Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A deviza hitelesek nem számíto...

A deviza hitelesek nem számítottak rá, hogy az árfolyam ingadozni fog, főleg felfele?

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagy részük nem, mert a bankok és áruházak marketingesei a kommunikáció során ezt a tényt nem nagyon erőltették. Csak azt verték beléjük, hogy szükségük van a termékre (s ez által a hitelre) és hogy minden szép és jó lesz, nem kell azonnal mindent kifizetni, azt a pár ezer/tízezer forintot havonta rá tudják szánni a hitel törlesztésére és ettől egyből jobb lesz az életük.

Persze egy pénzügyekben tájékozott embert ezzel nem lehetne meghatni, de sokkal több devizahitel van az országban, mint pénzügyekben tájékozott ember...

2010. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
én nem sajnálom őket, amikor felvették a hitelt, tudták mivel jár...
2010. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem számítottak, mert sokan felelőtlenül vettek fel hitelt. "A hitelfelvétel egy felelős döntés" - hirdeti a Diákhitel szlogenje is... de szerintem ezen elég kevés ember gondolkozik el. Meg azon is, hogy 5-10-20 éves távlatban sok dolog változhat, és a hitelfelvételt nem ilyen távlatokban, csak 1-2 éves távlatban ítélik meg. És ez baj...
2010. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval nem értek egyet!

Nekem is van devizahitelem, és felelősen mentem bele. Akkor sokkal jobban megérte, mint a forinthitel, mivel lakást vettem belőle.

És az is hülyeség, hogy nagyrészük felelőtlen. Egyszerűen csak sokkal olcsóbb volt devizahitelt felvenni.

És mivel a szerződésben benne van, hogy ezzel vállaltuk az árfolyamkockázatot, így senkinek sincs joga panaszkodni....szerintem! Mert mi vállaltuk.

Persze arra én sem számítottam, hogy ilyen mértékben fog emelkedni a törlesztőm, de remélem javul a helyzet, vagy legalábbis lesz belőle valami kiút, hamarosan, mert így több már a tartozásom, mint amennyit felvettem.

De nem panaszkodom, én vállaltam, bár tény, hogy nagyon megemelkedett főleg a svájci frank árfolyama ( a magyar hitelállomány 90%-a svájci frank alapú).

2010. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

17:59-esre


Nagyon jó, hogy te ilyen nyíltan hajlandó vagy bármiért felelősséget vállalni, ez nagyon jó hozzáállás és követendő példa mindenki számára. És a "nem felelősségvállalás" alatt természetesen nem rád/hozzád hasonlókra gondoltam.

2010. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor mi felvettük, akkor úgy nézett ki, hogy stabil a gazdaság... Szerencse, hogy részvényt vettünk fel.
2010. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nekem is van devizahitelem, és felelősen mentem bele. Akkor sokkal jobban megérte"


A felelős döntés nem azon alapult volna, hogy AKKOR mi érte meg...

2010. máj. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: főleg NEM az árfolyamváltozások miatt emelkedtek a törlesztőrészletek, ez tévedés. Azért emelkedtek, mert a bankok egyoldalúan emelték a kamatokat.


Ehhez két dolog kellett:

(1) Olyan bankszabályozó törvények, amelyek ezt lehetségessé tették,

(2) Olyan ügyfelek, akik aláírtak egy olyan szerződést, ami szerint a bank úgy változtatja a kamatot, ahogy akarja.


A felelősség kérdése bonyolult kérdés. Nem minden országban a bankárlobbi kedve szerint születnek a bankszektort szabályozó törvények. Ugyanakkor ha rosszak a törvények és következésképpen a bankok ajánlatai, akkor sem kötelező az előnytelen üzletekbe belemennie senkinek.

2010. máj. 16. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tegnap 22:31


Jóval a "válság begyűrűzése" előtt lehetett tudni, hogy a magyar gazdaság kártyavár, pl. a forintárfolyamot politikai érdekből tartják irreálisan magasan, és ez összefügg a rendkívül magas forintkamatokkal stb. stb.


Ez meg a politikának és a neki nyaló szervilis "szakértőknek" is a felelőssége, hogy megetették a lakossággal a stabilitás látszatát akkor is, amikor már a jobban értesültek (rendszeres újságolvasók - mert szakembernek ehhez még nem kellett lenni) látták, hogy mekkora baj van.

2010. máj. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!