Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Anglia tényleg ennyire tönkrem...

Anglia tényleg ennyire tönkrement a BREXIT miatt?

Figyelt kérdés

[link]


Most nézem, és tényleg meredeken zuhant az átlagkereset az UK-ban. Meg sokszor hallom azt is, hogy Londonban is nyomorgás van mert ott is szar az ingatlanhelyzet mint nálunk.


Szóval akkor most már aki jobb életre vágyik annak nincs lustulás, meg kell tanulni németül is? Mert angolul mindenki tud, ezért tudnak csak oda menni a legtöbben, de most már ott is egyre szarabb az életszínvonal? Német vagy francia nyelvterületben érdemes már inkább gondolkozni?


2017. júl. 1. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Azt tudom mert sok ismerősöm van kinn, és sokat jártam ki, hogy rengeetg kelet európai melós akarja otthagyni az országot, mondván hogy a munkáltatók már most kezdik csökkenteni a béreket, mert nem lesz eu, és közös piac.

A lengyel magyar szlovák elvándorlás a legjobban megfigyelhető.

Azok akik elakarnak menni kényszerből most francia és német nyelven tanulnak, érdekes, de a brexit után ezek a nyelviskolák teltházzal üzemelnek, annyi a jelentkező, hogy várólisták vannak, hogy az ember egy alap nyelvtanfolyamra beférjen, őrület mi van itt:)

2017. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Anglia inkább felvirágzott.
2017. júl. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Én Angliában élek, és sem a munkahelyemen, sem a boltokban egyáltalán nem érezni semmi változást (legalábbis most még).
2017. júl. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Ehhez nagyon kicsi köze van szerintem a Brexitnek, mert nagyon semmi sem történt ezért a mindennapi életben nem érzékelhető, a nőverem fizetése sem változott a népszavazás után.


Az ingatlanhelyzet pedig a legtöbb nagyvárosban hasonló, Berlinben sem fogsz sokkal másabb dolgot megtapasztalni.


"Mert angolul mindenki tud, ezért tudnak csak oda menni a legtöbben,"


Szerintem eddig sem volt kevésbé frekventáltabb hely idehaza, rengetegen mentek eddig is Németországba és Ausztriába dolgozni.

2017. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem muszáj németül megtanulni. Ha minden cérna szakad csak elég átköltözni Írországba. Az is lehetséges, hogy csak a skótokhoz kell menni, ha sikerül otthagyniuk a Brexit végén az Egyesült Királyságot és jogutódként független Skóciaként EU-tag marad az országrész. Vagy ott van még Hollandia is. Ráadásul az emberek is boldogabbak ott. :D Mindenesetre elmondható, hogy nyugaton ma már mindenféle ágrólszakadt ember ért angolul, tehát kár lenne kétségek között tanulni a németet vagy franciát. Van még arra idő.. :) Sőt. Az sem biztos, hogy Angliának be fog tenni a kilépés. Voltak már ennél szorultabb helyzetben is. Majd meglátjuk. :)
2017. júl. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2017. júl. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Skócia? Pfff, na ott meg milyen szar angol akcentussal beszélnek, én nem is nevezném angolnak.
2017. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!