Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az értelmes kérdésekre miért...

Az értelmes kérdésekre miért nem érkezik ( értelmes ) válasz?

Figyelt kérdés

Sok értelmes kérdést feltesznek itt a politika témakörben. Most is olvastam hogy PÁRTATLANUL ( értsd: mocskos fideszesezés vagy épp kormány s..gnyalás nélkül ) feltesznek egy jogos kérdést, miszerint a mindenkori kormány ( MSZP is ezt csinálta, de most a fidesz is ) a bérnövekedést saját érdemnek állítja be, de az elvonások és adók számának, illetve mértékének növekedését már nem hibának állítja be.*

De az ilyen viszonylag értelmes, sokszor pártatlan kérdésekre semmilyen érdemi válasz nem érkezik. Vagy rosszabb esetben elkezdi egymást szidni a két oldal ( kormánypártiak<->ellenzékiek és függetlenek ).

Az értelmes kérdésekre itt miért nem érkezik értelmes válasz?



*Itt a kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__92..


2018. máj. 9. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Soros tehet róla.
2018. máj. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fogalmazzunk úgy, értelmes diskurzushoz értelmes és visszafogott, felelős személyek kellenek.

Tegyük fel, hogy a kérdés (kérdező) ilyen. A válaszolás, különösen a "hasznos volt a válasz?" megjelölés viszont bárki számára lehetséges. Ezzel a válaszolás/reagálás esetére a fenti feltételt kis is lőttük - gyakran az esetek túlnyomó többségében.


Szellemiekben kiskorú, sőt csecsemő értelemtől pedig ne várd, amit igényelsz. Ma ez a helyzet. És csak figyeld e válasz reakcióit. Az összeset. Az lesz a bizonyíték állításomra.

2018. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A politika alapvetően marketing. Bolond lenne egy politikus vagy egy párt önnön bármelyik intézkedését hibának beállítani.:-) Reklámban sem látsz olyat, hogy egy terméket a hátrányai hangsúlyozásával akarjanak eladni. Megteszi ezt a konkurrencia.
2018. máj. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kedvedért megnéztem a belinkelt kérdést is és a rá adott válaszokat is.

A 3 válaszból 1 kifejezettn hosszú, normális hangnemű, magyarázó, értelmes válasz volt.

1 válasz volt rövid, de szintén normális hangvételű és az 1 bővített mondatba besűríthető mértékben értelmes, célratörő, normális válasz a feltett kérdésre.

A harmadik volt egy ballibes trollkodása.


A válaszok többsge tehát a kérdésre adott értelmes választ, csak 1 volt ami "mocskos fideszező".


Mi a gond ezzel?

2018. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem néztem meg a belinkelt kérdést, de ismerős a probléma. eleinte én is azt hittem, hogy kulturált válaszokat adva lehet beszélgetni az emberekkel, de rá kellett jönnöm, hogy a politika rovatban ez lehetetlen. Azért, mert a jelenlévők 95%-a erre nem vevő. És most őszinte leszek: én sem vagyok már, de valószínűleg az a 95% is úgy kezdte, hogy normálisan szeretett volna beszélgetni, csak a meglévő közeg lehúzta a maga szintjére. A helyén kell kezelni a dolgot, dühöngőként valóban szuper a gyk-s politika fórum, de azokat tényleg sajnálom, akik egy kérdésre releváns választ várnak.
2018. máj. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A linkelt kérdésnél én adtam a kettes választ.

(Ezt mondjuk így első blikkre nem tudom bizonyítani (nevet nem akarok publikálni), de ha mind a két kommentre küldesz egy privátot, ugyan az fog válaszolni. :D)


Valamelyest megpróbáltam normálisan válaszolni, bár szarkazmus nélkül már nekem sem megy ezen az oldalon, + fél egykor azért már nehezebb gondolkodni.


A probléma azzal van, hogy igazán vitapartner nincs az oldalon, max. privátban lehetne lezavarni egy egészséges vitát. Ismétlem, vitát! Nem pedig veszekedést, ami itt folyik!


A vitákból sokat lehet tanulni, tágítani a rálátásod a világra. Csak az értelmi színvonal nincs meg. Ha logikusan érvelsz valami mellett, a partnered onnantól nem fog reagálni, mert nem tud. Vagy éppenséggel nem fogja fel amit írsz, és akkor meg fölöslegesen futnád a köröket, így ráhagyod. Esetleg a kérdező eltűnik, így megakad a kommunikáció (lásd, általad linkelt kérdés).

2018. máj. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!