Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg rasszizmus azt állítan...

Tényleg rasszizmus azt állítani, hogy a feketék jó sprinterek? Miért?

Figyelt kérdés

A sprinterek többsége is fekete,nem értem mi ezzel a gond.

Vagy például ott van Flash a DC képregényekből,aki eredetileg szintén fekete lett volna,de végül ellenezték,mert "rasszista".

Nem értem,hol itt a rasszizmus.

Ennyi erővel mindenre rá lehet mondani,hogy rasszizmus.



2018. ápr. 23. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Mitől lenne?
2018. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sok helyen olvastam,hogy a rasszizmus azt mondani,hogy a feketék jó sprinterek.
2018. ápr. 23. 13:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt néhány agyhalott nyugati libsi országban el tudom képzelni. Pl a svédek annyira PC-k hogy szerintük rasszista a világos színű sebtapasz, kell sötét is. Vagy nem ünneplik a saját nemzeti ünnepüket, mert zavarhatja a migriket. De van olyan kampányuk is hogy nem szabad megkérdezni egy láthatóan nem svédet hogy "honnan jöttél?", mert maga a kérdés is rasszista, kirekesztő.

Szóval ilyen helyeken mint Kanada, Svédország simán el tudom képzelni.

2018. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Rasszizmus az, ha egy irreleváns tulajdonságot rasszhoz kötsz. Ami a sprinterséget illeti, részben igaz, részben nem, ezért el tudom fogadni, ha valaki szerint ez rasszizmus és azt is, ha nem.
2018. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Mert a liberalizmus azt állítja, hogy az individualizmuson kívül minden más magasabb rendű identitás az emberre rá van kényszerítve a társadalom által, és egy teher, amit el kell dobnia. Az utóbbi évszázadokban láttuk a vallás eldobását, a nemzet eldobását, a rassz eldobását, és jelenleg látjuk a nemi identitás eldobását.


Ennek a vége a poszt-humanizmus (habár a szub-humanizmus találóbb név), mikor az ember "megszabadítja" magát mindentől, ami emberré teszi.


Azt persze világos, hogy ezeknek a magasabb rendű identitásoknak az eldobása abból származik, hogy a liberalista szerzők soha meg sem próbálták megérteni a magasabb rendű identitásokat, így természetes, hogy azokat képtelenek másként értelmezni, mint egy rájuk kényszerített viselkedés-sorozatot.


Mindezt a liberalizmusnak sikerült úgy elérnie, hogy nem ideológiaként tünteti fel magát, így a legtöbb embernek fel sem tűnik, hogy egy elképesztően kemény ideológiailag motivált diktatúrában él, hanem úgy, mintha a liberalizmusnál mi sem lenne természetesebb és normálisabb.


Miután a második világháborúban a fasizmus és nemzetiszocializmus teljesen megsemmisült, majd a hidegháború végével a kommunizmus is, a liberalizmus elkezdte saját magát felemészteni -- hiszen nem volt már semmi, amivel szemben definiálhatta volna magát, nem volt már semmi, ami "nem ő", "nem-liberalizmus" --, aminek a vége az lett, hogy sikerült a világgal elhitetnie, hogy a jelenlegi diktatúrák és poszt-liberalista ideológia a világ legtermészetesebb és legnormálisabb helyzete.



Tudom, hogy kicsit túllőttem a kérdés hatáskörén, de a fentiekből egyszerű kiolvasni, hogy miért is akkora bűn egy embercsoportot azonosítani egy tulajdonsággal, ami definiálhatóvá teszi őket és elkülönöníti őket más csoportoktól. Ez teljesen szembe megy a liberalizmus tendenciáival, amik igyekeznek mindenkit egy szürke masszába összegyúrni.

2018. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem a sprinterekkel a magasugrókal van a baj. Simán átugorják a határzárat
2018. ápr. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!