Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy működik a magyarországi...

Hogy működik a magyarországi kivándorlás?

Figyelt kérdés

A Portfólió.hu szerint csak az elmúlt tíz éveben több mint félmillióan (tehát minden 18-20. ember az országban) költöztek Magyarországról külföldre.


Az igen..


Hülyézzetek le, ha akartok de én ezt csak elég nehezen tudom elhinni.

De ha mégis igaz akkor ugyan írják már oda azt is, hogy ez a gyakorlatban hogy néz ki.

Magyar család a semmiből elővarázsol 20-30 milliót, nyelvtudást az egész családnak, meg állampolgársági jogokat stb. és belevág az ismeretlenbe, vagy hogy?


2017. júl. 1. 02:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig maga a kormány modta pár éve, hogy kb. 600 ezer magyar külföldi munkavállalóról tud, és azóta csak nőtt a számuk.


A gyakorlatban nem annyira bonyolult, mint gondolnád. Az EU-ban vagyunk, nem kellenek nagyon külön engedélyek. Sok cég külfödi munkások importjával foglalkozik, így még induló tőke se kell, az egyszerű munkákhoz meg nyelvtudás se nagyon. Nyilván egyszerűbb, ha van szakmád és nyelvtudásod.


Aztán az élelmesebbek saját munka után néznek, eddigre nyelvtudás is ragadt rájuk, és ha van családjuk, akkor mehetnek utánuk. De jellemzően fiatalabbak mennek, akik még egyedülállóak vagy a párjukkal együtt mennek.

2017. júl. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell 20-30 millió ahhoz, hogy külföldön dolgozhass. Ha beszéled legalább alapfokon a nyelvet, van jó szakmád, akkor könnyen találsz munkát. Elég 1-200.000.- Ft, addig, amíg munkát és lakást találsz.

Nyugodtan elhiheted, hogy ennyien mentek ki. Ebben még nincsenek is benne azok, akik a határ mellett laknak, és onnan járnak ki Ausztriába dolgozni.

2017. júl. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, azt elhiszem.

De azért elég erős különbség van külföldi munkavállaló és külföldi letelepült állampolgár között...

2017. júl. 1. 08:14
 4/6 anonim ***** válasza:

300 ezerrel a zsebemben és 0 nyelvtudással jöttem new yorkba...

Az összes gyerekkori barátom szét van széledve, és mindenki így indult neki, 1 max 2 havi albérletnyi pénzzel...

Vannak németországban, angliában, írországban... de újzélandon és ausztráliában is...

Én azért jöttem New yorkba, mert fbookon egy new yorki magyarok csoportban asztalost kerestek.

2017. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
Mi különbséget létsz? Kimész munkát vállalni németországba, dolgozol pár hónapot, rájössz, hogy még szar betanított munkásként, vagy takarítóként is jobban megbecsülik a munkádat mint otthon, megkeresel 1200-1500-2000eurót havonta, tudsz spórolni, nem csak álmozozni új autóról, hanem lepukkant gyári melósként vehetsz magadnak zsír új mazda 6-ot... nem kell ám sok idő, hogy ne tervezz a jövőben az anyaországgal... max nyaralni járj haza... én azt sem teszem, pedig már megvan a zöldkártyám... de ha nyaralni akarok, kifizetem a repjegyet szüleimnek is, azták kolumbiában vagy thaiföldön találkozunk... faxnak menjek haza, nincs ott semmi csak egy rakat búvalbaxott ember...
2017. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, különbség csak abban vagy, hogy képes vagy-e beilleszkedni. Aki vendégmunkásként is beszéli a nyelvet, normálisan viselkedik, rendezett körülmények között él, azt ugyanúgy ítélik meg, mint egy helyi lakost (tapasztalat).


Ugyanakkor élhetsz itt 30 éve is, ha képtelen vagy egy értelmes mondatot összerakni nyelvtani hibák és förtelmes akcentus nélkül, nem dolgozol csak kapod a segélyt, egy putri a házad és melegítőben jársz a boltba meg köpködsz az utcán és káromkodsz. Akkor bizony lesznek megítélésbeli különbségek.

2017. júl. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!