Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mondhatjuk, hogy az emberiség...

Mondhatjuk, hogy az emberiség eddigi legnagyobb baklövése a földművelés feltalálása volt?

Figyelt kérdés

Egyre több olyan tanulmánnyal találkozok a neten, amik azt vallják, hogy a paleolitikum, amikor még mindenki vadászó-gyűjtögető életmódot folytatott volt az emberiség legboldogabb, legegyenlőbb és legegészségesebb időszaka, szemben a korábbi tanulmányokkal, amik ezt egy borzalmas, barbár korszaknak írják le.


Nem léteztek elnyomó királyok, hadurak, császárok, fáraók, életidegen, emberidegen, természetidegen vallások, nők elnyomása, kizsákmányolás, rabszolgaság.

Ezek mind a földművelés, a letelepedett társadalom, a neolitikus forradalom következményei, ezen folyamatok pedig durván tízezer éve kezdődtek el.


A paleolitikumban az emberek a nap egy kis részét erős, kimerítő munkával töltötték pl. vadászat, a nap többi részében pedig pihentek, játszottak, beszélgettek, szexeltek. A férfi és a nő között csak annyi különbséget ismertek el, hogy a nő tudott szülni, a férfi pedig megtermékenyíteni, de nem volt nőgyűlölet és intézményesített férfiuralom, sőt valószínűleg nagy tisztelet övezte a nőket, mert ők hozták világra a gyerekeket.


A szexualitás is szabad volt, mindenki poligám volt, az volt a normális, hogy két felnőtt ember ha kijön egymással és mindketten akarják bármikor szexelhetnek.


Az emberek egészségi állapota kiváló volt, mivel az emberek pont erre az életmódra fejlődtek ki, hogy a napból pár órát intenzív megerőltetéssel, a többit pedig lustizással töltik el. Az étrend is tele volt friss gyümölcsökkel, gyökerekkel, húsokkal, nem pedig búzával, rizzsel és egyéb szénhidrátokkal. Csak a XX. század végére kezdte az emberek egészségi állapota újra megközelíteni a paleolitikumi szintet. A neolitikumban és az ókorban borzalmasan visszaesett az egészség.



Ti mit gondoltok erről, szerintetek tényleg ilyen volt a paleolitikum vagy nem? Jobb volt, mint a mai világ?



2017. máj. 31. 20:34
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
32%
Nem hiszem, hogy a földművelés okozta ezeket a változásokat és hogy anélkül nem lett volna ez.
2017. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Ennél nagyobb hülyeséget régen olvastam.
2017. máj. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak hozzáállás kérdése.

Ma sincsenek elnyomó királyok,ellenben vannak jó ronda politikusaink,akiken lehet röhögni.

Ma se kell sok fizikai munkát végezned,ha szerencsésen választottál szakmát/munkahelyet,és ott is lehet röhögni a hülye főnökön.


"A szexualitás is szabad volt, mindenki poligám volt, az volt a normális, hogy két felnőtt ember ha kijön egymással és mindketten akarják bármikor szexelhetnek."

Ez most is így van:"D

A különbség csak az,hogy van jó sok pornó mellé meg szex játék,amivel ki lehet egészíteni a dolgot,és ha véletlenül elkapsz valami nyavalyát azt tudják kezelni az orvosok,nem kell,hogy leessen a farkad...

2017. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akik meg is valósítják a civilizációból való kivonulást:

A Paulics és a Magyar család

https://www.youtube.com/watch?v=_FAQJpwRUPc

Valamikor egy ideig nem dolgoztam sehol hanem a szülői ház gazdaságában voltam önellátó. Életem legboldogabb napjai voltak. Míg élek nem felejtem el. Ami még meglepő volt, hogy nagyságrendekkel léptem előbbre mint később amikor mérnökként dolgoztam. Egyszerűen azért mert otthon a magam életével törődhettem és volt is rá bőven időm és energiám.

2017. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet van benne valami,de azért kellett az a sok szenvedés ahhoz,hogy eljussunk oda ahol most vagyunk,különben még mindig úgy élnénk kb. mint a busmanok :D

Valószínűleg jobban és boldogabban élt az ősember mint a későbbi emberek egészen a 20.századig,de nekik sem volt azért olyan aranyéletük mint írtad. Eléggé a természethez voltak kötődve,ha nem tudtak vadat elejteni vagy ehető növényeket,kisállatokat gyűjteni,el kellett vándorolniuk vagy éhen haltak. A betegségekkel szemben is elég védtelenek voltak(igaz a későbbi korokhoz képest sokkal jobb volt a helyzet,de a maival még mindig nem hasonlítható össze).

2017. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
megint máshogy működött a társadalom a Földön pár százezer esetleg millió emberrel, mint 7 milliárddal.. A földművelés meg relatíve biztonságot hozott, akkor tudtak csak igazán kefélni a népek, meg is ugrott a népesség.
2017. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
61%
A paleolitikumban 30 év körül volt a várható élettartam, most pedig 70-80 év. Ennyit az ostobaságokról, amit összehordtál.
2017. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
7-es, én azt olvastam, hogy a 30 év a neolitikumra volt igaz, az első városokban, Egyiptomban a szegényeknél stb. volt ilyen várható életkor. A paleolitikumban inkább 50-60 év volt, persze a csecsemőhalandóság nagy volt, de aki megérte a 10-12 éves kort arra nem sok betegség leselkedett, amikor nem éltek az emberek egymás hegyén-hátán.
2017. máj. 31. 21:05
 9/26 anonim ***** válasza:
61%
A földművelés nélkül már rég kipusztult volna az emberiség. Ne kérdezz marhaságokat ha nemértesz valamihez akkor főleg ne!
2017. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
9-es, földművelés nélkül valószínűleg nem szaporodtunk volna el ennyire, és stabilizálódott volna a népesség akkora számban, ami meg tud élni földművelés nélkül.
2017. máj. 31. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!