A Magyar weboldalak főleg a jobboldaliak mindig arról prédikálnak hogy mert Erdély az magyar meg az ottani magyarok hogy vissza akarnak jönni...miért hiszitek el ezt emberek, miért nem kérdeztek meg ott élőket, hallgattok itt a nagyokosokra akiknek csak földterület meg pénz kell nem az itt élő emberek...


Az a nagy helyzet hogy azért mondják az ott élők hogy MO de jó mert ott épp szar, de van egy mögöttes tartalom is, mégpedig hogy igazából nem kell nekik/nekünk MO,

Erdély soha nem volt igazán Magyar, az őseink közösek ez tény de igazából Erdély mindig is független volt valamennyire és most sem akar mást csak független lenni, megvan a magunk kultúrája és nem akarunk integrálódni Magyarországba, csak nem akarunk a jelenlegi helyzetben sem maradni, ENNYI és semmi több.


A szüleim, rokonaim és szerintem sokan akik ott éltek/élnek egyetértenek abban hogy nem MO kell nekünk, hanem függetlenség, MO-tól is romániától is meg mindenki mástól is.


A Magyar internet miért nem mondja azt ami igaz?

Miért érdeke neki Erdély és miért nem az az érdeke ami az Erdélyben élőknek?


2017. ápr. 30. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erdély legyen vagy független vagy magyar. Magyarországon a leggazdagabb régiók egyike volt, egészen Trianonig. Bányák, faipar, fejlett ipar, népes városok, stb.

A románok 100 év alatt bebizonyították hogy mennyire rossz gazdák. Az ország leggazdagabb régiója lehetne ( ugyanazért, amiért a Trianon előtti Magyarországon volt ), de direkt nem fejlesztik - mégis átlagosak ( [link] ). A románok eleve rossz gazdák, meg lehet nézni az "ősromán" területek gazdaságát, emiatt véleményem szerint Erdélynek a saját érdekében le kellene szakadnia.

Na most itt jön egy etnikai probléma: míg 100 éve fele arányban románok, 1/3 arányban magyarok és 15-20%-ban németek lakták, mostanra a lakosság alig 20%-a magyar. Hallotta már valaki a mondást, hogy "Úgy szereti, mint román a magyart"? Én sem. Márpedig ha a lakosság 80%-a nem akar Magyarországhoz tartozni ( de tegyük fel hogy van akit csak a gazdasági mutatók érdekelnek, akkor legyen 75% ), akkor nem is fognak. Ellenben továbbra is fennáll a "román gazda" próbléma. Erdély érdeke, hogy leszakadjon független állam legyen. Egy Svájchoz hasonló, Romániától és Magyarországtól különálló, többnemzetiségű állam.

2017. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ezt magyarázom én is, az évszázadok alatt Erdély és MO inkább testvérek voltak és jó szomszédok de soha nem volt meg az az igazi egység, nem volt igazán soha egy és nem is igazán akar az lenni, csak független és kész, független Magyartól és Romántól is, ezért nem értem mi a fenét szajkózza a Magyar média folyton hogy Erdély legyen újra MO része, miközben Erdély nagyon nem ezt akarja, jó nem mondom mert van aki ezt akarja de inkább csak azért hogy ne Román legyen, nem azért mert hű de akar Magyar lenni, Erdély az Erdély akar lenni, az erdélyiek meg erdélyiek és nem Magyarok. Maradjon meg a szomszédi és testvéri viszony ahogy oly sokáig, van az a rokonokkal egyébként is hogy:

jó jó rokon meg szeretjük de kell az a kis távolság nem kell egy házba költözni mert egymás idegeire mennénk!


Szóval szó mi szó a Magyar média miért szajkózza hogy Erdély legyen MO része, ez nem az Erdélyi lakosság érdeke legfeljebb csak a Magyaroké, de őszintén megmondom a politikusokat leszámitva nem sok emberrel beszéltem aki ragaszkodna ahhoz hogy Erdély MO része legyen, a legtöbb ember megérti hogy Erdély csak függetlenséget és békét akar, külön minden fennhatóság alól, Erdély mindig is szerette maga rendezni a dolgait saját közigazgatással, a közös közigazgatást a Magyar királyok hozták be és ez Erdélyben már akkor sem nyert szép fogadtatást, persze elfogadták, ugyanúgy nem akarják azt sem hogy ezentúl a Magyar politikusok osszák az észt, Erdélynek megvan a maga esze, semmi sem garantálja hogy a Magyar politikus is nem csak a természeti kincsei miatt akarja Erdélyt, ha igazán az elszakadt Magyarok érdekelnék akkor azt szajkózná a net meg a TV hogy független legyen mindenkitől, még a Magyartól is...

2017. ápr. 30. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is legyen autonóm akkor!


Inkább a mint a szőröstalpú bandáé, ami lényegében Erdélyen élősködik.

2017. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"soha nem volt meg az az igazi egység, nem volt igazán soha egy"


Ez azért nem igaz. A törökdúlás előtt Erdély a Magyar Királyság szerves része volt.

2017. máj. 1. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

# 4

Épp erről van szó, a Magyar királyság azt mondta Erdély odatartozik, és az Erdélyieknek ez nem is volt feltétlen probléma (Béla idején is csatlakoztak a sereghez, de nem is igazán a Magyar sereghez hanem inkább Bélához csatlakoztak) de attól ők inkább voltak mindig is Erdélyiek,Székelyek mint Magyarok.


A Magyar dolog mindig csak másodlagos az Erdélyinek, első Erdély, hisz ez a haza, a második csak a Magyar rokonság, amit fontos ez tény, hisz a család fontos de Erdély az Erdély és nem MO, az Erdélyiek meg Erdélyiek akarnak lenni, nem Románok, nem Magyarok, Erdélyiek!


Az Erdélyiek Független Erdélyt akarnak nem pedig azt hogy része legyen akár Románnak akár Magyarnak, akármit is tol az emberek orra elé a Magyar média. :)

2017. máj. 1. 17:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha független lenne, akkor az egy újabb román állam lenne (gyakorlatilag a 3. Románia és Moldávia után). Hacsak nem svajci mintára hoznák létre, ahol a román és a magyar a hivatalos nyelvek.
2017. máj. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Erdély a szuverén Magyar Királyság része!
2017. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!