Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megérdemelte Barack Obama a...

Megérdemelte Barack Obama a Nobel-díjat?

Figyelt kérdés
2010. jún. 15. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2010. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert ő az egyetlen, aki úgy kapott béke Nobel-díjat, aki nem tett le még semmit ez ügyben az asztalra. A "tervért" pedig, szerintem, nem kéne ilyet kapnia. Én is elterveztem már, hogy felfedezem a rák ellenszerét, vannak terveim, hogyan kezdenék bele, mégsem kapok csak a tervért orvostudományi Nobel-díjat.
2010. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Ha betartotta volna választási ígéreteit, akkor is azt mondanám, hogy nem érdemelte meg. Ha tavaly betartotta volna minden ígéretét, akkor az ideit megérdemelné, de a tavalyit a puszta ígéretekre, badarság volt.
2010. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Dymo ***** válasza:
100%
nem,ennyi erővel nekem is adhatták volna
2010. jún. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Neki ez csak reklám volt, hogy könnyebben elnököt csináljanak belőle. Mondván, egy béke Nobel díjas csak hazahozza a fiainkat Irakból, meg Afgánból. Hát lóf@sz a s€ggükbe!
2010. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
még obama is azt mondta hogy nem érdemelte meg
2010. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem. A világtörténelem legnagyobb rejtélye, hogy adhatták neki oda.
2010. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

Hogy hogyan? Cionisták osztogatják egymás vagy a bérenceik között.


Amúgy miért érdemelte volna meg? Legalább két országot tart jelenleg katonai megszállás alatt, és készül a harmadik leigázására.Ez általában nem jellemző a Nobel Béke-díjasokra.

2010. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

valóban, átvette a béke nobel díjat, majd bejelentette hogy + 40000 katonát küld a megszállt területekre...

előzővel egyetértek. más magyarázatot nem tudok elképzelni, hogy simon perez és egyebek hogy kaphatták meg ezt a kitüntetést...

számomra bemocskolták.ha felajánlanák nekem, én visszautasítanám. nem szeretném ha tömeggyilkosok mellett lenne feltüntetve a nevem...

2010. jún. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Hát igen, a Nobel-díjaknak voltak már korábban is furcsaságai.


Arról nem szabad elfeledkezni, hogy a Nobel-díjat ugyan gyakran életműre adják, nem szükségszerűen életműdíj. Adtak már Nobel-díjat 2 oldalas tudományos publikációra is, meg 30 év munkájára is.


Ha Alfred Nobel eredeti rendelkezését nézzük:


"legyen az a személy, aki a legtöbbet vagy a legkimagaslóbban tette a nemzetek barátságáért, a fegyveres erők csökkentéséért vagy megszüntetéséért, vagy békekongresszusok tartásáért és előkészítéséért."



akkor ebből Obama a másodiknak kapásból az ellenkezője. Ilyen szempontból tehát nem érdemelne díjat.


De a Nobel-díj nem az érdemtelenségről, hanem az érdemről szól. Woodrow Wilson is kapott Nobel-békedíjat, pedig maga tevékenyen részt vett fegyveres harcban, konkrétan hadba vezette országát az I. világháborúba. De kimagasló szerepe volt a háború utáni béketárgyalásokban, hogy azokban minél kevésbé sérüljenek a vesztes nemzetek alapvető jogai (és ezeket aztán sokszor figyelmen kívül hagyták, például Trianon esetében is). Szerintem nagyon sok dolog másképp alakulhatott volna, ha jobban hallgatnak Wilsonra a békék idején.


Ebből is látszik, hogy önmagában a fegyveres konfliktusban való részvétel még nem biztos, hogy kizáró ok a békedíjra. Fontos az, hogy a díj egyben jelkép is, aminek hatása lehet a jövőre. Obama elnökké választása fontos mérföldkő a történelemben (fekete bőrű elnök egy faji előítéletektől egyáltalán nem mentes országban).


Viszont szerintem is elhamarkodott döntés volt, lehetett volna vele várni mondjuk a ciklus végéig.

2010. jún. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!