Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Készenléti rendőrség?

Készenléti rendőrség?

Figyelt kérdés

jó napot! Rendészeti szakközép isk.-ba szeretnám tanulmányaimat folytatni, és közrendvédelmis rendőr szeretnék lenni.

1,Lehet olyan megoldás, hogy közrendis rendőr lennék, és még mellé készenlétis??

2, Ha igen, akkor mi kell ahhoz, hogy készenléti rendőr lehessek, és közrendis?(azt tudom, hogy minimum egy rendészeti szaközép, majd ott "képeznek ki"?:), a felvételi eljárással tisztában vagyok.)

3,Készenlétiseknél csak akkor van munka, ha pl valami nagyobb tüntetés-szerűség adódik?Ilyenkor el kell utazni az adott területre(akát z ország másik végébe is), és pl 3-4 napig ott maradni, amíg a "veszély" el nem múlik?,

4,Milyen megmozdulásokra, munkára hívják még ki a készenlétiseket?

5,Milyen gyakran van " munka" a készenlétiseknél? Van úgy, hogy akár 1 hátig is távol van az ember a szeretteitől? Ha igen, sűrűn fordul ilyen elő?

6,Kicsit pofátlan kérdés, de azért ez is érdekel(mint minden embert).: Mennyit keresnek így a rendőrök??(készenléti,+közrend)

7, szintén "pofátlan" kérdés, de erre is kíváncsi vagyok.: Hogy kereshet egy ilyen rendőr több pénzt?? Min múlik az, hogy mennyi pénz üti a markod?


Kérem vlaszoljanak/válaszoljatok, fontos lenne választ kapnom!:)

U.I: az utolsó 2 kérdés miatt nehogy azt higgyék/higgyétek, hogy csak egy pénzéhes ember vagyok , de ezzel sem vagyok tisztában, és érdekelnének ezek a dolgok is.


2010. jún. 15. 19:14
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, és még valami: Csak Bp.-n van készenléti rendőrség, vagy az ország többi részén is?Én Hajdú-Bihar megyei vagyok, és ha bejönnek a számításaim, a jövőre nézve el tudok majd itt helyezkedni ?
2010. jún. 15. 19:22
 2/2 anonim válasza:
kicsit el vagy tájolva egy készenlétis ha nincs ilyen komolyabb biztosítandó rendezvény akkor készül és ugyanúgy járőrözik mint a többi és nincs ilyen hogy az ország másik felébe vagy mert vagy a készenlétin vagy vagy nem. az egy másik dolog hogy a 'sima' rendőröket is kiképzik csapatszolgálatra és ha akkora balhé van akkor mindenki megy az ország bármely tájáról
2011. márc. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!