Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak esetek, amikor a...

Vannak esetek, amikor a liberális demokrácia akadályozza a tudományok fejlődését?

Figyelt kérdés

[link]


A kínaiak mertek ilyesmit először csinálni.

Az USA-ban elcsendesítették az ellenzőket és gyorsan csináltak egy ugyanolyan genetikai módosítást, azért,hogy ne maradjanak le a versenyben.

Na, de hol marad Európa?



Sok esetben megfigyelhető,hogy a tudomány számára a liberális demokrácia rengeteg korlátot helyez ki, különösen a genetikát tekintve.Az Egyesült Államok egy speciális eset, sokszor megszegik a "demokrácia szabályait",hogy ne maradjanak le a versenyben.

Ez egy nagyon hasznos kutatás, lehetőség lenne az embert javítani, például az öröklődő betegségeket kihúzni.



A genetika valahogyan olyan érzékeny téma.

Például a különböző rasszok közti vizsgálat is illegális, vagyis "illetlenség", emiatt nem foglalkozik vele senki.A legutóbb a jogvédők elkezdtek tiltakozni a tudósok ellen.

Illetve, amit még "illetlenség" kutatni a liberális demokráciákban azok a belső tulajdonságok örökölhetőségének kérdése.



#demokrácia #liberlaizmus
2017. júl. 30. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen a liberális demokraták tehetnek mindenről.
2017. júl. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Az ne is zavarjon, hogy az USA inkább liberális demokrácia, mint az európai országok.
2017. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A genetika egy nagyon megosztó téma, még sok nem-liberális is ellenzi. Tökéletes példa hazánk, ahol be vannak tiltva a génmódosított növények. Óriási a tudatlanság ebben a témában, amikor olyanokkal ijesztgetik az embert, hogy ne egyél GMO-s növényt, mert emberi DNS-t is tettek bele. Aztán az illető pici agyában összeáll a dolog és rájön, hogy ez kannibalizmus. Az alapkérdésre válaszként szerintem nem akadályozza különösképpen, de nem is támogatja a liberális demokrácia mai formája. A hidegháborúban, amikor óriási pénzek mentek el a fejlesztésekre(olyanokra is amik hókusz-pókusznak tűntek), hirtelen rengeteget fejlődött az emberiség. Ma szerintem ez hiányzik. Mármint nem a hidegháború ténye hanem a tudatosság hogy a technológiát fejleszteni kell.
2017. júl. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Óriási a tudatlanság ebben a témában,"


EBBEN a témában? MINDEN témában! Egy olyan világban élünk, ahol az emberek 90%-a nem tudja, hogy mitől működik egy belsőégésű motor vagy hogy működik egy egy vízöblítéses WC tartálya.


Emlékszem néhány éve ha jól csalódom az akkor még netes botrányhősként élő Polgár "Tomcat" Tamás csinált egy videót, amiben BME-seket kérdezgetett arról, hogy mi történik egy Holdon leejtett tollal, és a műegyetemisták, akik elvileg több féléven keresztül hallgatnak fizikát, van szemináriumuk, gyakorlatuk, szigorlatuk belőle, szóval a fele azt mondta, hogy ott marad állva a "levegőben!!!" vagy elrepül. Alig a fele tudta, hogy leesik csak lassabban, mégis akkor az átlagember, akinek nincs 30-40 kreditért fizika, az mennyit tudhat ilyen dolgokról.

Tegnap is írtam egy gépészmérnök végzettségű kérdező kérdéséhez, aki olyan sületlenségeket tudott mondani, komolyan gondoltam, hogy ma válaszolok rá újra, de nem a világ szégyene, hogy mennyi tájékozatlan ember van. Nem az oktatás a szar, az anyagot leadják a diák a szar, aki lusta megtanulni vagy ha megtanulja meg szépen elfelejti.

2017. júl. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Elkorcsosult eszme ez a liberális tudtam én mindíg
2017. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%

Aki szerint a liberálisok,kultúrmarxisták és hasonló csőcselék nem akadályozza a tudomány fejlődését,az nézzen rá a hazai és külföldi egyetemekre. Genderszak,társadalmi nemek tantárgy és egyéb kitalált "társadalomtudományok". A normálisabb szakokat is megfertőzik olyanokkal,hogy a szabadon választható tárgyak közé betesznek ilyen baromságokat.


Szóval mi történik? Természettudományi fronton tiltják az olyan kutatásokat,amik foglalkozhatnának ilyen kérdésekkel,bezzeg büfészakos kitalált tudományok és liberálisabb"szakértők" kutatásaira százmilliók mennek el.


És akkor még nem is beszélve arról,hogy ezek ellen a szakok,tárgyak és "tudományok" ellen nyíltan nem is lehet felszólalni.


És még meri valaki azt mondani,hogy nincs véleménydiktatúra.

2017. júl. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 18:50


Nincs véleménydiktatúra, elmondhattad nyíltan a téveszméidet.

2017. júl. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahha,egy anonim fórumon még szép,hogy elmondhattam...
2017. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zápor 3.0 ***** válasza:

"EBBEN a témában? MINDEN témában! Egy olyan világban élünk, ahol az emberek 90%-a nem tudja, hogy mitől működik egy belsőégésű motor vagy hogy működik egy egy vízöblítéses WC tartálya."


Ezzel alapvetően nincs is baj, hiszen miért kéne mindenkinek mindenhez értenie?! Nyilván ilyen nem is lehetne, ez igen durva utópia lenne, szerintem.


Viszont az igazi probléma inkább az, amikor valaki nem ért valamihez, mégis" szakértőként" szól hozzá a témához, és még le is hülyézi azt, aki esetleg ért hozzá.


Ennek károsabb formája, mikor még terjeszti is a hülyeséget, ráadásul pénzért. :)

2017. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tudomanyra önmagára nem de az emberek gondolkodasaban igen. Egyre butabbak az emberek. Egyszerűen hihetetlen milyen buták a fiatalok pedig még csak 25 eves vagyok de ha az ember beszel egy 15-18 evessel olyan szellemi szinten vannak mint én voltam 10 évesen (tisztelet a kivetelnek)
2017. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!