Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A liberalisták végtére is...

A liberalisták végtére is csak rokonok a kommunistákkal? Tényleg egy a két eszme?

Figyelt kérdés

Kibújt a szög a zsákból. Új őrület hódít liberáliséknál, mégpedig az alapjövedelem-kultusz és a vágyuk, hogy majd jönnek a robotok és nekik nem kell majd többé dolgozniuk. Egyre többször találkozom ilyen elvekkel és érdekes, de amondó vagyok, hogy ezt már valahol hallottuk előtte. Csak nem a Kádár-rendszerben tömték ezzel gyerekként a fejünket és nem ott beszéltek nekünk erről mindig? Hogy is volt ez?


Lényegében mindkét eszme a lustaságot emeli piedesztálra és nevetségessé akarja tenni a szorgalmas és dolgos embereket, akik a társadalmakat valóban felépítik és akik által előbbre jut ez a világ. Az emberi élet alapja és lényege a munka. Munka nélkül az emberek elvesztik az életcéljukat és teljesen kiüresednek, sokan öngyilkosok lesznek közülük a tétlenség miatt, de legalábbis alkoholizmusba és önpusztításba sodródnak. Én ismerek olyat, aki családi vacsoránál kiment a garázsba és felakasztotta magát, aztán a kislánya találta őt meg lógni. szerintem erre nincs szükségünk.

Az ember nem élhet munka nélkül, szüksége van a munkára, hogy boldog legyen. Anélkül nincs értelme az életének. Ha elveszed az embertől a munkát, akkor vége van. Ezt nem értik meg a liberálisok és a kommunisták.


A munkaalapú társadalom a Fidesztől nagyon is jó ötlet volt ennek ellensúlyozására, hiszen a folyamatos munkavégzés erősen tartja a test izmait és az ember lelkét egyaránt. Aki dolgozik, annak megmarad a becsülete és büszke magára, tehát nem lesz öngyilkos.

A templomban még tovább erősítik morálisan a nép egyszerű fiát, tehát a vallásosság is fontos, ami már megint ellensége mindkét eszmének. Nem furcsa ez? Nekem nagyon gyanús ez a nagy hasonlóság.

Ráadásul nyugaton megfigyelhető a jólét miatt egyfajta punnyadás a társadalomtól, melynek hatására megszűnnek az immunreakciók és migránsokat fogadnak be számolatlanul. Ide vezet a nagy jólét, elkényelmesednek tőle az emberek és önpusztító hajlamok jelennek meg tőle. Ezt Magyarországon - véleményem szerint - nagyon helyesen nem engedi a kormányzat és tesz ellene, hogy a magyarok elkényelmesedjenek. Mondhatni megelőzik a bajt és úgy forgatják a hajó kormánykerekét, hogy helyes irányba haladjon a hajó!

Ennek hosszútávon lesznek nagyon pozitív hatásai.



2018. febr. 12. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen izmokat fejlesztenek az összeszerelői munkák? Milyen izmokat tart erősen? Mivel Orbánéknak ez az elsődleges munka teremtésük csak. Lehetne tucatnyi normális munkahelyeket teremteni, csak ahhoz nem teremt megfelelő körülményeket Orbán.
2018. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Milyen izmokat? Napi 12 óra folyamatos munkavégzés milyen izmokat tart erősen? Ezt komolyan kérdezed?

Amúgy én nem csak az izmokról beszéltem, hanem a szellemről is. Azt is edzi és növeli az akaraterőt, amitől a magyar erős jellemű lesz és képes lesz kiállni magáért.

2018. febr. 12. 09:50
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Legfeljebb az álláshoz szükséges izmokat erősíti, mivel sok helyen állva kell dolgozni napi 12 órában.

Képes lesz kiállni magáért? Ugyan, ez nagyon gyenge troll próbálkozás. Pont az összeszerelő gyáraknál van az, hogyha ki merne állni magáért valaki, akkor röhögve közlik, hogy nyugodtan, hoznak majd valaki mást a helyére. Most meg röhögve hoznak ukránokat, szerbeket azok helyére, aki kimert állni magáért.

Nagyon gyenge troll próbálkozás ez a kérdés.

2018. febr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3


Látom, még mindig nem érted. Hihetetlen.

Ha valaki 12 órát áll és folyamatosan dolgozik, az szerinted egyenértékű azzal, amikor valaki nem csinál semmit, csak lustálkodik? Próbáltál te már 12 órát folyamatosan állni, szaladgálni ide-oda és tenni-venni? Nem? Akkor nincs is több kérdésem.

Amúgy pedig már nincs olyan, hogy csak úgy elküldenek, mert nem tehetik meg. A gazdaság már felszívta a munkaerőt, nincs magas munkanélküliség, így nem könnyű annyira embert találni, mint régen.

