Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Minek jönnek a külföldiek...

Minek jönnek a külföldiek Magyarországra? Mi dolguk van itt?

Figyelt kérdés
Budapest tele van velük. Nem hinném, hogy mind turista. Bevándorló ország lettünk?

2018. szept. 4. 21:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Tanulni, dolgozni, szorakozni, kb. minden olyasmit, amit a magyarok csinalnak kulfoldon. Mondd, miert zavar ez teged?
2018. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Jó, de egy ilyen szegény országba mint ez? :O Mi se gyakran megyünk Etiópiába.
2018. szept. 4. 21:49
 3/26 anonim ***** válasza:
88%
Magyarország egyáltalán nem olyan szegény ország.
2018. szept. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%

nyugat európai pénztárcával Magyarország nagyon olcsó hely. Főleg a szórakozás. Még a Budapest belvárosban is összecsaptam a kezemet hogy csak 1000 forint egy korsó sör? Mert már a londoni 5 fontos sörhöz van ráállva a szemem...

Pestre eljönni, és bemenni egy romkocsmába, vagy klubba, repjeggyel, szállással együtt is fele-negyede annyira jön ki mondjuk egy baráti társaságnak, vagy legénybúcsúnak, munkahelyi bulinak vagy akárminek, ahol több emberről van szó, és ahol elfogy 50 sör/koktél/fű mint elmenni a londoni sohoba megcsinálni ugyanezt.

És legalább nem otthon vagy.

2018. szept. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
16%

Figyeld meg a külföldiek között a nemek arányát például. Egyből árulkodó lesz, hogy szinte csak férfiak vannak itt. Budapestről elterjedt, hogy a magyar nők mennyire olcsók és mennyire könnyen kaphatóak egy nyugati férfi számára.

Dolgozni szinte senki nem jön ide, leszámítva 1-2 nemzetközi cég vezetőjét akit a külföldi anyacég delegált ide, plusz pénzért. (Mert itt nem találtak megbízható és megfelelő embert) De ez a külföldiek kb. 5%-a. A többi 95% a szexturista és egyéb turista. Bizony, legénybúcsú főváros lettünk, mint Bangkok keleten. Sokan az ego-jukat jönnek növelni ide, mert itt egy külföldi minimálbérrel is "nagy valakinek" érezhetik magukat.

2018. szept. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
66%
Ne aggódj, nem letelepedni jönnek. Nyugodtan aludhatsz, nem lettünk bevándorlóország, még mindig kivándoróország vagyunk. Azért jönnek mert Magyarország nagyságrendekkel olcsóbb az európai országok többségénél, ezért ide jönnek költeni a pénzüket, ami nekünk csak jó. Nem kell ám minden külfölditől félni, elég ha Németh Szilárd összefossa magát ha meglát egy gyrosost attól rettegve hogy hamarosan rovart is fognak kínálni :D
2018. szept. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
47%

#6

Ez egyáltalán nem jó nekünk. Lehet, hogy egy londoninak még az 1000 forintos sör is olcsó, mint itt az egyik válaszolónak, de attól még a magyar fizetések nem változnak. Te fogsz egyre szarabbul élni, sőt már szarabbul is élsz, ha itthon dolgozol viszont nyugati árakon fogyasztasz.

2018. szept. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
88%

#7

Attól tartok hogy félreértettél. Nem az jó nekünk, hogy szegény ország vagyunk és éppen ezért olcsó is. Az jó nekünk ha a külföldiek nálunk költik a pénzüket.

2018. szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
23%

#8

Te értettél félre. Neked (alighanem) különösebben nem jó, hogy legénybúcsú ország lettünk és, hogy itt költik el a külföldiek a pénzüket. Az csak a politikusoknak, a szálloda tulajdonosoknak és a nagy tőkéseknek jó (akik szintén gyakran politikusok).

Neked, mint egy átlag embernek kifejezetten rossz, hogy a nyugati turista férfiak miatt horror árak vannak és lenyúlják a csajokat is.

Persze lehet mondani, hogy nem csak a belvárosban lehet sörözni a haverokkal, mert azok turista helyek. Jó, akkor járjál ki Kőbánya-Kispest egyik lepra kocsmájába sörözni a haverokkal, mert már csak azt tudod megfizetni. Neked ettől jobb lesz? Ugye, hogy nem.

2018. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 árokpart ***** válasza:
94%
9-es ez így volt ám kb. 16 éve is. Jómagam nyári szünetben fősulis diákként Csehországba mentem kirándulni, Pestről indultunk, de előtte egy nappal fel kellett mennem, mert vidékről nem értem fel volna reggel 5-re. Egy fősulis koleszban szálltam meg Zuglóban a Kalapács utcában, ha jól emlékszem és bizony, csak az Őrs vezér téren egy kiskocsmában tudtam normális áron sört inni. Sem a pályaudvarokon, a belvárost meg sem próbáltam, egyedül a Népliget buszpályaudvar közelében a Fradi kocsmában tudtam még egy kis sört inni. Ez mindig így volt, állítólag még a Kádár-rendszerben is megvolt főváros tekintetében ez az árkülönbség.
2018. szept. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!