Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent Ratkó gyerek?

Mit jelent Ratkó gyerek?

Figyelt kérdés
Olvastam róla Ratkó gyerekek nyugdíjban mennek, akkor csődbe fog menni a nyugdíj rendszer. Mert nem lesz aki eltartsa őket. Mit jelent a Ratkó gyerek?

#Ratkó gyerek
2017. máj. 3. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valami olyasmi, hogy volt egy miniszter, aki kitalálta, hogy jól meg kell nyomni a gyerekek után a támogatást.

Az ő hatására na meg a pénznek, nekiálltak a a magyarok gyereket csinálni.

Azok a gyerekek mára már lassan nyugdíjasok.

2017. máj. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2017. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Aaa, nem támogatott, hanem tiltott. Tilos abortusz, meg adó a gyermektelenekre. Nem sokáig volt ez a rendszer, de azért abban az időben (50es évek eleje) megnőtt a népszaporulat rendesen.

Azokat hívják Ratkó gyerekeknek, akik ebben az időben, emiatt a szabályzás miatt születtek.


És vannak az OTP gyerekek, ők a 70es években születtek. Na, az támogatás volt. De az a szaporulatnövekedés már nem annyira jelentős, mint a Ratkó féle.


Nézz meg egy korfát amúgy (ksh.hu, interaktív korfa) nagyon szépen kirajzolódik:D

2017. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Abortuszt eltörölték a Ratkó korszakban.

Az egyes csak a féligazságot írta le.

De nem értem miért itt akarsz tájékozódni, amikor ezer más helyen sokkal jobban leírják.

2017. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Jah, bocs, én így tudtam.
2017. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezek.
2017. máj. 4. 06:49
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
en pl. Ratko gyerek vagyok. kizarolag azert szult meg az anyam mert tilos volt akkor az abortusz es feketen nem talalt orvost aki elvegezte volna a mutetet. az 50 es evekben volt egy miniszter Ratko Anna aki eltorolte az abortuszt es volt egy hires mondasa is"asszonynak szulni kotelesseg, lanynak szulni dicsoseg". na az ilyen nemkivant kenyszergyerekek mint en is ennek az aldasos intezkedesnek koszonhetjuk az eletunket. meg azt is hogy hanyszor vagtak a fejunkhoz hogy azert vagy itt mert nem volt abortusz akkoriban.
2017. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!