De mintha nem értenéd, úgy csinálsz. Ja és amúgy asztalra kell csapni és kikövetelni magunknak azt, amit akarunk. Ha valaki nem teszi meg, akkor veszít. Rá van kényszerítve. Ennyi.

2018. febr. 12. 10:10
 5/10 anonim ***** válasza:

"Csak nem a Kádár-rendszerben tömték ezzel gyerekként a fejünket és nem ott beszéltek nekünk erről mindig? Hogy is volt ez? "


Viszont a valóságban apám reggel bement a gyárba megvolt a terv és próbálták túlteljesíteni. Volt GMK-zás is aztán hazajött.


"Munka nélkül az emberek elvesztik az életcéljukat és teljesen kiüresednek, sokan öngyilkosok lesznek közülük a tétlenség miatt, de legalábbis alkoholizmusba és önpusztításba sodródnak"


Véletlenül nem a Kádár-rendszer volt az, ahol mindenki dolgozott mégis sokan öngyilkosok lettek?

2018. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Mikor kezdted a troll szakmát? Mert eddig nagyon gyenge próbálkozás az amit művelsz.


,,Ha valaki 12 órát áll és folyamatosan dolgozik, az szerinted egyenértékű azzal, amikor valaki nem csinál semmit, csak lustálkodik?"

Ne keverd a dolgokat. Te azt írtad, hogy itthon olyan munkákat teremtenek, amik fitten tartja, erősen tartja a test izmait. Megkérdeztem milyen izmokat fejleszt az összeszerelő munka, amik Orbánék elsőszámú munkahely teremtése, erre most azzal jösz, hogy ki a fittebb, aki összeszerelő gyárban dolgozik, vagy aki semmit nem csinál. Ezt hívják terelésnek.


,,Próbáltál te már 12 órát folyamatosan állni, szaladgálni ide-oda és tenni-venni? Nem? Akkor nincs is több kérdésem."

Megszívtad, mert 18 óráztam is. Ahol tényleg rohangálnom kelett ide-oda. Annyira nem vagy képben, hogy azt se tudod mit csinál egy összeszerelő. Nagyon ritka az amikor rohangálnak, ők csak ülnek vagy állnak az asztal felett és összeszerelik az alkatrészeket. Erre kérdeztem rá az ilyen munka milyen izmokat erősít, milyen izmokat tart fitten.


,,Amúgy pedig már nincs olyan, hogy csak úgy elküldenek, mert nem tehetik meg"

Meg tehetik bármikor, vagy közös megállapodással vagy fegyelmivel. Nagyon nem vagy képben.


,,A gazdaság már felszívta a munkaerőt, nincs magas munkanélküliség, így nem könnyű annyira embert találni, mint régen"

Baromira nem vagy tisztában a dolgokkal. Van magas munkanélküliség, nem szívta fel a munkaerőt a gazdaság és nem nehéz találni bárkit. Ahogy írtam az összeszerelő gyárak röhögve hozatnak be szerbeket meg ukránokat, így országon kívül is talál mást.


,,De mintha nem értenéd, úgy csinálsz"

Értem én, csak neked nem tetszik a valós válasz, hogy nem olyat kapsz, mint amit elképzeltél.


,,Ja és amúgy asztalra kell csapni és kikövetelni magunknak azt, amit akarunk. Ha valaki nem teszi meg, akkor veszít. Rá van kényszerítve. Ennyi."

Majd a munkakeresésre lesz utána rákényszerítve miután kirúgták. Ahogy írtam röhögve találnak mást pillanatok alatt a felszólalók helyére. Lehetnek ezren is 1-2 hét alatt találnak helyükre mást miután ki lett rúgva mind.

2018. febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ha valaki 12 órát áll és folyamatosan dolgozik, az szerinted egyenértékű azzal, amikor valaki nem csinál semmit, csak lustálkodik?"


Ezen leírás alapján te is támogatod azokat, akik nem járnak be csak néhanapján az Országgyűlésbe dolgozni.


Amúgy szerintem a kérdező családellenes lehet, hiszen a munka mindig a család rovására történik.

2018. febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Gyenge trollkérdés, a szokásos gyomorforgató fajgyűlölettel megspékelve.
2018. febr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A kommunizmus egy államszervezési forma. A liberalizmus (és a marxizmus) egy ideológia
2018. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem baj, majd elmúlik, csak szorgalmasan szedd a gyógyszereket amiket a doktornéni fölírt.

(Orbán *eggéből meg vedd ki a fejed.

Csak rosszat tanulsz tőle)

2018. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!