Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » MI lehet a fogyasztói marketin...

MI lehet a fogyasztói marketing politikai háttere?

Figyelt kérdés
Egyre elterjedtebb a vegetarizmus. Egy 2017-es dokumentumfilm a növényi alapú táplálkozást javasolja, és hihetetlen, mennyire manipulatív a film. Próbálja tudatosítani, hogy aki húst eszik, az rosszat tesz a gyerekével, a kisebbséggel, és satöbbi. Nem mondom, hogy rossz a vegetarizmus, de szerintem ennek is megvan a politikai háttere. Például, a tojás azért drágult, mert a fogyasztói igényekhez mérten nem tudnak annyit termelni, így ha drágább, kevesen veszik meg. Ugyanaz lehet akár a hússal is, főleg, hogy a szarvasmarhák által kibocsátott metángáz jelentősen vékonyítja az ózonréteget. Azt is nehezen tudom elképzelni, hogy egy igazgatót interjúvolnak a dokumentumfilmben, és nem válaszol a kérdésekre, meg ott hagyja az illetőt.
2017. dec. 12. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Az állati eredetű táplálékok drágábbak mint a növényi eredetűek. Már a középkorban is így volt nem csak most! Csirke az asztalon csak vasárnap lehetett! A másik ok, hogy jobban is hízlalnak és egy átlagos magyar már így is kegyetlenül el van hízva. Elhízott ember ---> egészségügyi problémák ---> többet kéne költeni egészségügyre. Na ehelyett mindenki jobban jár, ha inkább nem esznek az emberek húst.
2017. dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Például, a tojás azért drágult, mert a fogyasztói igényekhez mérten nem tudnak annyit termelni, így ha drágább, kevesen veszik meg."


Vagy azért, mert bizonyos termelők nem adhatták el a tojásaikat, mert feltételezhetően fertőzött. Emiatt hiány alakul ki (csökken a kereslet), azaz eltolódik az a bizonyos kereslet-kínálat grafikon, és megveszik a meglévő készletet magasabb áron.

Tojást amúgy ehetnek a vegák? Állati eredetű...

2017. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hájaaa ***** válasza:

"MI lehet a fogyasztói marketing politikai háttere?"


Állatvédelem?

2017. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vegetarianizmus egyszerűen logikusabb. Kihagysz egy átalakítási lépést a folyamatból. Hatékonyabb, egészségesebb, ha okosan csinálják. Nem vagyok vega, mert szeretem a húst, de ez az igazság. Nem hiszem, hogy olyan nagy politikai háttere lenne, mert nem lehet túl sok pénzt szakítani azzal, hogy az emberek nem esznek húst. Csak egyszerűen szenvedélyesek az emberek és jó érveik vannak.
2017. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én nem eszek húst, sem tejtermékeket. De nem azért, mert teljesen biztos vagyok benne, hogy ez így helyes. Szeretném több oldalról megvizsgálni, és ezért érdekel. Köszönöm a válaszokat, látok bennük igazságot :)
2017. dec. 12. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!