Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kik indulnak a miniszter...

Kik indulnak a miniszter elnöki választáson?

Figyelt kérdés
Mit lehet róluk tudni?
2018. jan. 5. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik országban? Ugyanis Magyarországon nincs ilyen.
2018. jan. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolsz, hogy az országgyűlési választásokon kik lesznek a pártok miniszterelnök- jelöltjei? Ki tudja? Még annyi minden történhet áprilisig.
2018. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A miniszter *szóköz* elnök-jelöltek...
2018. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Ez most még nem fix, még a listaállításhoz kellő aláírásokat se kezdték el gyűjteni, de terv szerint:


Fidesz jelöltje Orbán Viktor

Jobbik jelöltje Vona Gábor

LMP jelöltje Széll Bernadett

Együtt jelöltje Juhász Péter


A többi baloldali párt hogy hol mennyire működik vagy nem működik együtt, őszintén szólva elvesztettem a fonalat. De nem tudok róla hogy lenne még végleges terv.

De ha nem lenne semmiféle együttműködés, akkor

MSzP: Molnár Gyula

DK: Gyurcsány Ferenc

PM: Karácsony Gergely

Liberálisok: Fodor Gábor


(Ha le vagyok maradva akkor elnézést, javítsatok ki!)


Hogy melyikükről mit kell tudni...


Az LMP és Együtt már készített választási programot, ott utána lehet olvasni.

Parancsolj:

[link]

[link]


A Jobbik még nincs kész a 2018-as választási programjával, arra még várni kell. De ami kampánytémájuk az a "bérunió" megvalósítása az EU-ban (tehát hogy nálunk Kelet-Európában se járjon kevesebb fizetést ugyanazért a munkáért mint Nyugat-Európában); A fiatalok kivándorlásának megállítása; Az elszámoltatás; Illetve régen a legfelkapottabb témájuk a cigánybűnözés volt, manapság már más témákkal foglalkoznak, de a programjukban biztos lesz egy rakat pont ami a közbiztonság javításáról / a bűnözőkkel való keményebb bánásmódról fog szólni. Külpolitikában azt mondják hogy meg kell találni a kapcsolatokat az EU-val is meg Oroszországgal is. Gyurcsányékát bírálta hogy lefekszenek az EU-nak, Orbánékat mert bírálja hogy nem kell feleslegesen harcolni az EU-val csak ha van értelme. A migráció nem fő téma náluk (de megemlítem mert a csapból is ez folyok), tehát: A kerítéssel egyetértenek, felállítanának egy rendes határőrséget, és bírálják a kormányt meg pénzért letelepedési kötvényeket adott.


A Fidesz nem szokott választási programot készíteni. Az előző választásokon amikor megkérdezték tőlük hogy mi a program annyit mondtak hogy "folytatjuk". Szerintem idén se fognak. Idáig a fő témájuk az Orbán leváltása, meg a szegénység. (Amikor Botka volt az MSzP miniszterelnökjelöltje akkor az volt a szlogenje hogy "fizessenek a gazdagok".)

Hogy mivel kampányolnak az talán nem újdonság neked, mivel elég sokat hallani erről... Menekültek a fő témájuk.


A többi baloldali pártot őszintén szólva nem követem annyira... 2014-ben (amikor volt összefogás) akkor mindegyik párt összeszedett pár pontot hogy mit csinálnának, de részletes választási programot nem írtak. Szerintem idén se lesz ez másként.


Ui: Megjegyzem hogy mivel 2014-ben a Fidesz semmiféle programot nem mutatott be, ezért ez ebből az következik hogy a választók többsége nem ez alapján dönti el hogy kire szavaz.

2018. jan. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

JAJ! Az utolsó pár bekezdést újraírom, mert össze-vissza írtam!!! Elnézést!


Szóval:


A Fidesz nem szokott választási programot készíteni. Az előző választásokon amikor megkérdezték tőlük hogy mi a program annyit mondtak hogy "folytatjuk". Szerintem idén se fognak. Hogy mivel kampányolnak az talán nem újdonság neked, mivel elég sokat hallani erről... Menekültek a fő témájuk.


A többi baloldali pártot őszintén szólva nem követem annyira... 2014-ben (amikor volt összefogás) akkor mindegyik párt összeszedett pár pontot hogy mit csinálnának, de részletes választási programot nem írtak. Szerintem idén se lesz ez másként

Idáig a fő témájuk az Orbán leváltása, meg a szegénység. (Amikor Botka volt az MSzP miniszterelnökjelöltje akkor az volt a szlogenje hogy "fizessenek a gazdagok".)

2018. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
#3: Köszönöm az észrevételt, de mivel a különböző hírportáloknak megfelel ebben a formában, nekem is jó lesz. Mellesleg, a "helyesiras.mta.hu" szerint is helyes így.
2018. jan. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk, utóbbi szerint, mindkettő helyes. Mindenesetre akár így, akár úgy, talán több értelme lenne, előbb az említetteket ráterelni a helyesnek vélt útra...
2018. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6, A kérdezőnek írtam, de "Ön több szót is megadott. Ha arra kíváncsi, hogy a "miniszter elnök" szavakat együtt, egy kifejezésben vagy szóösszetételben hogyan lehet helyesen leírni (külön, egybe vagy kötőjellel), próbálja ki Külön vagy egybe? eszközünkkel!"
2018. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én csak annyit írtam be: miniszterelnök-jelölt. Szóköz nélkül és erre kaptam a "helyes" visszajelzést. Igaz, én azt hittem, nekem szól a válasza, de most már tényleg érdekelne, hogy "miniszterelnök-jelölt", vagy "miniszter elnök-jelölt" a jó.
2018. jan. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!