Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Víztől és tűztől eltiltva....

Ferenci Zoltán kérdése:

Víztől és tűztől eltiltva. Tacitus római-kori történetíró művében az olvasható, hogy a politikai okból száműzötteket gyakran "víztől és tűztől eltiltották". Az vajon mit jelenthetett a száműzöttek számára?

Figyelt kérdés

#víztől és tűztől eltiltva
2017. aug. 24. 16:13
 1/3 Sulek Péter ***** válasza:
70%

Én csak logikailag gondolom, olyan lehet, mint most a kenyéren és vizen.

Csak ez még durvább vizet sem kaphat illetve tüzet sem, amin megmelegíthetné ételét,már pedig akkoriban más nem nagyon volt a hús nyersen nem finom esetleg bogyókat ehetett.

Én így gondolom,nem biztos,hogy így volt.Én erre asszociáltam.

2017. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen. Azokat, akiket súlyos vád alapján ítéltek el, „eltiltották a tűztől és víztől", vagyis száműzetésbe mentek egy szabadon választott idegen városba, de vagyonukat megtarthatták.


Ergo, az általa ismert közegből szakították ki. Később már vagyont sem tarthatott. Kb ennyit jelentett, se többet, se kevesebbet.

2017. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A víztől és tűztől eltiltás egy ítélet volt. Olyanokra alkalmazták, akik főbenjáró bűnt követtek el (ami halálbüntetést von maga után), de elmenekültek a hatóság elől. A római jog szerint távollevőt nem lehet halálra ítélni. Ilyenkor tiltják el víztől és tűztől (Interdictio aquae et ignis), ami gyakorlatilag a visszatérés tilalmát és a vagyonának elkobzását jelentette. Vele római polgárok semmilyen kapcsolatot többé nem tarthattak, neki támogatást és segítséget nem nyújthattak.
2017. aug. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!