Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ilyen esetben van még értelme...

Ilyen esetben van még értelme próbálkozni, vagy jobb ráhagyni, amíg lehet?

Figyelt kérdés

Papámmal sajnos rendszeresen vitázunk,általában nem én kezdem,csak mindig vagyok olyan hülye,hogy belemegyek,és nem hagyom rá a dolgokat,próbálok neki érvelni tényekkel stb,de sokszor úgy érzem,hogy én vagyok a hülye,hogy belemegyek,mert semmi értelme.

A következőket szokta mondani:

-Az egészségügyben minden rendben,jobban teljesítünk,mint az EU-s átlag,ő is csak 1 hónapot várt szemműtétre,és még a kaja is ehető volt.

Az,hogy az EÜ-vel bajok vannak,az az ellenzék propagandája,és ha igaz lenne,akkor már rég leváltottuk volna a kormányt.

A fekete ruhás nővér pedig megérdemelte,amit kapott,miért bírálta a kormányt.

-Mo-n az átlag fizetés 300000ft,erre nem csak a statisztikák a bizonyítékok,hanem az is,hogy mennyi drága autó parkol lent az utcán,meg a boltban vannak emberek.

A 4 millió létminimum alatt élő ember az ellenzék propagandája,mindenki jól keres,aki dolgozik,nincsenek már szegények,se éhező gyerekek.

-Mészáros Lőrinc okos ember,csak a csúnya ellenzék bántja őt,mert külföldi nagytőkések pénzelik,akiknek szúrja a szemét egy magyar ember sikere.

-A civil szervezeteket mind be kéne zárni,mert nem képesek betartani a törvényt,és egyébként is hogy merik megkérdőjelezni a kormány által hozott törvényeket.

-Az oktatással minden rendben,tüntetés csak azért volt,mert páran pénzt akartak,a tüntető tanárokat,meg akiknek nem tetszik az oktatási rendszer mind ki kéne rúgni.

-Arra a hírre,hogy az egyik hivatalból kirúgtak embereket,amiért a momentum honlapját lájkolták az volt a reakciója,hogy nagyon helyes,az összes ilyet ki kell rúgni,jól csinálja a kormány.

-A CEU-t be kell zárni,ott nincs valódi oktatás,csak agymosoda.

-Donald Trump az eddigi legjobb amerikai elnök,ő tökéletes,csak a sok újságíró,akik még semmit nem tettek le az asztalra próbálják őt lejáratni.


Vallás:

-Az ember egy senki,amit elérünk az mind isten akarata,és ha nem hiszünk,akkor isten megbüntet minket.

-A gyerekek is megérdemlik,hogy szenvednek betegségekben stb,mert a szüleik bűnt követnek el,és isten mindenért megbüntet.

-Ehhez kapcsolódóan pedig Törökország nagyon helyes,hogy betiltotta az evolúció oktatást,mert az evolúció egy vicc.A tudósok csak azért ragaszkodnak hozzá,mert kell nekik a pénz.


Jót tanácsnak meg el szokta mondani,hogy én senki vagyok,hogy merem megkérdőjelezni a döntéshozók tetteit,ők jobban tudják,hogy mi a jó.Meg egyébként is miért foglalkozok én bármivel(oktatás,eü helyzete stb),az ilyesmivel nem kell foglalkozni,csak azzal,hogy minél több pénzt keressek és fogjam be a számat meg ahol lehet nyalizzak.Az ellenzéknek pedig úgyis vége lesz,mindenki,aki a Fideszt bírálta el lesz lehetetlenítve,ki lesznek söpörve az országból,és ha nem változok meg(leszek Fideszes),akkor nekem is annyi.Egy senki leszek.



Egy ilyen emberrel mit lehet kezdeni?

Egyáltalán lehet még ész érvekkel egy ilyen embert megváltoztatni?

(hiába mutatok neki bármit vagy hozok személyes példákat,amivel cáfolom az ő állításait,nem hiszi el)


Szerintetek egyébként van bármi igazságtartalma annak,amit mond?

Amikor arról beszél,hogy az ellenzékiek mind el lesznek tüntetve az országból komolyan mondom megijedek...

Vagy csak tipikus agymosott "nyugger"(bár nem szeretem ezt a szót,mégis nagypapám),és nem szabad annyira komolyan venni azt,amit mond.


2017. júl. 1. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Semmit nem kell vele kezdeni. Nagyapád Magyar. Az ilyeneket hagyni kell a franzba, mert tökmindegy már nekik.

