Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A politikai térképen hova...

A politikai térképen hova sorolnátok be a lent leírtak alapján? És nemzetközi szinten melyik párt vall hasonló nézeteket a lent leírtak alapján?

Figyelt kérdés

Nézeteimet nem mindig konkrétan írom le, hanem pl. politikusok döntéseivel, ötleteivel.

Nos, úgy/azt gondolom hogy / Szerintem:

- Az Obamacare egy jó dolog, támogatom, és szerintem van haszna.

- Erősen támogatnék egy európai haderő felállítását.

- Az előzőből fakadóan úgy gondolom, hogy úúúgy fogcsikorgatva létre lehetne hozni egy föderális európát.

- Teljes mértékben elutasítom a kommunizmus, nemzeti-szocializmus felé hajló nézeteket, és legszívesebben be is tiltanám az e féle szervezeteket.

- Nem támogatom a melegházasság bevezetését.

- Úgy gondolom (az iszlám mindig is jelen volt Európában, kisebb-nagyobb szinten), hogy az iszlámnak nem kéne teret nyernie Európában.

- Támogatom a multikulturalizmust, addig, amíg ismertek a benne lévő szereplők.Ez alatt azt értem, hogy pl. amíg az európai társaink valószínűleg nagyobb eséllyel illeszkednek be egy másik európai országba, addig ez a harmadik világ lakosai számára aránylag nehezebb (nem lehetetlen, nehezebb).Ebből fakadóan jó a multikulturalizmus, főleg, ha az Európában történik európaiak között (ha valaki kéri kifejtem).

- Sorrendben ezeket fejleszteném: Egészségügy, Oktatás, Katasztrófavédelem/tűzoltóság, Lakhatás, Infrastruktúra.

- Védenünk kell erdőinket, folyóinkat, mezeinket és állatvilágunkat.

- A szociális piacgazdaság támogatója vagyok.

- Elutasítom a rasszizmust, ám ezt nem jelenti azt, hogy ne ismernénk fel, hogy az afro-amerikai, muzulmán, és roma kisebbségeknél nagyobb az esélye, hogy valami törvénybe ütközőt hajtanak végre.

- Nem tartom rossz ötletnek azt, hogy Törökországban a hadsereg a demokrácia és a szekularizmus védelmezője (igaz, ma Erdogan alatt csorbul ez).

- Nem támogatom a sorkatonaságot, csak egy puhább formáját.Mi lenne, ha minden férfi 18 és 27 éves kora között köteles (bármikor bevonulhat 18 és 27 éves kora között) lenne egy katonai gyorstalpalót elvégezni (talán 1,5 hónap lenne), mint a közelharc, alapvető túlélési praktikák, egy fegyver szétszedése stb stb.Nyilván ezt az egészet széleskörű felmérésekkel kéne megelőzni, hogy egyáltalán lenne-e rá igény (bár kétlem).

- Egyetértek azzal az ötlettel, miszerint:

[link]

- A déli határszakaszon a határkerítés felépítése, a műszaki határzár egy jó ötlet.

Nagyjából ennyi volna, ez alapján szeretném ha válaszolnátok.Ha gondoljátok írhatok még.


2017. aug. 15. 00:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Értem.
2017. aug. 15. 01:10
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem amúgy, a liberalizmus már elvégezte a feladatát.Ebben a világban már mindenki liberális (nyilván vannak olyan országok ahol ez nem adatik meg persze..).Nincs rabszolgatartás, szavazójog, szavazójog a nőknek.Az alapvető szabadságjogokat most már lehet gyakorolni.A liberalizmusnak szerintem az lenne a feladata, hogy fenntartsa ezeket.A liberalizmus a világ leggyönyörűbb és leghasznosabb nézete, ám sajna a mai liberális politikusok elferdítik, kifordítják, és undorító dolgokat vernek le rajta, és ha ez nem tetszik valakinek, akkor általában a régebben megbuktatott eszmék (nácizás, fasisztázás) címkéjét ragasztják az illetőre, vagy pedig valamilyen fóbiát, vagy rasszizmussal vádolják az illetőt.


A paletta jobb oldalán pedig azt látni, hogy az európai konzervatív pártok véreznek, amíg a radikális jobb - szélsőjobb korrabolált a populizmussal.Így, mondhatjuk, hogy a jobboldalt átitatja a populizmus szelleme.


A nemzeti-szocializmus több tízmillió ember életét követelve megbukott 1945-ben, azóta soha nem ért el ez az eszme semmit a világban.

A fasizmus pedig már egy elkoptatott, erőltetett szitokszó.

Szerintem.

2017. aug. 15. 04:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt most igy nem tudom eldönteni,mert néha konzervativ,néha libertariánus dolgokat mondasz.

De tessék,itt egy teszt hátha segit:

[link]

2017. aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, te a politikai térképen, besorolhatatlan vagy, mert bal- és jobboldali elemek is vannak a felsorolásodban. Ez persze, nem baj, csak nincs olyan párt, amely ezeknek megfelelne.
2017. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket! :)

Valamint a válaszokat is, persze várok még.

2017. aug. 15. 17:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Na,mi az eredmény?
2017. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Miért nem támogatod a melegházasságot?
2017. aug. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az eredményem valahogy itt volt:

[link]

2017. aug. 17. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!