Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van egy 20 éves Casio Cs 100...

Van egy 20 éves Casio Cs 100 szintetizátorom. És szeretném átvinni a határon+vámon. Kell fizetni ezért, lehetséges ez? Nem fogják elvenni a vámon, mert régi és használom?

Figyelt kérdés

2018. febr. 5. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ukrajnába mész? Az megvan, hogy 2004 - ben beléptünk valami gittegyletbe? Sok kamionosnál tévé, laptop, kamera, mindenféle kütyü van, jönnek - mennek vele egész Európában, le se szarja senki. Szerintem még az orosz határon is csak akkor feszegetnék, ha nem tetszik a fejed és/vagy nem adtál egy kis baksist.


Nagyon régen, a szoci időkben kellett róla papírt írni, ha kivittél mondjuk egy kamerát, nehogy hazafelé rád fogják, hogy kint vetted.

2018. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


A kék országok az európai vámunió tagjai.

Ha a kék országok valamelyikébe viszed akkor nem kell semmi.

2018. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Zenta-Szeged(tiszasziget-gyála) Nem akarok várni 5napig, hogy újra tanuljak szintizni :(
2018. febr. 5. 17:45
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tudtok válaszolni? :(
2018. febr. 5. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel nem lesz semmi. Ha megvan a valamilyen papírja a szintetizátornak, vidd magaddal, de nem fognak szólni egy húszéves vacakért. Ezrével mennek emberek nyaralni pl. Görögországba, Szerbián, Macedónián keresztül, lakókocsival, amiben tévé van, kamerát visznek, drónt, egy jobb okosteló több százezer forint - szerinted mindenki ír róla papírt a határon? Minden kamionosnak van laptopja, tévéje, mindenféle kütyüje, én 17 éve kamionozom, szerinted nekem megvan bármilyen papírja mondjuk a laptopomnak? Még itthon sincs meg. Csak akkor kötnek bele, ha valamiért meg akar szívatni és nincs jobb ötlete a szerb vámosnak, akkor teszel neki az útlevélbe 10 eurót ha nagyon vergődik, de turistákat nem szoktak vegzálni.


Ilyesmi ma már személyes - a pontos szabályt nem tudom fejből - használati tárgynak számít. Ha nincs nálad egyszerre hat darab belőle, vagy nem valami értékes ritkaság, vagy bármi gyanús körülmény, nincs drog beledugva, akkor a kutyát nem érdekli.

2018. febr. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!