Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet még mindíg ilyen...

Hogy lehet még mindíg ilyen orvoshiány Németországban mikor ennyi bevándorló érkezett?

Figyelt kérdés
Miért nem válogatják ki közülük az orvosokat gyógyszerészeket ápolójat? Ennyi ember között ez nem jelenthet gondot
2018. febr. 16. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Főleg, hogy magyar orvosok is mennek szépszámmal hozzájuk. Dehát sokan vannak a piszkok!
2018. febr. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
A bevándorlókba beletartoznak a magyarok is. A kérdező is elsősorban rájuk gondolt.
2018. febr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
Előbb a IT szakembereket és több diplomásokat , tervező mérnököket építészeket szelektálják . Szégyenlősek ezek ,vallási okokból szerénykednek és tettetik a buta terroristát . De 5-6 nyelven biztos beszélnek mert ennyi és különböző országok útleveleivel rendelkeznek .
2018. febr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az elérhető képzett orvosokat Európából már jó részt elcdábították. Most sz újonnsn érkező emberekre gondoltam
2018. febr. 16. 16:20
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Én csak halkan jegyzem meg, hogy a nejem most volt nőgyógyásznál, ahol egy iraki csaj vizsgálta meg. Azt mondta, hogy nagyon kedves volt, perfekt beszélt németül, angolul. Csak mert a kérdésből enyhén gyanús migránspolitikai kérdés bűzlik... Amúgy meg hol írják, hogy orvoshiány van? Én sehol sem tapasztalom, pedig járok dokikhoz, gyerekorvoshoz, meg kórházakba is...még a sürgősségin se kellett 1 óránál többet várnunk, pedig kb 4szer voltunk.
2018. febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Engem meg egy talán afrikai orvos vozsgált a mult héten Dunaújvárosban.. Nagyon rendes volt. De most Németországot és azt hogy az ujjonnan érkezők közül miért nem tudták még feltölteni az egészségügyi létszámot?.
2018. febr. 16. 17:12
 7/13 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg hol írják, hogy orvoshiány van? "


Például itt:

[link]

2018. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor én rossz környéken lakom. Mert itt senki se panaszkodik orvoshiányra :)
2018. febr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"De most Németországot és azt hogy az ujjonnan érkezők közül miért nem tudták még feltölteni az egészségügyi létszámot?."


Azért, mert ez egy sok összetevős dolog. Először is függ az arányoktól. Németországban, ha jól tudom, egy orvosra 220 beteg jut, ezt legalább tartani kell, bár akkor még mindig fennáll a hiány.

Másodszor függ a szakterületektől is, hiszen hiába érkezik 22 szemész, 37 fül-orr-gégész, 12 nőgyógyász, ha Németországban mondjuk gyerekorvos vagy neurológus a hiányterület, akkor ezeken például nem változtat semmit a 71 új orvos.

2018. febr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A migránsok igen nagy százaléka képzetlen, nyelveket sem beszélnek, németül se tudnak, nem lehet őket csak segédmunkásként alkalmazni. Igaz, ha több a segély, mint a fizetés, inkább lébecolnak. Merkel nyilván a képzett sziriaiakra gondolt a befogadásnál, de azok voltak kevesebben. Amit főzött, egye meg.
2018. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!