Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van annyi Közel-keleti...

Miért van annyi Közel-keleti és afrikai (pasas) nyelvtanulós weboldalakon?

Figyelt kérdés
Most ez persze egy ironikus kérdés... Nem az van, hogy ők csórók, meg bombázzák a városaikat és menekülnek? Azt hittem, az igazán szegényeknek az igazán szegény országokban nincs pénzük internetre - ehhez képest az előbb említett oldalak 90%-ban iszlám/muzulmán/mohamedán/franctudjamimán. (És senki ne mondja, hogy ez nem szánalmasan nevetséges... Még, hogy szenvednek... Hát nem tudom, ki hogy van vele, de ha én lennék olyan helyzetben, amilyenben ők vannak ÁLLÍTÓLAG, akkor nem az "inyternyett" volna az első.) Meg hogy SGy keze nincs benne ebben... Aha, úgy nincs benne, mint ahogyan csillagok sincsenek az univerzumban.

2017. máj. 28. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

WHAT?

Te milyen weboldalaka jársz?

Én is használtam egy csomót,amikor nyelvvizsgára készültem,de baromira nem csak arab/fekete felhasználók voltak.

A másik meg az,hogy attól,hogy van egy csomó hátrányos helyzetű ország,még van egy csomó olyan is,ahol viszonylag normális(bár nyilván nem európai mércével) körülmények között élnek emberek(tudod Afrikában 53 ország van és

1 240 000 000 fős a népesség,akik ugyanúgy,mint mi járnak iskolába és nyeleket is tanulnak(leggyakrabban angolt),mert ugyanúgy,mint mi ők is használni fogják később a munkahelyükön,mert nyilván náluk is ugyanúgy vannak cal-centerek,multinacionális cégek stb...

Nem gondolod,hogy a hírek miatt kicsit üldözési mániád van és ott is bajt látsz,ahol nincs?

2017. máj. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Jezusom de sötét vagy, sokat TV2-zöl? :D
2017. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Közel-Keleti és Afrikai országok az alábbiak is:

Szaúd-Arábia, Katar, Egyesült Arab Emirátusok, Kuvait, Omán, Bahrein, Irán, Egyiptom, Líbia, Tunézia, Algéria.


Ezek azért eléggé fejlett országok.

2017. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen kérdések miatt Magyarország megkapná "Az évszázad leghülyébb nemzete" díjat.

Mondd, hogy csak egy troll vagy és unatkozol, és nem gondoltad komolyan azt a sok baromságot, amit leírtál. Légyszi. Ez már nem vicces.

2017. máj. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jaj, istenem, hogy lehettek ennyire vakok? Nem hiszem el, hogy egyetlen külföldi ismerősötök sincs, aki elmondhatná, mi zajlik másutt. Nem csak Magyarország létezik a világon. TV-t nem nézek, én átlagemberekkel beszélek. Ők jobban tudják, mi történik a hétköznapi életükben. A média kiforgat sok dolgot. Nem tudjátok?


Elsőnek üzenem: már leírtam, hogy nyelvtanulós weboldalak, ennél jobban nehéz leírni. Esetleg úgy, hogy én angolul tanulok, de végül is mindegy, mert ezek az oldalak több idegennyelvre vannak specializálódva (ennyi erővel írhatnám, hogy urduul, vagy spanyolul tanulok). :D Melyik részét nem érted?


Mindegy, tele vannak irakival, afgánnal, egyiptomival, stb. Hát rohadt szegények lehetnek, ha ilyen soknak van számítógépre, telefonra, internetre pénze. :D

2017. máj. 28. 22:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Látom van színvonal, mint a "Honnan van a migráncsoknak pénze okostelefonra?" -biztos sorosék aggyák nékik.


Hát nem! Ha valóban olyan fenemód átlagemberekkel beszélsz, akkor nézz szét a világban, hogy ma szarért-húgyért lehet már venni okostelót, számítógépet, internet előfizetés is aprópénzért van.

Jézusom ember, ma már a legtöbb közmunkás is okostelefonnal szaladgál, mert megkapják 8-10 ezer forintért a szolgáltatótól, aztán ha nincs pénzük az a telefon jó 4-5 évig is akár (vagy tovább, nekem a régi nyomógombos Sony telefonom kilenc évig bírta, kíváncsi voltam meddig bírja akkucsere nélkül, hát 2005-2014 között használtam!!! -tervezett elavulás mi?)

Visszatérve, az úgymond fejletlen országokban ma sok helyett könnyebb és olcsóbb mobilnethez meg telefonhoz jutni mint egy kiló húshoz, ennyit arról, hogy honnan van rá pénzük.

Ha nem tűnt volna fel, ma közepes képességű notebookból megveszel kettőt a magyar mediánbérből, emlékszem, mikor az első aszatlig gépemet vettem még majd egy évig kellett rá spórolni, mert olyan horribilsen drága volt, meg, hogy rettegtünk a 90-es években, hogy jaj csak tönkre ne menjen a TV-ben a katódsugárcső, mert nincs pénzük új TV-re, ma meg megkapod az olcsóbb LED-TV is 30-40 ezerért, nem tűnt fel, hogy mennyivel olcsóbbak ma a háztartási meg híradástechnikai, IT eszközök mint 20 éve? Szerinted csak Magyarországon lett olcsóbb? Hát nem, például egy Nigériai nyomornyegyed is úgy néz ki, hogy földút, bádogviskók, mezítlábas gyerekek, meg Vodafone szaküzlet!

2017. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mindegy, tele vannak irakival, afgánnal, egyiptomival, stb. Hát rohadt szegények lehetnek, ha ilyen soknak van számítógépre, telefonra, internetre pénze"


Azért megadhatnád az adott országokból átlagosan hány ember látogatja meg naponta az oldalt.

2017. máj. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem el, hogy egyetlen külföldi ismerősötök sincs, aki elmondhatná, mi zajlik másutt. Nem csak Magyarország létezik a világon. TV-t nem nézek, én átlagemberekkel beszélek. "


Szerintem elkezdhetnél nézni tv-t is és akkor tudnád, hogy mekkora szerepet játszott az Arab-tavasz eseményeiben a különböző közösségi oldalak, mint a Twitter és Facebook.


Amúgy több Észak-Afrikából és Közel-Keletről származó ismerősöm van és náluk sem ismeretlen és életidegen dolog az internet, mobiltelefon, autó.

2017. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyiptom a legnépesebb arab ország, úgyhogy jó eséllyel találsz egyiptomi nyelvtanulókat. De esetleg annak is utánanézhetnél, hogy egyiptomi városokat nem nagyon bombáznak, és egyiptomiakat nem is kezelnek menekültként. Magyarország egyáltalán nem, némely más ország az Egyiptomból érkező keresztényeket igen, de ha híreket nézel/olvasol, ennek van is alapja.

Az egyiptomi életszínvonal rendesen alatta van az európainak, de internet a legtöbb embernek van (bár elég vacak, kicsi a sávszél), Facebook nélkül szerintem az egyiptomiak el sem tudják képzelni az életüket. Itt élek, ezért tudom.

2017. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!