Jobban teszed, ha elhúzol az országból, mint minden normális ember. Addig menj, amíg lehet.

2017. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Felesleges kínlódni vele, úgy is nemsokára megmurdel.

Én is így vagyok nagyanyámmal, az is ilyen szinten mozog körülbelül.

Engem sokkal jobban aggaszt, hogy sok fiatal is ilyen.

2017. júl. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Akit nem lehet semmiről se meggyőzni azzal kár vitatkozni.

Ugyanakkor nem biztos, hogy mindenben téved a nagyapád csak azért mert szerinted alap nélkül állítja.


pl. a bruttó átlagkereset 273 ezer (kis költői túlzással 300 az)

2017. júl. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem van idős nőrokonom, aki teli szájjal szidja Orbánt, hogy az 2004 - ben elvette a nyugdíját. Nem lehet meggyőzni.
2017. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3,igen,eddig rendben is van,viszont azért,mert egy ilyen statisztikai adatot össze tudunk hozni,amiben benne vannak a milliós keresetűek is,ami nyilván felfele viszi az átlagot,azt állítani,hogy MO-n nincs szegénység,mindenki jól keres elég nevetséges.

Azért az átlag sajnos baromira nem keres olyan jól.

Én olyan anyukát is ismerek,aki a jegygyűrűjét adta zaciba,hogy a gyereknek kifizesse a táncórát,pedig mindketten becsületesen dolgoznak,diplomások(bár nem mérnökin végeztek)és egyáltalán nem élnek nagy lábon..

És persze,nem kell ezért azonnal Orbánra fröcsögni,de térdre borulni se kell előtte,hogy menyire jól keres a magyar,hála neki,szerintem.


4,

Átérzem,az se jobb.


Nekem nem is azzal lenne problémám,hogy konzervatív.Úgy gondolom,hogy ha megfelelő tudásszinten/érzelmi inteligencián van két ember,akkor nem okoz problémát a baloldali-jobboldali párbeszéd,sőt akár a bizonyos szintig való együttműködés sem,mert rengeteg közös értéket lehet találni a két eszmében/világnézetben.

Viszont ezt a szélsőséges agressziót és a párt mindenek felett áll mentalitást nem értem.

Rettentő félelmetes számomra,hogy ilyen még mindig van,és még félelmetesebb,hogy ezt semmilyen módon nem lehet megváltoztatni.

Eleve már azt se értem,hogy hogy lehet ennyi rosszat kívánni a másik embernek.Mintha még mindig rendszerváltás előtt lennénk...

2017. júl. 2. 09:28
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnalattal hozom tudomasodra, hogy az emberiseg tobbsege ilyen.

Az ok: biztonsagban akarjak erezni magukat. Rabok, de eszuk agaban sincs levetni a lancaikat. "Igaz, hogy korbacsolnak, de a betevo falatom megvan, es ez a lenyeg."

2017. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerubb ez igy, mint kimereszkedni az onallo gondolkodas viharaiba, es kitalalni, hogy mi is a valosag, es megkuzdeni a tenyekkel. Juj, iszonyat!
2017. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudsz. Őt nem a politika érdekli, őt az érdekli, hogy tudjon morogni, tudjon vitázni valamiről. Édesapám hasonló kaliberű, csak nála mindig változik, hogy éppen kiket szid. Neki már olyan súlyos, hogy már nem csak a politikánál van ez, hanem mindennél. Engem például azért akart kidobni a házból, mert nem függőlegesen raktam le az asztalra a tollat. Nem, nem vicc, ha nem volt már tényleg mibe belekötnie, akkor ilyenbe kötött bele folyamatosan, csak azért, hogy morogjon. Én egyedül azt a megoldást találtam, hogy pár hónapon belül kikölötözk külföldre előle és megszüntetek minden kapcsolatot vele.
2017. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8,Igen,lehet,hogy igazad van.

Neki is vannak már ilyen "elborult" pillanatai.

Velem azért ordítozott egyszer,mert nem ettem levest,pedig az a "magyar hagyományok része,és a hozzám hasonlók miatt fog összeomlani a magyar társadalom"...

Csak mégis,ő is dönt a jövőmről,mert ugyanannyit ér a szavazata,mint az enyém.

Szörnyű belegondolni,hogy az ő és a hozzá hasonlóak "beteg" gondolatainak a következményét én és a generációm szívja meg.

2017. júl. 2. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!