Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vannak sokan az amerikai...

Miért vannak sokan az amerikai gazdaságfilozófia ellen, amikor ott sokkal kényelmesebben, jobban él az átlagember?

Figyelt kérdés

Én voltam kiküldetésen ott.

Igaz csak pár hónap volt,kevés idő volt teljesen megismerni az ottani életet, de nekem nagyon tetszett.

Ausztriában is dolgoztam már.


Nekem sokkal szimpatikusabb az, ami Amerikában van.


Egy középosztálybeli osztrák sokkal jobban él egy átlag magyar.

Viszont egy középosztálybeli osztrák vagy egyéb nyugat-európai össze sem hasonlítható egy amerikaival.


Nagy házban laknak, Magyarországon ezt burzsujnak mondják,Ausztriában meg feleslegesnek tartják.

Illetve, több, újabb és nagyobb teljesítményű autókat tartanak, mint az európaiak.

Szinte mindenhova azzal mennek, mert nem kerül sokba a tankolása,fenntartása és a teljesítményük is nagy.

Az európai, még a nyugati sem engedhet meg olyan teljesítményű,méretű autókat, mint az amerikai középréteg.


De,a kaják sem drágák, még magyar fizetésből is belehetne vásárolni normálisan.



Európában az államok nem hagyják békén az embereket, veszi el a pénzüket és olyanokra költi, amihez nem biztos,hogy hozzájárulnak.


Sokkal jobb a szabadpiac,piaci alapú tömegközlekedés, egészségügy,oktatás.

Ez motivációként is hatna, ugyanis mindenki "jó" akarna lenni.


2017. jún. 12. 19:29
 1/6 Dymo ***** válasza:
100%
Nekem is szimpatikusabb, de az európai modellnek is vannak előnyei. Teljesen más az emberek gondolkodásmódja az állam szerepéről, itt ezt nem lehetne megcsinálni.
2017. jún. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

könnyűszerkezetes házak, finom olajmezők.. így könnyű burzsujkodni. A magyar adórendszer meg össze sem hasonlítható egy átlag ny-európaihoz képest, itt tényleg megkopasztanak.

Egyébként meg felesleges összehasonlítani a világ vezető nagyhatalmát magyarországgal, de csak akár átlag nyugat-európaival.

Maga az ottani rendszer itthon megbuknak.

2017. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alain Delon ***** válasza:
Azért azt ugye tudod, hogy az amerikai gazdaságfilozófia nem csak Amerikára (ezalatt ugye most az USA-t értjük) terjed ki?
2017. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Alapvető különbség Európa meg az USA között, hogy Európában az emberek elvárják hogy az állam gondoskodjon róluk, emiatt elég komoly a szociális háló, míg az USA-ban az állam csak a körülményeket teremti meg hogy az emberek megéljenek, nyilván utóbbihoz nem kell agyonadóztatni az embereket.
2017. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%

"Európában az államok nem hagyják békén az embereket, veszi el a pénzüket és olyanokra költi, amihez nem biztos,hogy hozzájárulnak. "


Ja, mert az USA-ban nem erről megy folyamatosan a vita, hogy most akkor meddig terjedhet egy megfigyelés. Ezen kívül kifejthetnéd milyen eltérő módon kérdezik meg az embereket ott, amit Európában nem találsz meg.

2017. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
35%

Igen, tényleg nagyon jó egy olyan ország, ahol ha nincsen pénzed, akkor nyugodtan meg is dögölhetsz a kórházban és az orvosok még ki is röhögnek érte.


Mondjuk tényleg elgondolkodtató, hogy ez kellene Magyarországra is, mert érzelmi intelligenciában a magyarok is kb. ilyen szinten vannak.

2017. jún. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!