Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a 19-én...

Ti mit gondoltok a 19-én tartandó tüntetésről?

Figyelt kérdés

Gimnazista diák vagyok, és több évfolyamtársammal elmegyünk tüntetni, suliba megyek, mert nincs kedvem pótolni.

Szerintem, és az általam megkérdezett tanárok szerint is, rengeteg probléma van a jelenlegi oktatással, de erre senki sem figyel. Inkább felhúznak egy stadiont.

Akik ellenzik ezt az egészet, azok általában azt hozzák fel, hogy felnőttként is 8 órát kell dolgozni. Ez igaz, de könyörgöm gyerek/kamasz és felnőtt közt van különbség! Az iskolában tucat tantárgy van, amik közt 10 percenként váltani kell, hogy mindenből jó legyél, míg jó esetben az embernek olyan munkája van, amit szeret, így kevésbé leterhelő számára.

Gyakorlati tudást alig tanítanak, lexikális tudásból meg az egekben van az elvárás. Nincs egy olyan óra, ahol megtanítanának minket csekket befizetni, hivatalos módon ügyintézni és még lehetne sorolni. Hogy ez a szülő dolga lenne? Igaz, de csak félig. Ő dolgozik, én tanulok, hétvégén pihenünk. Az életre való felkészítés meg az iskola dolga. Mire készít fel az életben, ha tudok harminc kémia vegyületet, ha nem ezen a szakon mozognék tovább?

Sokszor van a panaszkodás, hogy elmennek a fiatalok külföldre. Én is ezt tervezem, de nem kéne meglepődni. Ha a gyerek annyit lát, hogy rossz az általános iskola, a gimnázium akkor minek maradna tovább?

Mi a véleményétek? Kérek mindenkit, hogy mellőzzétek egymás szidását.



2018. jan. 18. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
A stadionokért az Eu a hibás, ha adnak neked egy 1.000-rest reggelire elköltheted cigire is, de otthon megbüntetnek érte.
2018. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Baromság a tüntetés. Az oktatással tényleg bajok vannak de max egy országos oktatásügyi sztrájk lenne hatásos. Ehhez képest az ellenzék csak a kis fika politikusképző ceuval van elfoglalva, miközben a rendes egyetemeken elég nagy rendezetlenség van.
2018. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
Én is gimnaziszta vagyok, és inkább amint tudok elhúzok ebből a putriból
2018. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Te, én sem az iskolában tanultam meg csekket feladni, mégis megy. Ha lenne csekkfeladás óra, akkor meg azért sírnátok, hogy még több óra van. Ha nem érdekel az ott átadott alapműveltség (amibe beletartozik egyfajta kémiatudás is), akkor nem kellett volna gimnáziumba menni. Én szerettem a kémiát, bár később sosem foglalkoztam vele, de örülök, hogy tanulhattam erről. Az élet később még kegyetlenbb lész, még több olyan dolgot kell csinálnod, ami nem a szived csücske.
2018. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha már a kémia tanár szerint túl sokat veszünk egy-egy anyagból, az már rég nem alapműveltség.
2018. jan. 18. 21:50
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Bocsáss meg, de a gondolatmeneteden látszik, hogy még fiatal vagy. Elég felszínesen látod a dolgokat, illetve azokat az érveket hozod fel, amiket mindenki folyton ismétel. Ezek az ellenzék gyenge érvei. Azoké, akik pont annyira értenek az oktatáshoz, mint a kormány: semennyire.


Aláírom, hogy az oktatási rendszer nem jó, főleg nem a felsőoktatásban (amit úgy tapasztaltam, hogy a pénzhiánynak és az oktatók hanyagságának tudható be), de aki akar, az hajszolás nélkül is eredményes lehet. Támogatom az oktatási rendszer gyökeres megváltoztatását, de ez nem oldható meg azzal, hogy kimentek tüntizni, és lógtok a suliból. Több értelme lenne összeszedni a szervezőknek néhány hozzáértőt, és összerakni velük közösen egy részletes programot az oktatás változtatására irányulóan, majd bemutatni a kormánynak.

2018. jan. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Ja, k*rv* nagy kérés lenne, hogy télen ne legyen 13 fok a teremben, ha a gyakorlat nem jegyzetelés lenne, meg nem kellene 6-ra bennem úszni.....
2018. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Hajrá. Igazuk van. Használható tudásra van kereslet nem feleslegesre. Igazat adok a diákoknak mert igazuk van. Sajnos a régiek ezt nem fogják érteni és ez így van rendjén. Ja és le♡♡arom ha lepontoztok! ;)
2018. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megnyugtatok mindenkit, engem nem érdekel a politika. Nem azért megyek, hogy bármelyik pártot támogassam.
2018. jan. 18. 21:59
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Hiába nem érdekel, mivel a kampányidőszakban elmész, mégis biodíszlet leszel egyes politikai erők zászlaján.
2018. jan. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!